Зле прикрито превъзходство

  • 3 903
  • 78
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 677
Сидеровбеге, все се каня да те питам, ти ли си на аватара?

# 61
  • Мнения: 2 386
Бананка, а замисляла ли се, че твоето по-различно мнение и възприятие за нещата ( в случая за носенето на тениска) е вид превъзходство, неоценено и неразбрано при това? Т. е. Пепа от трети курс сигурно си мисли, че мразиш гейовете и през ум не и минава това, което всъщност правиш и мислиш ти. Те така е с всичко.

# 62
  • Мнения: 5 877
Тази сутрин засякох Боян Расате да плещи яки глупости от името на "огромното мнозинство българи".
Не, не мисля, че е излишна кампания, която позволява на част от тези хора да изкажат обратното мнение.

# 63
  • Мнения: 5 877
Всеки харесва своята си същност. Някой обичат и да парадират с нея. Възпитани сме да казваме това което се смята за правилно....нещо като развален телефон между вътрешното ни усещане и външния изказ.
Със съквартиранта ми стоим една лятна вечер на терасата на квартирата. Двама мъже си говорят пред входа. Награбиха се. Ужас! Заляхме ги с бирата и сипахме пепелника отгоре им... Иначе сме толерантни и двамата към различните от нас...но само през деня....
Ето заради такива хора има смисъл подобна кампания.
Аз не бих хвърлила пепелника си по никого, още по-малко пък по натискаща се двойка. Да, с остаряването ще ми става сигурно неприятно някой да сексуалничи на открито, но това няма нищо общо с избора му. И аз пък съм се натискала в късния си пубертет, имаше и възмутени.

# 64
  • Мнения: 656
Стига бе, ами аз пък претендирам, че съм дискримирана на база глупост. Хайде да направим един парад на глупавите с лозунг "Аз съм глупава и няма нищо лошо в това"... ще звучи по-нормално, откоркото твърденията на някой хомо... сапиенс  Crazy ... защото глупостта е по-нормална, отколкото сбърканата сексуална ориентация.
Ако хомосексуалността беше нещо, с което човек трябва да се гордее, то защо не виждам паради на гениите? А защо има парад на военните на Герьов ден? Thinking

Да допълня - не пречи малко повече информация като тази, че хомосексуалността не е заразна. Обаче никой пред мен не е признавал за различни сексуални предпочитания. В крайна сметка когато някой ми говори за секс, то няма начин да не ми покаже предпочитанията си. Значи стигам до заключението, е участващите в парада са комплексари, та постоянно си мислят за сексуалната си ориентация и това им създава дискомфорт.

Последна редакция: чт, 26 юни 2008, 17:42 от на Кронки жена му

# 65
  • Мнения: 2 401
Тази сутрин засякох Боян Расате да плещи яки глупости от името на "огромното мнозинство българи".
Не, не мисля, че е излишна кампания, която позволява на част от тези хора да изкажат обратното мнение.

Как пък го чу да плещи като никой не му даде думата? И тримата го връхлетяха като прокажен. Аз едно цяло негово изречение не чух. 
А огромното мнозинство българи с каква ли ориентация е?  newsm78

# 66
  • Мнения: 5 877
Тази сутрин засякох Боян Расате да плещи яки глупости от името на "огромното мнозинство българи".
Не, не мисля, че е излишна кампания, която позволява на част от тези хора да изкажат обратното мнение.

Как пък го чу да плещи като никой не му даде думата? И тримата го връхлетяха като прокажен. Аз едно цяло негово изречение не чух. 
А огромното мнозинство българи с каква ли ориентация е?  newsm78
[/quot
Успя да каже ред глупости и клевети. Чух повече от едно цяло изречение.
Мнозинството българи, аз самата в това число, може да са хетеросексуални, но това по никакъв начин не означава, че приподписват малоумната омраза, невежество и първобитна агресия към различните, която сипеше този човек.

# 67
  • Мнения: 2 401
Обяснихме се в либофф с Радостина, ама решихме да не го афишираме.
Анда, аз не го знам Расате, не му знам и изявите, обаче агресорката в  предаването беше каката от Гемини, от поведението на водещата пък останах с впечатлението, че темата и е много болна..

# 68
  • София
  • Мнения: 62 595
Моята точка е от един пост, за който стигнах до извода, че може да бъде разтълкуван неточно за "дебата" в сутрешния блок.

Не зная защо в главата ми изплуват думи на една жена, която за думата "толерантност" се изрази приблизително по начина: "не искам никой да е толерантен към мен, защото това означава, че не ме харесва, не ме понася, но се съобрязява с мен". Тази жена беше със свръхтегло по някакви причини и беше създала организация за помощ и взаимопомощ на хора с нейните проблеми и отношението на обществото към тях.

# 69
  • Мнения: 1 517
И във форума  е същото. Пускат се теми, в който всеки се надпреварва да покаже толерантността си, а прозира превъзходство.

То в целия живот е така. Един вид "Аз съм толерантен към...еди кои си, следователно съм нещо повече от теб". Темата беше за това, че не е приятно когато някой парадира със своята толерантност. А мое лично мнение е, че повечето парадиращи с толерантността си всъщност изобщо не са толерантни.

Аз  не съм толерантна.
Дразня се като на определената дата пред Соц. грижи се сберат маса циганори и почнат да вдигат врява и да правят боклук.
Мразя сутрин, пътувайки за работа вместо да случам приятна музика разни турски радиостанции да ми засенчват ефира.
Гейовете не ги мразя, но не искам синът ми или дъщеря ми да станат или да се окаже, че са "обратни".


Както каза някой по-напред малцинствата взеха да ни превъзхождат. Време е тогава те да станат толерантни към нас.

# 70
  • София
  • Мнения: 3 099
Полъх здрав разум ли усещам?

# 71
  • Мнения: 3 423
Като казва "това също е добре", човекът си казва на практика, че нормалното, да не си гей, е добре.
Кажи - за какво му е притрябвало това "auch", ако идеята му не е била да се сравнява с общоприетото и да доказва, че не се чувства по-зле, сравнен с нормата.

"Ich bin schwul – und das ist auch gut so!"
Това е пълната фраза. Разбирай, както искаш.

# 72
  • Мнения: 5 877
Обяснихме се в либофф с Радостина, ама решихме да не го афишираме.
Анда, аз не го знам Расате, не му знам и изявите, обаче агресорката в  предаването беше каката от Гемини, от поведението на водещата пък останах с впечатлението, че темата и е много болна..
Не, не бих казала.
Ако теб те наклеветят в сутрешно предаване, че си педофилка, няма ли да ги заплашиш със съд?
Никак не сме толерантни.
Джемини е свястна организация, Моника Писанкънева например е умно и умерено момиче.
На водещата темата не й беше болна, тя имаше да води предаване и да следи в него да се говори със спокойни и разумни доводи, а не с думи като "педерасти" и лъжи. Този човек каза в ефир, че няма да спазва законите на България, защото те се пишели от педерасти.
Нямам думи.

# 73
  • Мнения: 2 018
Чух преди време и ми допадна:

Само човек, който не е наясно със своята сексуална ориентация не приема различните и не се притеснява, че ще му повлияят. 

# 74
  • Мнения: 5 710
Намирам превъзходството във Fine by me. Като се замисля е недомислие, да и едва ли бих я сложила тениската. Аз мисля, че няма хомосексуалност, хетеросексуалност, бисексуалност. Има сексуалност.
Затова и не одобрявам паради, кампании, застъпничества и т.н. на тази тема. На кой му е необходимо одобрение, за да е сексуален? За мен темата не съществува.
Но съм съгласна, че подобна нагласа на превъзходство " говори си, не ми пречиш" е мн. често срещана и малко хора се замислят. Сигурно не е чак толкова зле прикрито, знам ли.

Общи условия

Активация на акаунт