Австрия 18 - дочакахме финала на ЕМ

  • 10 443
  • 303
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 81
Честито на Габи! newsm59 По последни проучвания не е необходимо да се дава флуорид локално а само външно,като амино флуорид е по активен,добра паста на пазара е елмекс.А за въвеждането смятам,че не сладкото е определящо а като цяло храната която атакува папилите на зъбите и ги уврежда,а останалата част и сама си се самопочиства.Добре дошла на Ивет  bouquet  Аз за бременни не съм купувала дрехи освен едни дънки,в ХМ има не лоши неща а и на по прилични цени.

# 286
  • Vienna
  • Мнения: 261
В солта, която се продава в Австрия няма флуор а само йод. Продуктите от Германия имат и флуор, но трябва да е написано на пакетчето.
За детските градини не съм много информирана. Номера е да звъниш и да питаш. Аз се оказа, че съм малко алергична към жените които работят там. Много сложно го правят всичко.
Иначе, моето лично мнение е, че раждането е най-лесното в това начинание. Първите 6 месеца ми бяха най трудни, после малко по малко се подобри положението. Мира като тръгна на една годинка и се родих!.

А сега съм си направила един таратор и към него едно узо (щото нямам мастика). Еха, кой е като мене?

# 287
  • Мнения: 533
Момичета, много ви благодаря за поздравленията   bouquet. Явно съм в момента с висока хормонална чувствителност (ей,как си го измислих   Wink), че като видях колко много хора са и честитили и ми се насълзиха очите. Хубаво нещо е форума!

Ние изкарахме 4 супер дни със семейството на сестра ми, днес си ги изпратих ама ми оставиха една 13 год. племенница да ни прави компания и ми е много хубаво с двете девойки.
А аз утре изпращам всеки ден до края на седмицата Габи на "зелена седмица" от детската градина - от 8 до 18 часа  Shocked. Оф, и ми е едно притеснено и ми се е стегнало сърцето как ще изкара на мама момичето.

deiana,  стискам палци да се оправят нещата в работата.

Добре дошли на двете бременни момичета   bouquet Лека бременност и леко раждане!
За болниците си мисля, че повечето е късмет. И в болници, които се ползват с много добро име са ставали лоши неща, и в такива с недобра слава много жени са раждали лесно.
Аз пък съм родила и по двата начина  smile3534 - 12 часа опити за нормално и накрая секцио.

Много тъжно ми стана за Вили Казасян. Жалко, но .......

Леден облак, наздраве! Ние със сестра ми доста се заседнахме на ледено бяло винце, много ми липсваше това.


# 288
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Сол с флуор има в Лидъл или Хофер (аз ги бъркам малко тия магазини, нали са немски и двата  Blush ). Знам го със сигурност, понеже имаше САМО такава и съответно не я купих, та и ние ядохме една вечер безсолно. Бях пуснала линкове при предишното питане на Ани. Не случайно вече детските пасти са безфлуорни.  Peace Ето страница на английски:
http://www.fluoridealert.org/dental-fluorosis.htm
А като става дума за "последни проучвания", ето нещо за зъбите:
http://www.pilhar.com/Hamer/NeuMed/Sonderpr/Zahn.htm
Ро, смях се сама до припадък на "напиКалата"  Joy Joy Joy Как може да си такава пикла  smile3534
Айде до по-късно, че отрочето ме зове!
Само да вметна, че ей сега завидях за узото и таЛатоЛа!

# 289
  • Мнения: 580
Момичета, добър вечер и наздраве  Grinning

Не се подстригах, само се боядисах, станах много расова и не се харесвам, само един мустак да завъртя и Филип Тотьо е готов  hahaha, но мъжа ми много ми се радва  Rolling Eyes

Не бързайте много с флуорните таблетки, от опит ви го казвам. На мен късмета ми беше, че не бях много редовна с даването. Зъбите на дъщеря ми започнах да мия с една гумена четка като и излезе първото зъбче, а това беше на 4 и половина месеца.

Преди 10, тоест 11 години, когато аз бях бременна, във Виена имаше 2 магазина с дрехи за бременни - този на Мариахилфер и един на Вириотгассе с Дизайнермоде. Лично на мен сегашното изобилие и цени ми се струват много примамливи в сравнение с тогавашните гладни години.

нколенцова, магазина изглежда онлайн много сладък наистина и ми е в бивш квартал, през които и до сега минавам на път за вкъщи и ще се отбия някой път.
Нали знаете, че там наоколо преди известно време отвори една българска Вайнхандлунгс със страхотни, невероятни български вина?

Облак, таратор и мастика много вървят! Разбираш ти от хубавите моменти на лятото  thumbsup
А пък ако можехме да сме и на някой морски бряг, в някоя кръчма с пържена морска рибка и миди на тенекия... Ех! Спирам да мечтая, че ще ми потекат лигите  newsm22

Фрау Мутермилх, какво ще кажеш за нова тема със някое звучно филоложко заглавие  Grinning?



# 290
  • Мнения: 339
ИИИ Ла Долче от къде ти хрумна това миди на тенекия , лелеее как ми се доядоха newsm45. Баща ми ни правеше едно време така като бях малка, на плажа прясно извадени направо пръстите да си оближеш, ужас сега няма да мога да спя Crazy добре че не съм бременна, което ме подсеща че сега като си имаме пак бременни ще трябва малко да внимаваме какви ги приказваме че...
 И все пак ако някой знае къде на морето правят миди на тенекия нека сподели, нищо че ние тази година ще го пропуснем ама за друг път поне да знам, никога не съм срещала в меню.

# 291
  • Мнения: 580
И на мен Ророана, и на мен ми се доядоха... Току що извадени или както се казваше тогава набрани от скалите около Слънчев бряг ... Кулинарните спомени са лоша работа.
Сещам се за една салата от миди за която умирах. Сварени, изчистени, със много магданоз, лимонов сок и зехтин... 
Спирам вече да говоря на тези тема, права си, че трябва да внимаваме с бременните момичета

# 292
  • Мнения: 339
Е ти поръси сол в раната и  сега спираш newsm48 ох ей това ми липсва най много от бг, че няма денонощни магазини под път и над път Сега да излезе човек и да си вземе едно бурканче каквито и да е миди поне да замаже положението, а то никакви smile3516
 newsm23 сега се сетих че последно ядох миди като бях бременна, понеже са ми такава страст не се стърпях на морето и се надумках, е да не ви разказвам колко зле ми стана докато се приберем от ресторанта два пъти спирахме колата да дишам( пет минути път) и накрая като спряхме пред бунгалото и цялата порция си я върнах обратно Sick До днес не се бях сещала за това чудо - миди ама на.

Последна редакция: ср, 16 юли 2008, 00:40 от Roroana

# 293
  • Vienna
  • Мнения: 266
ей голямо писане и то посредно6т, ужас и аz хи4 немога да спя, до кьм 2 не zаспивам и се вьртя като 6угава....... аz днес сьм много доволна от фриzьорския ми ден, много сьм красива, само ако не бях и толкова дебела #2gunfire, след Пе6о пообиколих Мариахилфер  Mr. Green, ама мьжо ми като види утре какви сьм ги хар4ила с неговата карта Naughty, но как да се удьржа в интимисими имаха минус 50%, може да ми е сьвестно ама сьм доволна Joy, купих си и 2 панталона, който ме правят много снажна.
Аz пьк в4ера го дадох  Макси на тагесмутера, направих си един уникален коктейл с Малибу и се киснах 2  4аса на спокойствие. Облак и аz бих вzела едно таратор4е,6те вzема да си направя утре от собственото проиzводство краставици Wink

Сре6та 4етвьртьк в Милениума на старбьгс от 11.30, аz, Галя и Ани сме там, вси4ки желае6ти и може6ти да zаповядат Hug

# 294
  • Vienna
  • Мнения: 266
стига с тея миди бе, то на мена охтоподи на скара ми се ядат, ама няма..............сварила сьм си царевица, 4акам я да иzтине и я по4вам Grinning

# 295
  • Мнения: 580
Абе то като нямаме миди и царевицата ще свърши работа за мезе  Mr. Green
Разказвай какви панталони и от къде? Искам и аз да съм снажна!

# 296
  • Мнения: 292
Моля ви стига с това ядене /пиенето може /! Има бременни, хора на диета, нямаме денонощни магазини... Тези аргументи смятам, че стигат Peace
Патенце25 интимисими ми беше мнооого любим магазин, но с моята стройна фигура съм си забранила покупки докато не вляза в нормата /това не важи за обувки! / Мога да си представя какъв е бил шопинга ти по Марияхилфер, сега е времето за тази улица, но препоръчвам транспорт да си подсигурите във формата на "мъжо земи ме бите", защото торбичките и торбищата нема да може да ги занесете..Бях преди 2 седмици там и пак ми се ходи...
ЧРД на Габи!  bouquet и целувки от Кали!
Ророана, гащи не мога да препоръчам, ама може ли да питам Стоянчо как се справя с гърнето да не би сам да си ги сваля гащите и там да върши работата?!Мисълта ми е виждаш ли някакъв напредък като му слагаш гащи, а не обикновени виндели?
Който търси бельо за бременни-има в Чибо страхотни неща в момента на смешни цени!

# 297
  • Мнения: 339
aaa Сузан хич и не го слагам на гърне, т.е. слагам го чат пат де ако си го донесе сам, но не затова ми трябват гащите, а защото иначе няма обуване - дърпа си памперсите, бяга ми и не мога да му ги лепна като хората, съответно пропускат и като спи се напикава и се буди щото е мокър. Вчера взех на бейбилав един пакет да ги пробвам, но днес ще взема и мюлерските да видим  кои по ще ни харесат, но на памперс са просто ужасни, малки и дебели хич не са като за нащо връткаво дупе nuts

# 298
  • Мнения: 533
Ей, много сте гадни  Crossing Arms! Как можахте да го напишете това за мидите и царевицата. Как вървят мидички с бяло виноооо, ама панирани - да са по-калорични за поддържане на кг.
Патенце, подсети ме поне царевицада си сваря   bouquet

Ние утре ако не се отправим с мойта тинейджърка към някой басейн както сме планирали ще дойдем на срещата в Милениум-а.

Надин, за колко време изпрати малката в БГ? Представям си колко ти е мъчно. Последният път като се прибирахме към БГ и една майка така изпращаше момченцето си с бабата. Просто и личеше колко и се е свило сърцето. И накрая детето като се разплака и аз не се сдържах и му ударих един рев. Аз мойта девойка максимум за 2 денонощия съм я отделяла и си представям колко ще тъгувам ако за по-дълго сме разделени.

Хуваб ден от нас   bouquet

# 299
аууу какви сте значи smile3516.Докато аз проспивам хубавите летни вечери,те си говорят за ядене и пиене!!(и не само си говорят) искам и аз на тиферич да си пийна нещо.Не стига,че вече сте си родили децата,ами дразните тука горките въздържателки!! newsm45
Само бебо да се роди и ще черпите!! newsm48
 Иначе аз се наспах и днес съм супер:) newsm44
доволна и пак нахилена върху възглавничките
Мерси за магазините,петък отивам за панталон

Общи условия

Активация на акаунт