Афти и висока темература?

  • 58 894
  • 76
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 958
А ти мажеш ли ги все още?
Трябва да ги третираш, иначе сами трудно ще изчезнат.
Ако не искаш лекарства поне с мед и сода ги мажи. Малко да омекотяват.
Аз пак да кажа на нас за афтите ни помогна хексорал за жабурене, топната клечка за уши, и леко мажа афтата без да натискам.
Преди това мазах по същият начин с мед и сода и фугостатин май беше (отврат горчиво)
Задължително ни дадоха и витамин Ц. Поне 10 дена имахме афти, вече отшумяват, стават като малки червени пъпчици, ама гнойта вече я няма.

# 61
  • София
  • Мнения: 7 097
А ти мажеш ли ги все още?
Трябва да ги третираш, иначе сами трудно ще изчезнат.
Ако не искаш лекарства поне с мед и сода ги мажи. Малко да омекотяват.
Аз пак да кажа на нас за афтите ни помогна хексорал за жабурене, топната клечка за уши, и леко мажа афтата без да натискам.
Преди това мазах по същият начин с мед и сода и фугостатин май беше (отврат горчиво)
Задължително ни дадоха и витамин Ц. Поне 10 дена имахме афти, вече отшумяват, стават като малки червени пъпчици, ама гнойта вече я няма.

Мажа ги - първо капя витамин А в устата, после мажа с Генгигел афтите, а накрая и с Индекстол. Всичко това през известни интервали, де, не на куп. От Индекстола така я боли, че вие направо после  Tired

Значи от гнойни на вид постепенно стават червени, като белег все едно  Thinking А междувременно не хващат ли корички?

И на нас витамини предписаха - Саностол, но така я боли като го пие, че не мога да я укротя после. Чак баща й се уплаши, а той по принцип е по-железен от мен...

Единственото, което ми вдъхва надежда е, че температурата й продължава да е ниска - 37,2. Дано да падне напълно  Praynig

# 62
  • София
  • Мнения: 7 097
Момичета, благодаря ви за подкрепата  Hug
Калина вече е по-добре - не вдига температура и става от леглото, даже се заиграва  Simple Smile Само афтите още я мъчат  Tired Болят я и продължава да не яде вече 6 дни  ooooh! Само водичка пие. Всъщност, болят я основно тези на устата и я държи като човчица издадена напред. Даже и не говори  Rolling Eyes Тези на езика почти изчезнаха.
Купихме и Хексорал, освен другите мазила и продължаваме драмите с мазането.
Майка ми вчера дойде да я види и плака заедно с нея...Чудеше се как съм издържала на този кошмар цяла седмица...Аз в петък бях на ръба на истерията вече от притеснение, но вече се поуспокоих и само се моля афтичките на устничката да се пооправят и да започна да я закрепвам лека-полека  Praynig

# 63
  • Мнения: 6 461
Нати , радвам се ,че малката е по- добре Hug
Пожелавам ви бързо възстановяване и да започне да се храни. Heart Eyes

# 64
  • Мнения: 2 732
Пожелавам бързо оздравяване .
Тази година май нямат край вирусите Tired

# 65
  • Мнения: 161
Да се наредим и ние "на опашката". От два дни каката повтаря, че я боли устичката и отказва да се храни. Първо си мислех, че е гърлото, но вчера като се разрева зверски и си отвори широко устата, видях, че всъщност са афти. Т-ра не съм мерила, но и да има е била ниска, за да не я усетя. Иначе е сравнително бодра, заиграва се с брат си, щурее, само при събуждане плаче много и казва, че я боли. През другото време сякаш забравя за болката, дори посяга към храна, но още на първата хапка се отказва. Течности приема, даже в по-големи количества от обикновено. Подозирам, че я гори отвътре и все търси водичка. Да питам препатилите: Как става заразяването? Притеснявам се за малкия, опитвам се да огранича контактите им, но не винаги се получава, а и децата са много привързани и постоянно се търсят един друг.

# 66
  • София
  • Мнения: 7 097
Да се наредим и ние "на опашката". От два дни каката повтаря, че я боли устичката и отказва да се храни. Първо си мислех, че е гърлото, но вчера като се разрева зверски и си отвори широко устата, видях, че всъщност са афти. Т-ра не съм мерила, но и да има е била ниска, за да не я усетя. Иначе е сравнително бодра, заиграва се с брат си, щурее, само при събуждане плаче много и казва, че я боли. През другото време сякаш забравя за болката, дори посяга към храна, но още на първата хапка се отказва. Течности приема, даже в по-големи количества от обикновено. Подозирам, че я гори отвътре и все търси водичка. Да питам препатилите: Как става заразяването? Притеснявам се за малкия, опитвам се да огранича контактите им, но не винаги се получава, а и децата са много привързани и постоянно се търсят един друг.

Ох, милата...
И дъщеря ми пие повече от обикновено вода - точно това ми направи впечатление.
За заразяването - инкубационният период е от 2 до 20 дни, но най-често от 3 до 5. А как точно, не съм сигурна. Ако е вирусно, става както при грипа. Пише, че били много заразни, но засега нито аз, нито мъжът ми сме прихванали, хем аз постоянно съм до нея и я целувам често.
Все пак, ако можеш изолирай другото дете!
Третирай афтите на всяка цена. Ако прочетеш цялата тема, ще видиш, че сме писали за доста препарати, с които можеш да ги обработваш.
Дано бързо да се оправи детето!

Калина направи плахи опити да яде  Grinning Бързо се отказа, но все пак успях да я навия да пробва да хапне по няколко лъжички мляко и кремче.
Някои от коричките по устата й паднаха и придоби по-човешки вид. Започна и да говори вече  Crazy

Момичета, благодаря ви за пожеланията и подкрепата  Hug

# 67
  • Мнения: 640
И малкият ми от неделя е с диагноза афти на гърлото. Аз не мога да ги забележа,но поддържаше нон-стоп вис темп и нищо не яде Cry. Колко дни държи този ужас? #Cussing out Туширахме гърлото 2 пъти при една зъболекарка и оттогава не вдигал температура. Мажа с Фунгостатин и Дактарин. Много заслабна милото Cry Sad

# 68
  • София
  • Мнения: 749
Добре, че ви има... Hug
За първи път ми се случва такова нещо - висока температура и болезнени афти в цялата уста ! Детето едва вода пие Sad А днес (вече вчера) имаше рожден ден милата - стана на 10. Тортата си не можа да опита ...
Направо се бях отчаяла, като я гледам, че няма подобрение - от събота вечерта е така. Но явно трябва време...
От вчера пие и анибиотик - Клацид.
Боже, дано по-бързо се оправи детенцето ми  Praynig

# 69
  • Мнения: X
Дано не засегна някой, ама какви са тия диагнози "афти на гърлото" това си е чиста херпангина започнала със само една афтичка на гърлото и после се разнасят на всякъде. Характерна е с високата си температура или абсолютно без температура. Симптомите са еднакви и лечението и в двата случая става по едн и същ начин. Изписан ни беше Ацик 200, и след втория му прием ВСИЧКИ афти смалиха размера и вида си. След 4-тия прием изчезнаха напълно.
Късмет и на вас и адекватнво лечение Peace
ПП. Не изключвам вероятността при нас да не е било като вашето заболяване, но просто от педи знам че афтите се лекуват с ацик. Не говоря за една афта....инцидентно изляза а за разпространени.

Последна редакция: ср, 27 авг 2008, 16:23 от Анонимен

# 70
  • София
  • Мнения: 7 097
Изписан ни беше Ацик 2000, и след втория ме прием ВСИЧКИ афти смалиха размера и вида си. След 4-тия прием изчезнаха напълно.
Късемт и на вас и адекватнво лечение Peace
ППV Не изключвам вероятността при нас да не е било като вашето заболяване, но просто от педи знам че афтите се лекуват с ацик. Не говоря за една афта....инцидентно изляза а за разпространени.

Това антибиотик ли е?

ВаняМ, и дъщеря ми боледува непосредствено преди рождения си ден.

Момичета, ще се оправят децата, не се отчайвайте, но става бавно. При дъщеря ми настъпи подобрение чак няколко дни, след като започна антибиотика. После много бързо се възстанови.
Желая ви бързо оздравяване  Hug

# 71
  • Мнения: X
Не, не е антибиотик.

"СЪСТАВ: Aciclovir. ПОКАЗАНИЯ: При инфекции с херпес симплекс, херпес зостер, цитомегаловирус, Ебщайн - бар вирус.

Това е някакво "производно" на ацикловира май, защото и името и състава е такъв. А за ацикловир сте чували предполагам...на мен ми го изписаха когато карах шарката с малкия заедно миналата година  Rolling Eyes Имам чувството че ми спаси живота това нещо. В смисъл че я изкарах дори без грам температура и периода на боледуване се съкрати с около 3 дни.  Сина ми я изкара за около 10 дни като през първите 6-7 вдигаше температура до 39 градуса. Затова когато аз видях първата пъпка се обадих на педи и тя ми каза веднага да купя ацикловир. След това изписа ацик на сина ми и искам да кажа че и в двата случая резултата беше невероятен и най-важното страшно бърз! Защото и при шарката и при афтите - не се трае!
 Пак повтарям няма нищо общо с антибиотиците, а и е за такива вирусни заболявания, но схемата на прием е много различна и индивидуална и дори определящо е моментното състояние на детето / болния.  Пие се няколко дена само.

# 72
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
И ние сме в кюпа, с висока температура и афти из цялата уста + задна хрема. От вчера детето е доста сънливо, вечерта вдигна почти 39 и тази сутрин видях афтите. Предписаха ни някакво гелче за мазане + Гранофурин+ вит. Ц+ антибиотични капки за хремата. Направо ми се дорева като прочетох темата и като знам какво ни очаква Cry
А утре щяхме да заминаваме на море...

# 73
  • София
  • Мнения: 7 097
kalaza, спокойно! Не е задължително така да се влоши детето. Има дечица, които се възстановяват много бързо - за няколко дни всичко минава, тъй че не се отчайвай.

# 74
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
kalaza, спокойно! Не е задължително така да се влоши детето. Има дечица, които се възстановяват много бързо - за няколко дни всичко минава, тъй че не се отчайвай.
PeaceПри нас беше 3-4 дена.Дори не вдигна температура

Общи условия

Активация на акаунт