Кръвосмешението

  • 39 841
  • 128
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 13 206
Май, май ще излезе, че могат втори братовчеди да се женят  Rolling Eyes
Те се водели V-та степен на родство... Поне това дето прочетох из нета сочи към този извод


VІ -степен са.  Wink

Да бе! Аз от толкоз обяснения в текста вече съвсем се обърках.. Абе важното е, че се водят след IV-та, дето била включително  Grinning

# 61
  • Мнения: 647
Специален поздрав за участниците в темата    bouquet
http://www.vbox7.com/play:63df94a4

# 62
  • София
  • Мнения: 708
А как точно се определят тия степени?!  newsm78

# 63
  • гр.София
  • Мнения: 380
Според Семейния кодекс няма пречки втори братовчеди да сключат брак-виж чл.13, ал.2 т.2:ПРЕЧКИ ЗА СКЛЮЧВАНЕ НА БРАК

Чл. 13. (1) Не може да сключи брак лице:

1. което е свързано с друг брак;

2. което е поставено под пълно запрещение или страда от душевна болест или слабоумие, които са основание за поставянето му под пълно запрещение;

3. което страда от болест, представляваща сериозна опасност за живота или здравето на поколението или на другия съпруг, освен ако болестта е опасна само за другия съпруг и той знае за нея.

(2) Не могат да сключват брак помежду си:

1. роднини по права линия;

2. братя и сестри, техните деца и други роднини по съребрена линия до четвърта степен включително;

3. лица, между които осиновяването създава отношения на роднини по права линия и на братя и сестри.
Цитирала съм целия чл.13, но важно е това:"братя и сестри, техните деца и други роднини по съребрена линия до четвърта степен включително;".
Вторите братовчеди са роднини по съребрена линия от шеста степен.

# 64
  • гр.София
  • Мнения: 380
При роднините по съребрена линия има общ прародител. Степените се изчисляват като се броят поколенията между общия прародител и съответните родственици/не го написах много ясно/. Ще дам пример: :братята и сестрите са от втора степен ,чичо и племенница- от трета степен , първи братовчеди-от четвърта степен. Забранен е бракът между тези роднини.

# 65
  • гр.София
  • Мнения: 380
Побързах да отговоря, но видях, че Vache го е обяснила по-добре от мен.

# 66
  • Мнения: 1 517
Един въпрос малко не по темата: ако български гражданин сключи брак с чужденка, докато има съществуващ такъв с българка носи ли някаква наказателна отговорност (ако се разбере де  Wink ) ? Т.е. датата му на развод с българката е след датата на сключване на брак с чужденката и брака е сключен в другата държава.
Ко прайми тогаз?

# 67
  • Мнения: 1 761
Аз си мисля и нещо друго.Явно природата си знае работата.
Брат ми,баща ми и братовчедите ми все са руси със сини очи.Дали е случайно,че изобщо не ме привличат тези белези сексуално?не казвам,че мъже със сини очи и руси коси не са хубави, а че мен не ме привличат като мъже.Според мен не е случайно.Дори не бих могла да ги харесам,камо ли да правя секс с подобни ( даже и да не са ми роднини).

# 68
  • Мнения: 275
Искам да използвам темата за да попитам следното (дано не ме линчуват):
След Адам и Ева, как се е създало второто поколение на човечеството? Ясно е, че техните деца не са плод на кръвосмешение, но следващото поколение?

# 69
  • Мнения: 2 631
kartinka, това си е твоя личен вкус  Peace
За пример, баща ми е рус със сини очи, много харесвам руси със сини очи, но харесвам всякакви типове, като цяло.

Иначе по темата, баба ми и дядо ми (мир на праха им  Praynig) бяха втори братовчеди! Нито майка ми, нито вуйчо ми (Бог да го прости и него) имат аномалии.... Камо ли ние - четирите им внука...  Confused

Много пъти и аз съм се замисляла над темата за кръвосмешението и вторите братовчеди...  Heart Eyes

# 70
  • Мнения: 95
Аз си мисля и нещо друго.Явно природата си знае работата.
Брат ми,баща ми и братовчедите ми все са руси със сини очи.Дали е случайно,че изобщо не ме привличат тези белези сексуално?не казвам,че мъже със сини очи и руси коси не са хубави, а че мен не ме привличат като мъже.Според мен не е случайно.Дори не бих могла да ги харесам,камо ли да правя секс с подобни ( даже и да не са ми роднини).
и аз така мисля  Peace

# 71
  • Мнения: 765
Искам да използвам темата за да попитам следното (дано не ме линчуват):
След Адам и Ева, как се е създало второто поколение на човечеството? Ясно е, че техните деца не са плод на кръвосмешение, но следващото поколение?
Там е малко сложно, особено като се намеси и дядо Коледа  Wink

# 72
  • София
  • Мнения: 13 206
Искам да използвам темата за да попитам следното (дано не ме линчуват):
След Адам и Ева, как се е създало второто поколение на човечеството? Ясно е, че техните деца не са плод на кръвосмешение, но следващото поколение?

Ами нали се сещаш, че не всички вярваме, че човечеството е произлязло от Адам и Ева  Wink.. дори лично аз не познавам човек, който наистина да го вярва  Laughing

# 73
  • Мнения: 12 666
То си е клониране + генно инженерство. От ребро на мъж да направиш жена.

# 74
  • Мнения: 275
Искам да използвам темата за да попитам следното (дано не ме линчуват):
След Адам и Ева, как се е създало второто поколение на човечеството? Ясно е, че техните деца не са плод на кръвосмешение, но следващото поколение?

Ами нали се сещаш, че не всички вярваме, че човечеството е произлязло от Адам и Ева  Wink.. дори лично аз не познавам човек, който наистина да го вярва  Laughing

Разумът ми го изключва, наистина! Но изпитвам дълбок респект към християнската религия. Сигурно проповедниците и богословите имат разумно обяснение, но за мен си остава загадка. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт