Чували ли сте, че...

  • 5 524
  • 108
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 312
Не съм чувала подобно нещо!
И не вярвам!

# 61
  • Мнения: 1 372
Не съм чувала такова нещо и не вярвам. Чувала съм, че когато се раждат в една година повече момичета отколкото момчета, то предстоящата година ще е плодородна.

# 62
  • Мнения: 4 784
За пръв път го чувам това.
Не го вярвам.

# 63
  • Мнения: 3 016
За първи път го чувам .

# 64
  • Мнения: 3 069
Не съм чувала а и не ми се вярва.

# 65
  • София
  • Мнения: 4 589
Не бях чувала подобно нещо и не вярвам в него. Peace

# 66
  • Мнения: 1 195
Praynig
поредното суеверие

# 67
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
 Crazy

# 68
  • Мнения: 1 103
Не съм чувала подобно нещо!
И не вярвам!
И аз така - пълни глупости  Sick

# 69
  • Мнения: 6 274
Не, не съм чувала, но и не вярвам.

# 70
  • Монтана
  • Мнения: 220
За първи път чувам подобно нещо.  smile3506

# 71
  • Мнения: 991
Преди време по география в частта за раждаемост се учеше, че на 100 или на 1000 момичета (не помня точно) се раждат 104 или 1004 момчета. Смъртността при момчетата в детска възраст е по-висока и това било начин природата да компенсира загубите. В зряла възраст бройката на половете се изравнява, а в старческа възраст поради по-голямата продължителност на живота при жените те имат лек превес. След войни съответно за да се компенсира загубата на мъжко население се раждали още повече момчета, но тук видях дори съвсем обратна теория.
За мен по пола на първото и последното бебе за годината и общата им бройка да се правят някакви прогнози за война или друго бедствие си е чисто суеверие. Обикновено в природата компенсаторните механизми се задействат след появата на някакъв проблем, а не преди това.
PeaceТочно така е. Гледала съм статистики. Винаги са се зачевали повече момчета. Още във вътреутробната фаза, разликата в бройката започва да се изравнява - абортират се повече момчета. После момчетата са по-уязвими през ранните години от живота си. През периода на полова активност има долу-горе равен брой мъже и жени, след което броят на мъжете намалява спрямо този на жените, заради по-малката средна продължителност на живота на "силния" пол.

# 72
  • Мнения: 540
да чувала съм

# 73
  • София
  • Мнения: 44 133
Не съм чувала, но за мен е поредната глупотевина това.

# 74
  • Мнения: 5 591
Не,не съм чувала.

Общи условия

Активация на акаунт