в коя г.седмица усетихте движението на 2-то си бебето

  • 2 719
  • 44
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 341
Здравейте, бременна съм за втори път.
Вчера и днес усетих движенията на бебето. Онова специфично гъделичкане и пърхане на пеперудка. Но ми се струва супер рано. Много добре знам какво е усещането, може би и за това му обърнах внимание. Знам, че и втория път се усеща по-раничко, ама аз нямам и 12 г.с.  newsm78 Та ми стана интересно

# 1
  • Мнения: 5 577
много късно, към 20. г.с.

бях се притеснила много, макар, че лекарите ме успокояваха, че всичко е наред

# 2
  • Мнения: 9 776
Аз също си мислех, че вторият път ще усетя движенията по-рано, но не беше така. Май беше в четвъртия месец към края, ама не съм сигурна. Съмнявам се и ти да усещаш това. Имай напредвид, че аз също бях много бдителна и в очакване, но толкова рано...Незнам. Затова пък сега се радвам на голяма активност.

# 3
  • Мнения: 1 341
С първата бременст усетх гъделичкането около 14 седмица. Помня със сигурност, защотот бях в Шейново за задържане и  обяснявах на момичетата в стаята, та тогава те ме светнаха

# 4
  • Мнения: 3 818
В 17-та седмица. За сравнение първото бебе го усетих в 21-ва. Обаче 11-12-та седмица ми се вижда твърде рано, по това време не е ли твърде малко, за да може да упражни какъвто и да било натиск? Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 341
ама то не е натиск, то е гъделичкане. Сега 2 момичетата от отчетната темата казаха че също имат това усещане на гъделичкане. Едното е с второ детенце и тя знае какво е усещането

# 6
  • Попово
  • Мнения: 687
16-17г.с, с третото пак по това време  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 143
 С второто ги усетих около 16 седмица и доктора пак ми казваше, че е невъзможно.

# 8
  • Мнения: X
Първото бебе промърда в 16 седмица. Второто и третото бебе ги усетих в 12 ненавършена гест. седмица. Гинеколожката смяташе че си въобразявам, но аз знам какво съм усетила и съм сигурна че е било именно бебето.

# 9
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 390
Ами и аз доста рано усетиш второто бебче.За седмиците не съм много сигурна някъде между 3 и 4 месец.Знам от една жена)може и да е пак някоя бабина деветина),но когато усетиш бебчето рано да мръдне ще е момченце.При мен  така стана(може да е съвпадение)Първото детенце го усетих в 5 месец , а второто по рано.

# 10
# 11
  • Мнения: 1 341
Знам от една жена)може и да е пак някоя бабина деветина),но когато усетиш бебчето рано да мръдне ще е момченце.
Ха сега ще видя. АЗ знам, че като го усетиш човекът който пръв видиш такова ще е бебето. Сега говорех с един колега. а идруго знам ако човекът е хубав и бебето ще е хубаво
Това са за забавление  Mr. Green

# 12
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ми не помня Thinking ooooh! ама беше доста късно

# 13
  • София
  • Мнения: 114
В 14-та. Лекарката твърдеше че е невъзможно, но знаех какво усещам и че не бъркам.

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз усетих движението в 14-тата

# 15
  • София
  • Мнения: 39 811
Дияна я усетих в 4ти месец, а Алекс малко по-рано.

# 16
  • Мнения: 2 849
Доста по-рано се усеща .Нямам спомен за седмицата обаче .Всички казваха ,не е възможно толкова рано да усещаш ,но аз бях убедена ,че е бебчо .

# 17
  • Мнения: X
Много рано, около 11-та. беше ме срам да си кажа, че го усещам, защото знаех, че е рано, но.....си го усещах. Grinning

# 18
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Първият път около 14 г.с., втория малко по-късно, защото плацентата ми беше по предната стена и докрая движенията не се усещаха и виждаха както е обичайно.
Акушерката ми от първата бременност казваше, че слабичките жени обикновено по-рано усещат движенията. Макар че е важно и доколко майката се вслушва - имам кльощави и работохолични приятелки, които чак към 6-тия месец регистрират движения, когато бебето вземе вече да блъска здраво Mr. Green

# 19
  • Мнения: 491
И аз рано ги усетих, в началото на четвъртия месец. Мен също гинеколога ме убеждаваше, че не е възможно толкова рано да се усеща нещо, но аз си знаех Wink

# 20
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Ами точно г.с. не знам, но доста по- рано от първият път. Края на 4 месец вече го усещах съвсем нормално с движения, не пърхане.

Офф топик: Сбъдваща мечти , сега виждам, знам те от ЛаРедутската тема. Честито. Hug

# 21
  • Мнения: 1 029
Може би някъде около 16 г.с.

# 22
  • Мнения: 625
Аз също сега при втората ми бременност много рано усетих движението на бебето и моята докторка беше също малко изненадана,но това е усещане,което не мога да сбъркам.Всъщност второто ми бебе е много шавливо,направо е спортист,но може би защото съм с повече стаж и знам вече какво е усещането.

# 23
  • Мнения: 188
Към края на четвърти месец

# 24
  • Мнения: 953
Между 18-22 г.с., зависи как е разположено бебето.

# 25
  • Varna
  • Мнения: 603
14г.с. Доктора каза, че е невъзможно, но аз бях сигурна, че е бебката!

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Между усещането за пърхане и ритници има разлика. Ритниците се усещат по-късно, а това несигурното пърхане, доста рано.

# 27
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Между усещането за пърхане и ритници има разлика. Ритниците се усещат по-късно, а това несигурното пърхане, доста рано.
Права си ,пърханията ги усетих по-рано втория път.

# 28
  • София
  • Мнения: 276
Evjeni...щях да ти пиша в другата тема, но се залисах покрай друго.

И на мен вчера ми се струва че усетих бебо, но сама се коригирах, че не е възможно, толкова рано ( 13 г.с. съм) ...та то е 30 грама и с каква сила трябва да те побутне, за да го усетиш, но все пак, започнах да се "ослушвам" по-внимателно...възможно е да не е била перисталтиката на червата Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 52
много късно, към 20. г.с.

бях се притеснила много, макар, че лекарите ме успокояваха, че всичко е наред
и аз така Peace

# 30
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Да напиша и аз. пърхане усетих към 14 седмица , а ритничета в 21 чак.

# 31
  • Мнения: 177
във 19 г. седмица

# 32
  • Мнения: 36 014
със сигурност беше по-ранна седмица от при първото, но вече не помня коя седмица

# 33
  • София
  • Мнения: 243
И аз супер рано си усещам детето.Сега съм в 11 седмица и вече го има пърхането в корема.Явно наистина е възможно щом не съм само аз усетила толкова рано второто си дете. Sunglasses
Все пак ще попитам доктора на следващия преглед дали е възможно това.
Но наистина не мисля че е въздух в корема. Mr. Green

# 34
  • Мнения: 678
Ами в 13 - 14 г.с. точно това пърхане. Беше ми странно и сама си внушавах, че е много рано и сигурно бъркам. След това имаше около 2-3 седмици, в които нищо не усещах, докато почнаха по осезаемите движения. И за справка пак е момче  Wink

# 35
  • Мнения: 805
И двете в 18 г.с.

# 36
  • Мнения: 2 090
Преди няколко дни като че ли усетих нещо,но докторката ми каза че е прекалено рано и е по-вероятно да е било някакъв спазъм Rolling Eyes.Пък и не се повтори,та най-вероятно е права Thinking

# 37
  • Мнения: 2 658
Първото съм zабравила вече, второто към 18г.с., със сигурност.

# 38
# 39
  • Мнения: 529
Незнам в коя седмица ,беше в началото на 5тия месец.

# 40
  • Мнения: 2 807

Evjeni , честита бременност!   bouquet

Аз усетих Ива по-рано от Дани - в 8 г.с., т.е. 6 седмици след оплождането  Wink

Когато споделих с гинеколога си, бях на преглед - каза, че не е възможно, но определено се зачуди...
В същото време му показах с пръста си къде е бебето сега - без да гледам в монитора на ехографа  Wink - > лекарят ми беше повече от учуден и... ми повярва  Grinning


Наслаждавай се на тези моменти с цялото си същество, чувството е невероятно...  Heart Eyes 
На мен отдавна ми липсва  Blush

Усмихната и лека бременност ти желая!  Hug
 Hug и за бъдещата кака  Hug

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Ами аз усетих бебка в 16 г.с. , а за второ съм чувала , че майките се усещат много по-рано така че е възможно

# 42
  • Мнения: 78
az usetih dvijenie v 18 sedmica,neznam dali tova pove4eto po tova vreme use6tat,no mai vsqka mama e razli4na. Peace

# 43
  • Мнения: 1 103
Втория път усетих по рано -усещането е добре познато  Heart Eyes.

# 44
  • Мнения: 363
Ами да ве4е съм усе6тала не6то,но мн рядко  ми се слу4ва да усетя това пърхане.Мисля ,4е 6те запо4на по-усезаемо да се 4увства,но за целта бебе трябва да порастне

Общи условия

Активация на акаунт