Доколко сме собственици на терасите си

  • 17 997
  • 109
  •   1
Отговори
# 60
# 61
  • Мнения: 19 501
Собственик си и можеш да правиш какквото искаш, ако нищо не излиза от нея.

... ако на люлинци под балконите им имаше такива градинки, дали аджеба щяха да си хлърлят торбичките с коклука и фасовете през прозореца?


Офисът ни е в центъра, стара кооперация, населена с адвокати, архитекти и подобни, дърветата целогодишно са окичени като коледни елхи с пликове боклук, а долу е оживена спирка Crazy за състоянието на общите части е излишно да споменавам  ooooh! живяла съм и в Хиподрума, там разпространено беше да си мяташ боклука през улицата, от мързел да пресекат малката уличка, каквото влезе в кофата - влезе, другото да се оправя  Tired

Но достатъчно съм обикаляла по кварталите, за да видя, че всичко е относително и да, има места, на които наистина е чисто  Peace затова като тръгнахме да купуваме - гледах общите части и около блока, като видиш, че няма нищо, явно се поддържа.
Терасата не си мия, сложили сме си теракот и го поддържаме, както и този в стаите - прахосмукачка и гъба моп след нея, невъзпитано ми се струва да тече и да пръска по блока надолу, а ако духне вятър и по прозорците на съседите. Торбичките с боклука никой не съм видяла от моя блок конкретно да си го хвърля, а ако има хартийки или фасове, чистачката непрекъснато обикаля и събира. Пред входа има божури, а по стълбите често е по-чисто, отколкото вкъщи  Whistling
Това е под едната ни тераса, това виждам от другата. Тези са от пред блока:
http://i40.photobucket.com/albums/e239/ceco_vath/snimki/11.jpg?t=1203725398
http://i40.photobucket.com/albums/e239/ceco_vath/snimki/19.jpg?t=1203725421
http://i40.photobucket.com/albums/e239/ceco_vath/snimki/23.jpg?t=1203725518

В Люлин 8 съм Sunglasses

Никол, мила, дано не си се засегнала ..... Моля да ме извиниш, не съм визирала конкретно целия квартал. Написах това, защото бях един път случайно в квартала и ми стана лошо от гледката пред един блок! Моля да ме извинят и другите люлинци, лошо е да се обобщава така, наистина. Вярно е, че много добре си го поддържате, боже дано повече такива градинки пред блокове да има! Ама ще признаете, че за да има такова нещо, всички трябва да участват, да пазят и поддържат. Не върви някой по цял ден да превива гръб, да сади цветя и мете, а след това друг да си изсипе помията отгоре.

# 62
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Момичета,излишно си натоварвате нервната система с тези проблеми....
София е толкова прашна,мръсна ,че като се сетя балкона ни в Толстой какъв ставаше ,ако отсъстваме за седмица -нямам думи.... Confused
Всеки да мие собствения си балкон както намери за добре,стига да не замърсява по този начин балконите на съседите....и да не го прави в момент когато има преминаващи хора от долу.....(ако балкона е над пътека или търговски обект)
Изобщо не можем да се сравняваме с цивилизованите държави,където улиците им светят от чистота,архитектурата на строежите е различна и хората имат елементарна култура,относно опазването на чистота(няма тупане на килими,изхвърляне на фасове  и най различни отпадъци Close).....и един мокър парцал е достатъчен за да се почисти качествено балкона....
Въпреки неудобствата които са ми създавани,никога не съм влизала в спор със съседи за тези неща,всеки си има глава на раменете и е достатъчно възрастен за да прецени какво прави.....така е когато се живее с много хора....

# 63
  • Мнения: 46 535
eli6, не съм се засегнала Hug неслучайно написах, че има "места", в които се поддържа чисто, защото не съм виждала цял квартал, дори от елитните, в които всичко да е по конец, дано нещата се променят, аз след 7 години обикаляне се радвам, че открих моето място и хора, на които им е приятно да не живеят в мизерия  Grinning е, има още какво да се желае, но съм оптимист, че и това ще стане  Blush

# 64
  • Мнения: 139
... Подчертавам - в блокове с ОБИКНОВЕНИ ЖИЛИЩА - НЕ ПРИ СКЪПИТЕ ИМОТИ. Е това у нас защо го няма! Пиша това по повод на снимката ти и си мисля, ако на люлинци под балконите им имаше такива градинки, дали аджеба щяха да си хлърлят торбичките с боклука и фасовете през прозореца?

Живеем в съвсем обикновен блок - пред входа имаме разкошна градинка - с няколко къта, с лехи, цветя, вкл. и огромни кашпи (комшиите ги изнесоха от тях). Направихме си я сами, заедно със собствениците на магазините под блока и я поддържат няколко комшийки (съвсем доброволно и след работа, а всички останали се включват и помагат; снощи косиха тревата); от "обратната страна" на блока пък имаме оградени тревни площи (един комшия импровизира ограда от тел, а собствениците на магазините следят да не се бута и да не се цапа). Нямам в момента снимки, но бих качила с удоволствие).
Въпросът е в самосъзнанието - правим си, поддържаме си - ние сме собствениците и задължението за това си е наше, все пак...


Azaf ти да не си от Банишора случайно  newsm78

# 65
  • Мнения: 4 965
...
Azaf ти да не си от Банишора случайно  newsm78

Не.  Peace

# 66
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Здравейте,

запозната съм с проблема, тъй като терасата ми е 40 кв.м, а предишните собственици на апартамента са били доста немарливи по отношение на собствеността си, и не са се интересували от имота си. Та, и на мен ми беше обяснявано от кукундрелите в кооперацията, че терасата ми е обща собственост, и поради което съм трябвало да ги пускам на нея, за да си перат килимите  Shocked Shocked Shocked Така било прието в кооперацията  Shocked

Както можете да се досетите, никой не ми е припарвал в собствеността, но това не пречи на всякакви наглеци да си въобразяват, че владеят света.

Но, ако примерно, миейки си балкона, наводняваш нечие пране, или друг балкон, то тогава неговия собствеинк има основание да се сърди.

Но, ако в титула ти за собственост е описана терасата, то тогава със сигурност тя не е обща собственост. И въпреки това, етажната собственост има правила за поведение, които трябва да спазваш, ако си ги нарушила.

# 67
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Явно навасякъде е проблем съжителството на различни хора в една кооперация или блок.
При нас комшията на втория етаж си е сложил козирка доста напред от терасата и тази от последния етаж като си полива цветата, така плющи водата,че можеш да откачиш. Мин.лято тази процедура се извършваше в 1-2 часа през нощта. Оттогава ми е много обидена,че съм направила збележка за това на сина й и не било 2 часа,а 1,30 (през нощта когато поливал ooooh!). Друг редовен номер е да си махне маркуча ,който свързва терасата и отводнителната тръба ,защото се бил задръстил и така да си мие терасата пак по малките часове. 5-6 пъти й звъня мъжа ми докато си оправи маркуча.Водата пада точно пред прозореца на спалнята ни,където спи и детето.

# 68
  • Мнения: 19 501
Явно навасякъде е проблем съжителството на различни хора в една кооперация или блок.
 
Повярвай, когато хората не са читави е проблем съжителството и в съседни къщи даже, или къщи от една улица. Пример: Оставиш си колата в началото на алеята и си отидеш някъде БЕЗ да се интересуваш другите как ще влязат или излязат от къщите си. Класика също е да спреш ПРЕД вратата на супермаркета (при достатъчен брой свободни места за паркиране), така че никой да не може да мине с покупките си покрай теб без да му попречиш. Косене на трева с безумно шумна косачка в невъзможни часове.....примерите са много .....както и простаците. Та не е в съжителството в блок проблема, а в хората, тоест в самите нас.

# 69
  • Мнения: 4
Абсолютно никой не е в състояние да ти забрани, кога ще си миеш терасата. Такъв закон няма, а при условие, че се съобразяваш с прострени дрехи и т.н. проблемът е никакъв. Проблем имаш само с комшийката, която си мисли, че тя беси и коли в блока. Това е твоя дом и ако искаш можеш и секс да правиш на собствената си тераса. С такива простачки само по просташки трябва да се държиш. Следващия път като доиде да се разправя скандала го вдигни ти и я прати на МАЙНАТА и. Не се страхуваи да се караш с нея иначе те чака по-голям терор!!!

# 70
  • Мнения: 19 501
Абсолютно никой не е в състояние да ти забрани, кога ще си миеш терасата. Такъв закон няма, а при условие, че се съобразяваш с прострени дрехи и т.н. проблемът е никакъв. Проблем имаш само с комшийката, която си мисли, че тя беси и коли в блока. Това е твоя дом и ако искаш можеш и секс да правиш на собствената си тераса. С такива простачки само по просташки трябва да се държиш. Следващия път като доиде да се разправя скандала го вдигни ти и я прати на МАЙНАТА и. Не се страхуваи да се караш с нея иначе те чака по-голям терор!!!
Ами ако последва съветите ти, големия терор и скъсаните нерви са й в кърпа вързани!

# 71
  • Мнения: 45
Абсолютно никой не е в състояние да ти забрани, кога ще си миеш терасата. Такъв закон няма, а при условие, че се съобразяваш с прострени дрехи и т.н. проблемът е никакъв. Проблем имаш само с комшийката, която си мисли, че тя беси и коли в блока. Това е твоя дом и ако искаш можеш и секс да правиш на собствената си тераса. С такива простачки само по просташки трябва да се държиш. Следващия път като доиде да се разправя скандала го вдигни ти и я прати на МАЙНАТА и. Не се страхуваи да се караш с нея иначе те чака по-голям терор!!!

 newsm78 Да се смее ли човек, да плаче ли?  ooooh!

Междудругото, Renatety, как мислиш, разрешено ли е в Италия да прави човек секс в собствената си кола? Ако иска, разбира се  Joy

# 72
  • Мнения: 4
Те така и така са и вързани вече в кърпа, но ако стой и чака комшийката да и казва какво може и какво не в собствената и къща и кога  по спокойна ли ще е според теб? Или да стой и да си мълчи след като някаква ненормалница я обижда " изрод, урод " и т.н. Ти би ли преглъщала?

# 73
  • Мнения: 46 535
... Това е твоя дом и ако искаш можеш и секс да правиш на собствената си тераса ...

Да прави, стига мъжът й да не си насочва "чучура" извън терасата  Mr. Green

# 74
  • Мнения: 19 501
Те така и така са и вързани вече в кърпа, но ако стой и чака комшийката да и казва какво може и какво не в собствената и къща и кога  по спокойна ли ще е според теб? Или да стой и да си мълчи след като някаква ненормалница я обижда " изрод, урод " и т.н. Ти би ли преглъщала?
Не, аз както казах по-горе бих си мила тераската с мопа, а ако съседката не ми е симпатична, бих я игнорирала по всякакви линии. Но като си мия с вода балкона, само наливам вода във воденицата й и давам поводи за нервните й изблици. Иначе сигурно и аз може да правя секс на балкона си, предполагам че не може никой да ми забрани, ама нещо не ми се ще....ти би ли го направила това?

Общи условия

Активация на акаунт