За или против климатиците?

  • 8 670
  • 97
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 103
 Дойде лятото и заедно с него и летните жеги. Съответно започнаха и малките офис войни : Да се пуска ли климатика? На колко градуса трябва да е пуснат? Колко силно да духа и в каква посока? и т.н.т.
 Участвате ли в тези "войни" и на каква позиция заставате?
 Моето лично мнение е че няма никаква логика ако сутринта знаейки какво ще е времето съм се облякла като за 30-35 градуса да ме принуждават да стоя цял ден на 20. А разликата в температурата в случая не е най-големият проблем, ами въздушната струя, която създава едно непрекъснато течение. И изобщо смятам, че за нашите географски ширини, където рядко има екстремно високи температури, които да се задържат повече от 2-3 дни, климатика ако не излишен лукс е уред, който може да донесе повече вреда отколкото полза.

# 1
  • София
  • Мнения: 4 867
Не участвам във война за климатика. Сама съм в стая. Обличам се като за 30+ (градуса, не години), в момента климатикът ми е настроен на 23. Не виждам смисъл да се задушавам с собствен сос, докато работя.

# 2
  • Мнения: 606
Нашият Дом...  Whistling

# 3
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 224
при нас един включва (аз), друг изключва (колежката). но се разбираме някак.
нямам намерение да втасвам, навън е 32 С.

# 4
  • Мнения: 2 386
Против! Не ме бяха боляли кръст и бъбреци от 7 клас..

# 5
  • София
  • Мнения: 1 103
 Ааа, Зефс, не съм съгласна, че темата ми е за нашият дом. Тя е по-скоро злободневна, отколкото насочена към съвети за обзавеждането.

# 6
  • Мнения: 653
хич не мисля, че е излишен лукс в стая с няколко човека, още толкова компютри и друга техника...

# 7
  • Мнения: 502
   Включвам го за малко.Или пък,когато излизаме на разходка,го пускам да охлади хубаво апартамента,и като се приберем го спирам.При затворени прозорци вътре остава хладно поне два-три часа.

# 8
  • Русе
  • Мнения: 1 155
........И изобщо смятам, че за нашите географски ширини, където рядко има екстремно високи температури, които да се задържат повече от 2-3 дни, климатика ако не излишен лукс е уред, който може да донесе повече вреда отколкото полза.

Ти къде живееш  Shocked Вчера щях да умра на улицата в 21 часа. При нас температурите гонят 40 градуса всяко лято. Цяло лято. Принципно не обичам да стоя на климатик, но така може
Цитат
Включвам го за малко.Или пък,когато излизаме на разходка,го пускам да охлади хубаво апартамента,и като се приберем го спирам.
Но определено лятото в Русе (например) и лятото в подножието на Витоша нямат нищо общо. Достатъчно разнообразен релеф имаме, за да може в разстояние от 300-400 км разликата в температурите да е огромна. Да не говорим, че в София има огромна разлика дори и по кварталите. Едно е да си по центъра, да речем, и съвсем друго, като отидеш към Витоша или Драгалевци.

# 9
  • Мнения: 1 318
Оф, това ми е болната тема... На работа има една колежка, която чела, че от климатика се хващало рак на мозъка... Да я питам тя на една клетка как ще хване рак, ама айде...
Иначе съм ЗА, не може да се задушаваме на работа!

# 10
  • Мнения: 934
Климатика ми е точно зад гърба на 50 сантиметра и височина още толкова. Вече не си чувствам врата, едно кихане, споляване настава, не е истина. Като го спра се сваряваме, да не говоря, че около мен на една педя има точно 3 пс-та.
Война е !!!! Колегата дебне да ме няма и го пуска, аз обаче вече излизам от стаята само с дистанционното. На обед като се разхлаждам с бира тогава да го пуска.

# 11
  • Мнения: 3 405
За, за, за! В офиса климатикът спестява доста телесни миризми. У дома носи хлад в жегата. През зимата ни топли.

# 12
  • Мнения: 11 747
Ако е на 23-24 градуса настроен и духа надолу, така че да охлажда, без да духа в ничий гръб, смятам е ОК.

# 13
  • София
  • Мнения: 232
аз не съм фенка на климатиците. през зимата не топлят много- не като радиатор, а пък лятото-охлажда определено, но после не си чувствам гърба. даже и климата на колата не си включвам.Мразя духалките  #2gunfire

# 14
  • Мнения: 5 622
И в къщи, и в колата докато вляза и пускам (в колата направо го надувам Crazy )климатика. А като изляза навън за отрицателно време се изпотявам. Мразя го този момент, изнервям се. Обичам да е топло навън, но също така не обичам залепнали по мен дрехи. Все още във Варна времето е прохладно, но юли става нетърпимо горещо...и тогава без климатик? Абсурд  ooooh!

# 15
  • Мнения: 212
Проблемът не е в климатиците а в това че духат студено най-често в неподходящата посока. Ако си сам в стая няма проблем - насочваш го да духа там където няма никой и всичко е ОК. Обаче ако сте повече хора в стаята тогава става лошо - все на някой ще му духа право във врата или кръста. А това наистина е голям проблем. Едва ли на някой ще му е приятно всяка вечер да се прибира схванат в кръста от настиване от климатик.

# 16
  • Мнения: 1 318
Добре де, в Русе вече са адски жеги. Онзи ден в офиса беше сигурно 35 градуса, не може да се диша, всички изпотени... Като най-смела тръгнах да пусна климатика и колежката скочи като ужилена "Стига с тия климатици, на мен са ми и бездруго студени краката!" Направо онемях... И странното е, че всички се съобразяват с нея, а тя с нищо никого не превъзхожда, просто умее да мърмори качествено. Чакам с нетърпение да излиза отпуска и да се охлаждаме. Иначе днес като я няма в офиса се живее...

# 17
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
От климатиците получавам главобол.  Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 2 700
"Стига с тия климатици, на мен са ми и бездруго студени краката!" Направо онемях...

Недей толкова да немееш.  Stop Току-що ходих да се разходя, за да ми се стоплят краката. Не знам при другите как е, но при температура 23 градуса или надолу краката ми изстиват, а откровено казано не ми се ходи с два чифта обувки на работа (едни затворени и за чорап и едни по-прохладни като за улицата).

# 19
  • Мнения: 4 841
Против съм. И за дома, и за офиса.
Слушам прогнозата, обличам се (събличам се  Mr. Green ) подходящо.
Има прозорци, които са отворени почти непрекъснато (уточнявам обаче, че сме на тихо и не-запрашено място).

Когато работи климатика, ми се запушва носа и ме заболява главата. И да, и краката ми изстиват - нормално е, седя на бюро. Две колежки сме в стаята, другата се съобразява  Crossing Arms
Да не говорим пък колко е вредна рязката смяна - от 23 градуса вътре да излезеш навън на 35 (аз съм пушачка и излизам на всеки кръгъл час), това е невероятен шок за организма...

# 20
  • Мнения: 1 318
"Стига с тия климатици, на мен са ми и бездруго студени краката!" Направо онемях...

Не дей толкова да немееш.  Stop Току-що ходих да се разходя, за да ми се стоплят краката. Не знам при другите как е, но при температура 23 градуса или надолу краката ми изстиват, а откровено казано не ми се ходи с два чифта обувки на работа (едни затворени и за чорап и едни по-прохладни като за улицата).

Аз онемях, защото преди да пуснем климатика на 35 градуса краката й "били студени" - тя обича да послъгва, за да стане на нейното... Иначе съм съгласна - на климатик и моите крака изстиват по някое време.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Твърдо за!
За тези, които не са чували- климатиците имат термостат и температурата може да е приемлива за всички.

# 22
  • Мнения: 377
От климатиците получавам главобол.  Rolling Eyes

И аз така. Мога да търпя климатик, единствено ако разликата с температурата навън е 5-7 градуса, иначе освен главоболието като изляза дори за 5 мин. ми прилошава.

# 23
  • Мнения: 234
Аз съм за  Peace климатика.
Предпочитам главоболието/дори в момента ме боли глава/ ,пред това да съм се обляла в пот. Hug

# 24
  • София
  • Мнения: 6 074
Определено против. Особено пък в кола с климатик - е, смръзвам се! В стая същата работа, все не мога да уцеля подходяща за мен температура. И още нещо щях да питам, споменали са го вече:

Да не говорим пък колко е вредна рязката смяна - от 23 градуса вътре да излезеш навън на 35 ... това е невероятен шок за организма...
Как се чувствате, ако сте седели няколко часа на хладно и изведнъж излезете на горещината?

# 25
  • Мнения: 2 759
                Peace

Против съм. И за дома, и за офиса....
Когато работи климатика, ми се запушва носа и ме заболява главата. И да, и краката ми изстиват - нормално е, седя на бюро. Две колежки сме в стаята, другата се съобразява  Crossing Arms
Да не говорим пък колко е вредна рязката смяна - от 23 градуса вътре да излезеш навън на 35 (аз съм пушачка и излизам на всеки кръгъл час), това е невероятен шок за организма...
                     В момента съм с яке, дълги ръкави, качулка и т.н.т (добре, че не работя с хора Mr. Green)... Ужасен студ. И да, преди ме втрисаше като изляза от топло на студено и обратно - личната ми обясняваше че за организма е голям шок това... Твърдо не на климатиците от мен. Отделно ме заболява всичко, схващам се и настивам много лесно (а преди климитата изобщо не съм боледувала). Колегите редовно се влачат по невролози от климатиците... Абе не, не и не  Crossing Arms. И в колата не.

# 26
  • Мнения: 957
ЕДНО ГОЛЯМО ЗА..първо не искам да душа телесните миризми на колегите.. второ да ми се вие постоянно свят и да ми пада кръвното..  за колата да няма климатик е немислимо..на отворени прозорци също..особено ако не се прави течение..
За какъв шок говорим..като хората препоръчват смяна на температурата, за да се подобри кръвообращението.
Миналата година в офиса ни имаше 6 девойки...все им беше проблем климатика..
Сега..като са на работа..мъже..си е идеално...нито се оплакват нито нищо...Хора ..все пак живеем в 21ви век.
И това са пълни отживелици..със настинките от климатик...цял Лос Анджелис е на климатик..до сега да са се натръшкали и измрели..като ви духа директно..се местите..не мисля ..че е невъзможно..и това че са го поставили некадърно си е абсолютно друг въпрос.

# 27
  • Мнения: 4 841
цял Лос Анджелис е на климатик..до сега да са се натръшкали и измрели..

Много слабо ме вълнува Лос Анджелис. Тук говорим за нашето ЛИЧНО мнение по въпроса, а то по никакъв начин не зависи от това на останалите, та били те и американци. Това, че някоя харесва климатиците, не е причина и аз да го правя. Така както и моята "назадничавост" няма да попречи на "живеещите в 21век" да си ги ползват  Joy

# 28
  • Мнения: 21
И това са пълни отживелици..със настинките от климатик...цял Лос Анджелис е на климатик..до сега да са се натръшкали и измрели...

 Joy

# 29
  • Мнения: 1 318
ЕДНО ГОЛЯМО ЗА..първо не искам да душа телесните миризми на колегите.. второ да ми се вие постоянно свят и да ми пада кръвното..  за колата да няма климатик е немислимо..на отворени прозорци също..особено ако не се прави течение..
За какъв шок говорим..като хората препоръчват смяна на температурата, за да се подобри кръвообращението.
Миналата година в офиса ни имаше 6 девойки...все им беше проблем климатика..
Сега..като са на работа..мъже..си е идеално...нито се оплакват нито нищо...Хора ..все пак живеем в 21ви век.
И това са пълни отживелици..със настинките от климатик...цял Лос Анджелис е на климатик..до сега да са се натръшкали и измрели..като ви духа директно..се местите..не мисля ..че е невъзможно..и това че са го поставили некадърно си е абсолютно друг въпрос.


Напълно те подкрепям! И на мен ми писна демонстративно да ми кихат и да започнат да се жалват колко са схванати (при положение, че климатика е в другата част на стаята и на никого не духа във врата). И аз съм забелязала, че мъжете не се оплакват - само две колежки мрънкат. Едната започна да се тръшка, че за половин час пуснат климатик вече е настинала, почна да се сополиви, а истината излезе наяве съвсем случайно - предната вечер излизала да се черпят с приятели, стояли са на течение не много облечени и са жулили студена бира...

# 30
  • Мнения: 5 539
Предпочитам да ми подухва през 2 отворени срещуположни прозореца на апартамента. Но понякога и от климатик си има нужда. Миналото лято няма да го забравя - сигурно е било най-топлото в човешката история, а пък аз отгоре на това и много бременна. Тогава ако нямах климатик, щях да загина.
Това лято още не съм усетила нуждата от духало. И не се налага да се карам с никого, аз съм шефът вкъщи, поне през деня Wink

А от климатика в колата ме заболява гърлото. Там винаги се караме с мъжа ми, той намаля градусите, аз ги увеличавам, аз затварям шлюзовете в мойта зона, той ги отваря Mr. Green Кел файда, че климатикът се водел двузонов... с мъж на глава не се излиза ooooh!

# 31
  • Мнения: 599
Аз съм ЗА климатика.
В жегите няма как просто.
А относно големите разлики в Т, аз знам, че разликата вън/вътре трябва да е 5 градуса.
При външна температура 35 гр., мисля, че 27-28 с климатик е добре и няма опасност от настинка.

# 32
  • Мнения: 957
Аз не съм тръгнала да убеждавам някои, това също си е мое лично мнение към което прикрепям факти, защото миналата година, една колежка имаше ушна инфекция и изкара климатика виновен, че то понеже ушни инфекции само от климатик стават.
И при положение,че 6 човека са жулили  навън и искат да се приберат на хладно в офиса..да ги лъхне още по голяма жега заради 1 индивид..е НЯМА ДА СТАНЕ.

# 33
  • Мнения: 212
Против съм всичко което ми духа... Особено климатик, особено студено и особено в кръста.
В пълна с хора стая където и да го сложиш климатика все на някого ще духа...

# 34
  • София
  • Мнения: 6 074
Против съм всичко което ми духа...
Ти пък... много категорично... Mr. Green

# 35
  • София
  • Мнения: 1 103
Аз не съм тръгнала да убеждавам някои, това също си е мое лично мнение към което прикрепям факти, защото миналата година, една колежка имаше ушна инфекция и изкара климатика виновен, че то понеже ушни инфекции само от климатик стават.
И при положение,че 6 човека са жулили  навън и искат да се приберат на хладно в офиса..да ги лъхне още по голяма жега заради 1 индивид..е НЯМА ДА СТАНЕ.


Извинявай, ама ако колежката ти наистина има здравословен проблем, който се влошава от климатика според мен е по-добре да се съобразявате с нея дори да се поизпотите малко, защото утре някой от вас може да е на нейното място. Хора сме все пак.

# 36
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
За - нито обичам да ми е топло нито да душа нечии телесни миризми.
Климатик, ако се ръководи от грамотен, изобщо не може да ти навреди, (има си термини -  посоки на възд. струя, нейната сила и термостат)

# 37
  • Мнения: 2 759
Аз не съм тръгнала да убеждавам някои, това също си е мое лично мнение към което прикрепям факти, защото миналата година, една колежка имаше ушна инфекция и изкара климатика виновен, че то понеже ушни инфекции само от климатик стават.
И при положение,че 6 човека са жулили  навън и искат да се приберат на хладно в офиса..да ги лъхне още по голяма жега заради 1 индивид..е НЯМА ДА СТАНЕ.


Извинявай, ама ако колежката ти наистина има здравословен проблем, който се влошава от климатика според мен е по-добре да се съобразявате с нея дори да се поизпотите малко, защото утре някой от вас може да е на нейното място.
                     Да бе, и аз това се замислих... Не ти пука, ако другите са болни или че това ги разболява? Верно ли? А ако утре ти си на тяхно място? Кво правим?

# 38
  • Мнения: 957
miramar  Да..а какво да обясним на клиентите които идват за сделките,че колежката има проблем ли? Климатика в този офис в които тя работеше беше на минимум 20 крачки от нейното бюро. Не искам да кажа,че подценявам болестта и, а това ,че климатика не е причината. Защото това е системно..не само заради ухото..а по принцип.

# 39
  • Мнения: 212
Между другото, който не вярва за вредата от климатиците върху нашето здраве и разболяването от тях, може да си направи един много прост експеримент. Срещу духащ климатик поставете едно цвете. Давам му живот максимум 2 дни и ще увехне. А някои не издържат и толкова. Дори в указанията за отглеждане на цветя и домашни животни (като хамстери и птички) изрично се посочва да не стоят на струята от климатика.

# 40
  • Мнения: 2 070
Амии, не знам. Още не съм го включила, може би ще се възползвам през август в най-най големите жеги. От еко съображения, а и за да не се разглезвам особено, мн ми става гадно да стоя на климатик и после да изляза на 30-40 градуса, не ми е нормално. Предпочитам вентилатор и да стоя на течение, ама вечер като се разхлади. Ако имах вентилатор не бих се замислила да си го пусна сега. И по-малко бръмчат.

# 41
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
какво да кажа?  Twisted Evil
В къщи ги пускам на 18-20 градуса, на макс. вентилация и излизам от стаята. След 20-30мин. ги спирам и пребивавам в нея. Пускам в стаята от която идвам на 18-20. и така.
Но на 26-28 градуса на low режим на вентилация мисля, че би могло да се изтрае.

# 42
  • Мнения: 2 759
...Не искам да кажа,че подценявам болестта и, а това ,че климатика не е причината. Защото това е системно..не само заради ухото..а по принцип...
                    Много хора се разболяват от климатика. Или това е една голяма лъжа? Някакъв международен заговор? А къде ще те удари вече е въпрос на организъм. Ние пък не ползваме ароматизатори, защото на колегата му дразнят очите. Да не говоря за бившия колега, дето беше алергичен към морки кърпички (към миризмата). Хора разни, съобразяваме се и така...
                     А да си смениш работното място (бюро) не е толкова лесно. При нас е невъзможно.

# 43
  • Мнения: 2 700
какво да кажа?  Twisted Evil
Но на 26-28 градуса на low режим на вентилация мисля, че би могло да се изтрае.

Шани, то ако ставаше дума за 26-28 градуса, надали щеше да има толкова много недоволни. Не знам при другите спорещи как е, но в моята службата борбата е за под и над 20, което си е чист студ. cold

# 44
  • Мнения: 957
Добре , но то може през лятото да се разболееш и от това ,че някой е кихнал в автобуса. Изследвания ли се правят ,за да се разбере ,че е точно от климатика? Не се ли парфюмираш преди да излезеш?Това няма ли да му пречи на колегата ти? Ами ако са алергични към котешки косми, и ти случайно имаш на пуловера?
В моята кола климатика е на максимум 20 градуса за да не ми е топло, а като се возя в на леля ми колата на 23 градуса ми е студено, много са относителни нещата.

# 45
  • Мнения: 13
Мъжът ми има фирма за климатици. Хората постоянно го умоляват да им ги слага сега в жегата, а графика е пълен, раждат се отново когато си купят хубав климатик и пестят супер много електроенергия и своята физическа енергия също!!! И аз и детенцето ми не издържаме да се пържем лятото, затова го използваме постоянно. Моят в хола е и по-скъп и ако искам мога да го пусна само да чисти въздуха и да поема цигарен дим, в спалнята пък ми пуска йонизиран въздух зимата когато трябва да се спи на затворено и по-малко се проветрява.  Моето мнение е че трябва да го имаш, а ако не го искаш, няма да го пуснеш, удобство е и си струва в тези жеги.

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
  За да ми е подходящо облекото за 30 и повече градуса трябва да ходя по бельо /и пак ще ми е топло/. С климатици сме и у дома, и в офиса - никой досега не е роптал срещу тях. При положение, че прекарвам в офиса минимум 8 часа на ден, предпочитам да ми е приятно.

# 47
  • Мнения: 3 423
Точно в тоз момент съм ЗА климатиците.

# 48
  • София
  • Мнения: 7 097
В работата почти не пускам климатика, защото сградата е масивна /тип мавзолей/ и жега рядко се усеща.
В къщи за война не може да се говори, защото аз определям кога да го пуснем  Mr. Green Е, най-много за градусите да поспорим.

# 49
  • Мнения: 212
Мъжът ми има фирма за климатици......
.....  Моето мнение е че трябва да го имаш, а ако не го искаш, няма да го пуснеш, удобство е и си струва в тези жеги.

А, то оставаше да си на мнение че хората не трябва да си слагат климатици при условие че мъжът ти има фирма за климатици  Grinning . Ще умрете от глад ако няма кой да си слага климатици.

# 50
  • Мнения: 1 318
Стига бе, на работа колежката ми вече взе да се лигави - днес пуснах климатика в другия край на стаята, на тих режим. Съответно тя въобще не се усети. По едно време възкликва "Ох, днес не е толкова горещо", колегата до мен го напуши смях... По едно време тя излезе за нещо и като се върна и видя, че климатика работи, започна да мърмори, че вече й се е запушил носа и усещала как гърлото я боли. Това не може никой да ме убеди, че е заради климатика (който работи на 25 градуса). Има го и моментът на самовнушението.

# 51
  • Мнения: 2 759
Добре , но то може през лятото да се разболееш и от това ,че някой е кихнал в автобуса. Изследвания ли се правят ,за да се разбере ,че е точно от климатика? Не се ли парфюмираш преди да излезеш?Това няма ли да му пречи на колегата ти? Ами ако са алергични към котешки косми, и ти случайно имаш на пуловера?
                   Сигурно може да се разболея от някой в автобуса, но не ми се е случвало. Но пък климатика как разнася вируси из помещението няма да казвам... Колкото до изследванията - може да намериш много такива - не персонални, а за влиянието на климатика, колкото искаш. Отделно, на мен не ми трябва специално изследване, че се настива ако седиш на течение - аз съм убедена, че е така... Пък може и да си внушавам...
                   За останалото - не ти вярвам, че не се съобразяваш с хората, с които работиш... но и да не го правиш, може би някой ден някой няма да се съобрази с теб и така... Тогава ще започнеш.
                   

# 52
  • Мнения: 957
Е добре от къде се разболяват, хората които не използват климатици?В маршрутните таксита или автобусите, ще затворите ли всички прозорци ,освен един,за да не става течение?Съобразявам се разбира се, не се съобразявам с лигавщините и измишльотините.

# 53
  • Мнения: 2 759
...Съобразявам се разбира се, не се съобразявам с лигавщините и измишльотините.
                      От опит ще ти кажа, че повечето хора като не разбираме нещо, го смятаме за превземка. И аз на тоя колега с мокрите кърпи колко време му ги навирах в носа, преди да схвана, че за него е наистина проблем  Blush... Ама така си е - докато не ти се случи не разбираш и трябва да се обяснява дълго и търпеливо  Mr. Green.

# 54
  • Мнения: 957
Да..вместо мокри кърпички ...мога да ходя да си измия ръцете...или мокрите кърпички само в колата да ги ползвам..но на климатика просто няма алтернатива...освен вентилатора..но и той няма нищо общо. Има и кърпички за бебета..които нямат никакъв парфюм.

# 55
  • Мнения: 2 849
За ! На тази влага и високи Т ,не искам и да си помислям . Stop

# 56
  • Мнения: 1 058
Определено съм за. Много ми е топло.

# 57
  ЗА,  че инъче не се диша. Ама и ПРОТИВ,  че такова възпаление на ухото и синузита ми докараха, та бях ни жива - ни умряла 10 дена  на легло.И то, при положение, че го държим на 26 градуса.У дома си нямам Rolling Eyes

# 58
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Аааааа как излишен лукс  Rolling Eyes За мен си е от първа необходимост  Laughing Особено лятото с това западно изложение в хола става 34 градуса.Ако не е климатика седиш, пуфтиш и се къпеш в собствен сос  Sick

# 59
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
.....климатика ако не излишен лукс е уред, който може да донесе повече вреда отколкото полза.

А горещините могат да нанесат вреда дори на здрав организъм в пъти повече.

# 60
  • Мнения: 14 489
не знам какво толкова се оплаквате от климатика в офиса като се имат предвид жегите.
моята колежка си го пускаше и зимно време като и стане топло от парното  Tired

# 61
  • Мнения: 24 467
Как ще съм "против" климатиците? Все едно да съм против печките или пералните- че това си е част от оборудването на една стая/ офис. Много са си добри и създават прекрасен комфорт.
Съвсем друго нещо са отношенията в офиса или в къщи /кой да кара влака, в случая кой да контролира температурата и посоката на струята, да речем по- конкретно/. Това няма нищо общо с наличието на климатик там.  Laughing
Лично на мен и обкръжението ми освен ползи и по- приятно прекарване на времето нищо друго не са донесли.
Да ви кажа ние пък от както си поставихме климатик не сме боледували... то сигурно е "от него", както при други пък заболяванията са "от него"- е, какво да правиш, не на всеки понася... Laughing

Последна редакция: вт, 24 юни 2008, 10:26 от Judy

# 62
  • Мнения: 24 467
О, пропуснах, ние пък нямаме фирма за климатици, нито сервиз за поддръжката им. Laughing

# 63
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Всяко лято като започнат жегите си говорим едно и също нещо значи Whistling
Направо си копирам постинга от една вече заключена тема.

Цитат
Работя в помещение на кота -1, в което климатик вкарва дори въздуха, така че няма начин. Но тъй като е бил предварително планиран, въпросът с климатизацията е решен най-добре точно в него - въздуховодите са на различни места в окачения таван, схванати и недоволни няма.

По другите етажи обаче не е така - там предвидената първоначално централна климатизация е отказана и сега се правят хиляди гимнастики, за да се реши (частично) по някакъв начин проблемът, защото и хората, и техниката иначе просто ще се сварят в собствен сос. Ако вътрешното тяло се монтира в някой ъгъл, съответно потърпевш е този, който седи там. Да не говорим, че ако помещението е по-голямо, в другия му край ефекта от климатика изобщо не се усеща.

Донякъде решение е подходящо разместване на работните места, ако стаята позволява, както и вдигане на ламелите нагоре - пробвахме го в някои стаи, става; студеният въздух така или иначе отива надолу, дори и без допълнително насочване.

Климатиците са хубаво нещо, не ги мразете Wink - казвам ви го от позицията на човек, който се е пържил 4-5 години на работна площадка в подпокривно пространство заедно с още 7 души, съответно 7 компютъра + един сървър, няма такава жега sweating. Работила съм с вентилатор на бюрото, който ми вееше директно във физиономията, иначе не можеше да се диша, и досега не ми е ясно как ми се е разминала лицевата пареза Stop.

ПП.  А това как климатикът разнасял вируси из помещението е такава глупост, че просто няма накъде.
Значи ние долу в залата трябва да сме умрели вече, 'щото климатик ни вкарва дори въздуха.
Интересно обаче, откакто работя там (над 5 години вече) съм се разболяла точно 2 пъти - веднъж ме зарази любимият, втория път си донесох един швейцарски грип, през останалото време съм си на 6. В предишното помещение (неклиматизирано) - олеле, майко ooooh!. А долу има движение на доста повече хора, странно.

Не оправдавайте собствената си кекавост с климатиците Naughty
Аз си знам например, че не издържам нито на голям студ през зимата, нито на жеги през лятото, трябва да се пазя от претоварване, тичане и т.н., съответно нагаждам средата към себе си, за да се чувствам комфортно. Обратното - да се пържа/ мръзна, правя на състезател на дълги разстояния и прочие, като същевременно се оплаквам как ми е зле, болна съм и умирам би било доста тъпо, ще ме прощавате. Припадала съм като дете на опашка за хляб, по-късно (многократно) в предишния си офис от жега/ миризми, хайде няма нужда повече Peace.

# 64
  • Мнения: 2 759
...ПП.  А това как климатикът разнасял вируси из помещението е такава глупост, че просто няма накъде.
Значи ние долу в залата трябва да сме умрели вече, 'щото климатик ни вкарва дори въздуха.

...Не оправдавайте собствената си кекавост с климатиците Naughty ...
                        Ха, голяма глупост  Stop. Глупост ти се струва, щото климатика ви вкарва въздух. При нас като не вкарва, а само завърта и охлажда въздуха на 80 човека - ела да видиш как 70 човека излязоха болничен едновременно. Или сме се събрали най-смотаните в нашата фирма, м? Никога не съм боледувала, еле пък лятото  Crossing Arms. От как съм в тази фирма боледувах всяко лято и всяка зима, докато не започнах да се ваксинирам (зимата, де). А вие защо не сте умрели - нямам идея  Mr. Green.

# 65
  • София
  • Мнения: 2 271
Имам късмет, че колегата е разбран и винаги ме пита, дали ми духа климатика, дали да го пусне, дали да го спре... Аз също го питам, когато ми е жега и реша да пусна климатика. Мисля, че не трябва никой да страда - нито тези, на които им е жега, нито тези, на които им е студено... Винаги бих се съобразила с хората около мен, но ако виждам, че и те се съобразяват с мен. Войни чак не бих водила, но определено не бих била в добри отношения, ако някой ми се запъва, като магаре на мост по отношение на температурата в помещението, само, за да стане неговото...

# 66
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Аз съм все още в чуденка. Confused
Но пък ми харесва да ми духа я студено, я топло. Simple Smile
Иначе по закон в обществени заведения доколкото си спомням, трябва да е между 21/23 градуса. Peace

# 67
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
А вие защо не сте умрели - нямам идея  Mr. Green.
Ами може да сме мутирали вече, да сме се приспособили към новата среда
Майтапът настрана, в къщи също съм с климатик, не е толкова съвършен като офисния, но се чувствам доста по-добре, отколкото по времето, когато бях без него.
Повечето климатици имат 'вентилаторна' опция, използвайте и нея от време на време.

# 68
  • Мнения: 1 318
Напълно съм съгласна - от години вкъщи имам климатик и не съм боледувала. И като почне някой да ми разправя за едва ли не смъртоносни бактерии, направо ми иде да му шибна един.

# 69
  • Мнения: 24 467
Не му шибвай бе, остави го да се пържи- това е по- кофти. Laughing

# 70
  • Мнения: 2 759
Напълно съм съгласна - от години вкъщи имам климатик и не съм боледувала. И като почне някой да ми разправя за едва ли не смъртоносни бактерии, направо ми иде да му шибна един.
                      Ела ми шибни. Първо обаче искам да се обосновеш, а аз ще ти пратя адрес на лични. Мога и да дойда където кажеш. Удоволствието ще е изцяло мое.

# 71
  • Мнения: 42
Да сега не съм се разболявала от климатика. В къщи го пускаме докато си легнем, после го спирам.

# 72
  • Мнения: 653
мдааа, климатиците имат филтри, които е хубаво от време на време да се почистват  newsm78

а виждали ли сте техника да спре да работи от жегата... щото аз съм виждала... не питайте какво им е на хората тогава

аз вече се изказах по темата, само последно ще кажа - където има компютри и повече от 1-2 човека в стая климатикът е жизнено необходим...

# 73
  • Мнения: 592
записвам се с ЗА - от години имаме климатик. Бебе имахме и го отгледахме на климатик - никаккви проблеми. Естествено по качествените модели имат различни режими на работа и варианти за насочване така, че уреда да носи удоволствие от прохлада, а не настинки. За протокола ползваме го целогодишно Peace

# 74
  • Мнения: 592
записвам се с ЗА - от години имаме климатик. Бебе имахме и го отгледахме на климатик - никаккви проблеми. Естествено по качествените модели имат различни режими на работа и варианти за насочване така, че уреда да носи удоволствие от прохлада, а не настинки. За протокола ползваме го целогодишно Peace

# 75
  • Мнения: 45
Правилната употреба е най-важна. Я си представете места като примерно болници или държавни учреждения без климатик.

# 76
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Я си представете места като примерно болници... без климатик.
Да не мислиш, че в масовите български болници има? Tired
Не знам съществува ли на друго място прецедентът плановите операции да приключват преди началото на големите жеги.

# 77
  • Linz
  • Мнения: 11 619
В тези жеги без климатик не съм работоспособна, а нощем не мога да спя.

# 78
  • Мнения: 830
твърдо съм ЗА,и в къщи сме с климатик и се ползва целогодишно и в офиса също.С колежките проблеми нямаме защото сме с климатична система която вкарва студен/топъл въздух от тавана  и на никой никъде не му духа .В момента е приятно прохладно Peace

# 79
  • София
  • Мнения: 5 720
И аз съм ЗА климатиците PeaceПолзваме го вече една година и си е рахат Mr. Green

# 80
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Не знам съществува ли на друго място прецедентът плановите операции да приключват преди началото на големите жеги.

може и да има.
Трамелче, в "белите" държави също може да спират операциите. По-принцип за тези дейности казват, че е най-добре е да са пролет или есен. Умерени Т и добри условия, за да се възстановява организмът.
Та не е само въпрос на климатик в операционната.

а нощем не мога да спя.

аз пък на климатик не мога да спя. Все още сутрин рано от прозореца подухва хлад.

# 81
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321

Не оправдавайте собствената си кекавост с климатиците Naughty

 Peace Peace

# 82
  • Мнения: 12 663
Върл фен на климатиците. Но наскоро се разболях и в помещение с климатик кашлях безпрестанно. Предполагам изсушава въздуха, не знам - да не се изложа.

# 83
  • Мнения: 95

Как се чувствате, ако сте седели няколко часа на хладно и изведнъж излезете на горещината?
[/quote]

По всяка вероятност така, както би се чувствал човек който не е сотял на климатик и излезе "на горещината". Жегата си е жега и затова и в офиса и в колата, и в къщи сме на климатик!!! ТВЪРДО ЗА Peace

# 84
  • Мнения: 12 663

Как се чувствате, ако сте седели няколко часа на хладно и изведнъж излезете на горещината?

Гадно. Иска ми се и на улицата да има климатик.

# 85
  • Мнения: 1 312
Вкъщи нямаме и второ лято спорим с мъжа ми дали да сложим-не мога да го навия и това е.
На работа се живее,в колата също.
Само дето последният все не мога да го настроя така,че да не ми духа насреща-през 2 минути въртя копчета и пак ме дразни.
Искам да ми е хладно,но да не усещам течение от никъде Laughing

# 86
  • varna
  • Мнения: 676
Ако е на 23-24 градуса настроен и духа надолу, така че да охлажда, без да духа в ничий гръб, смятам е ОК.



Yes! newsm10

# 87
  • Мнения: 2 803
Аз съм ЗА!

# 88
  • Мнения: 421
с две ръце съм "за" климатиците

# 89
  • Berlin
  • Мнения: 11 260
аз съм за, но факт е, че ми измръзват краката на 24С.. добре, че целият офис от 3 стаи се изстудява с един климатик, който не е при мен и е ок. ако ми стане хладно,отварям прозореца до мен и няма проблеми.

# 90
  • Мнения: 698
На работа има една колежка, която чела, че от климатика се хващало рак на мозъка... Да я питам тя на една клетка как ще хване рак, ама айде...

 Joy Joy Joy Peace

За климатика. В офиса съм свикнала толкова много с него, че ако не ми е хладно, много трудно работя. Вкъщи нямам - от което фатални последици засега не са установени.  Sunglasses

# 91
  • Мнения: 2 818
В момента ми е толкова горещо, че жадувам за климатик. А защо да е на 23-24 градуса и хората да мръзнат? Ако е на 27 например не е ли по-добре?  newsm78

# 92
  • Мнения: 411
За!
Особено остра нужда изпитвам от подобен уред през големите жеги,иначе рискувам постоянно физичско неразположение!

# 93
  • Мнения: 2 478
Как може да съм против към уреда,който разхлажда живота ми?
През последната седмица климатика е пуснат дори през нощта.На 26С и режим sleep.Иначе не се диша.
Дори детето спи по-добре в охладена стая.

# 94
  • Мнения: 1 259
Точно в момента съм ЗА.

# 95
  • Мнения: 1 910
където рядко има екстремно високи температури, които да се задържат повече от 2-3 дни, климатика ако не излишен лукс е уред, който може да донесе повече вреда отколкото полза.
Е как да няма екстремно високи температури за големи периоди. Миналата година си бях в България за 4 седмици и през 3 от седмиците беше минимум 32-33 градуса. Да не говори, че беше такава жега и преди това. 35-37 си беше редовно. Но може да имам различно мнение от теб за висока температура и продължителност.  Grinning
"ЗА" климатика съм в нормални граници. Ако навън е 30, климатика на 23-25. Ако е 35-40, примерно да е на 27-28.

# 96
  • Мнения: 1 364
при нас един включва (аз), друг изключва (колежката). но се разбираме някак.
нямам намерение да втасвам, навън е 32 С.


Сега последната седмица пускаме климатика, като стани хладно го спираме и така цял ден.

# 97
  • Мнения: 2 550
обичам ги милите климатици, обаче...само да ме духне леко и почва да ме боли всичко
това лято се опитвам да мина без климатик, но скоро ще се предам  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт