Кое е по-добре - колики или запек?

  • 2 951
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 524
При нас помагаше топла водичка и масажи на коремчето.
Ползавхме Инфакол - и тези капки запичат - пише го на листовката.

# 16
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
моята педиатърка пък точно за саб симплекса каза, че запича.
при нас с тях нямаше проблем Thinking

# 17
  • Мнения: 2 524
Ако е само на кърма може и 10 дена да не ходи по нужда, защото кърмата се усвоява понякога на 100%. По скоро се напъва от болките, а не защото има запек!

Да, бе, да, повярвах.

Отговор на питащата: Детето ми беше изключително кърмено до около 6 месец. В първите три месеца имахме ужасни колики. Еспумизан, Саб симплекс ни запичаха. При нас се съчетаха колики и запек.
Бъркане в дупето с термометър, чух и за мушкато,  е грешна практика според мен.
Това, което ни помогна за коликите са капките Миликон - свекито ги достави от Италия, в БГ не се продават.
Чай от копър.
Като започнах да  давам горепосочените две неща, запек нямаше и коликите бяха по - нормални.

# 18
  • София
  • Мнения: 790
Ако е само на кърма може и 10 дена да не ходи по нужда, защото кърмата се усвоява понякога на 100%. По скоро се напъва от болките, а не защото има запек!

Да, бе, да, повярвах.


Като бебе дъщеря ми не беше акала 7 дни. Само и изключително на кърма беше и въпреки че аз много се бях притеснила, тя не беше запечена когато най-накрая се изака.

Иначе аз редувах Еспумисан със Саб точно заради евентуален запек.

# 19
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Аз пък знам, че кърмените бебета не страдат от запек, а тези на АМ. newsm78Явно не съм разбрала.Моето след всяко кърмене ака, но коликите го мъчат много.Избягвам капки със семитикон, най-добре му действа Ентерокинд.

# 20
  • Мнения: 1 900
Мисля, че запека е по-лошото. Колики имат голям процент от новородените, докато запека не е нормален. Аз бях доволна от капките на Бейби Кучоло - Долче Нана. Peace

# 21
  • Мнения: 266
НАЙ-ДОБРЕ ДА НЯМА НИТО КОЛИКИ НИТО ЗАПЕК!!!ДАВАЙ ЧАЙ ЗА КОЛИКИТЕ ОТ АНАСОН И КОПЪР!!УСПЕХ  Hug

# 22
  • Мнения: 76
еспомизана верно е гаден:) пробвай babynos-крмче за коремче

# 23
  • Мнения: 1 049
Нито едното, нито другото.  Confused От коликите наистина може да не може да се изака бебчето, а защо не пробваш и нещо друго против колики? При всяко бебе е различно и като някои се запичат от Саб Симплекс не значи, че и при вас ще е така.

# 24
  • Мнения: 17
Мога да дам съвет на майките, които хранят с АМ. Вземете си мляко с пробиотици - Лактана Био или пък розов Хипп. Така ще нормализирате стомаха и ще акате редовно. А ако добавите и капки Инфакол, коликите много бързо ще Ви напуснат...За кърмещите - нямам опит...
И все пак, коликите ще минат с времето и от самосебе си, докато нередовният стомах може да Ви мъчи дълго - най-малко поне до захранване, когато ще коригирате с разхлабващи храни...
Успех...

Общи условия

Активация на акаунт