Австрия 18 - дочакахме финала на ЕМ

  • 10 428
  • 303
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 957
Dolce, аз по-далеч от сарафовския плаж не съм ходила, а Сарафово е в Бургаския залив, а той е мръсен. Майка ми ходила с Дани на морето и една жена и казала да не го топи, там където го топи, защото недалеч от там плували лайна Sick. От тогава не сме го водили на морето.
Предполагам, че извън Бургаския залив положението няма да е толкова л...няно Mr. Green

Мислех си, можем да пуснем тема в чужбинския форум с номера на банковата сметка и препратка към нашия форум за да е видно, че не е измама. newsm78 newsm78

# 91
  • Мнения: 580
Оф, дано! Няма да говоря повече на тази тема, че накрая от колебания ще взема да отида в Кернтен и това е Mr. Green

Свити, дано намерите бързо заместник догситър  Peace Много  е гадно така.

Разкажете нещо ново за Микаела!

# 92
  • Мнения: 106
Днес Микаела се изправи за първи път от 2 години и половина. Hug

Горкото,цялото му телце трепереше от страх.
Физиотерапевката каза, че постоянно трябва да упражнява да свива крачето,когато седи и три пъти на ден да се опитва да се изправя.Когато се изправи родителите чак не вярваха, веднага питаха и кога ще ходи Wink "Разбира се това зависи от самата Микаела" им отговори жената.Тя доста я окуражаваше и даже каза няколко думи на български "боли" и "добре" Peace После разбрах от родителите,  че ги чакат  в България да продължат с терапията.
Стискам newsm10 и се моля  Praynig за Мики всичко скоро да остане зад нея!

# 93
  • Мнения: 112
Мили4ки,днес бяхме  с Надин,Жени,Свити и Татковци  при Мики така ,както се бяхме и  уговорили.

Ще напи6а какви 4увства ме споходиха след срещата с тези изстрадали хора.

Разбрах ,за сетен път ,4е

вси4ко в този живот е суета,с изклю4ение на доброто здраве,отно6енията ни с ближните и отно6енията

 ни с Бога.Когато 4овек се срещне дори с една 4ове6ка трагедия и изтрезнява,прави преоценка на

собствения си живот и много ,много благодари на Бог ,ако  са му спестени някои стра6ни състояния в

този наистина жесток свят.Поне така е с мен.За това може би по-4есто трябва да се спираме до

болни4ни легла,за да подкрепяме онези ,които лежат там и от друга страна да не се

самозабравяме,защото кой знае какъв ще бъде утре6ния ден за него?!Когато  се доближих до тези хора

 в съзнанието ми изникна разказът " По жицата"  на Йовков.Просто съм разтърсена.Надявам се  тук във

Виена Микаела да е видяла бялата лястовица и от тук нататък здравето и да се подобрява

спираловидно.Ще се моля за нея.Искам да благодаря и аз  от моя страна на вси4ки ,за изклю4ителното

благородство,което проявихте ,за моралната и материална подкрепа.Това зарежда,това извиква сълзи в

 о4ите,за това ,4е все още доброто съществува .Доброто,което Бог желае да умножаваме на тази

земя.Защото ако си дал на гладния....,ако си дал на бедния.....,ако си дал на болния ...любов от себе си

 ,то тогава не си живял напразно.Нали?...С мъка преглъщам сълзите си и ви прегръщам!

# 94
  • Мнения: 8 769
Ние последно май се спряхме на Елените. Резервирах директно, но като чета как немците щяли да съдят Елените, че било мръсно, храната им била малко, стайте шумни, три стаи си делят един балкон... И аз не знам. Дали да не отидем в Обзор? Или да отидем на Елените и ако не ни харесва да мрънкаме, докато ни настанят в по-добри условия?
Prosecco Dolce, виж в тази тема на море на Елените и в тази all inclusive в БГ лято 2008, има доста писано за Елените.
Аз лично обаче, не бих ти препоръчала Обзор...за Елените от по-горните теми разбирам, че има някои хубави хотелчета...и все пак, моят съвет е Албена (ако търсите all inclusive).

Аз пак ще ви питам разни неща, хора, за моя престой във Виена, защото леко съм притеснена.
Дамата, която държи квартирата (за която ви питах в предната тема) драстично намали цената и в същност това ме притеснява. Имя ли някой който може да ми даде някакво инфо за квартала и окколносстите? Може би типично по български съм подозрителна, но тук, в Бг съм си патила и просто ми е трудно да се отърся от това. Не зная какъв е типът на австрийците, дали намаля цената, защото няма толков аклиенти, или пък има нещо нередно в апартамента/квартала (освен,ч е е отдалечен от центъра). Ето пак линк: http://www.netland.at/wien/binder/
Много ви моля, ако знете нещо, да ми кажете! Ще съм ви много благодарна!  bouquet
Зная, че в момента има много вълнения покрай Микаела, не съм в течение на историята, но това което чета може само да ме радва и да ме кара да стискам палци за подобряването на детето. Praynig

# 95
  • Мнения: 112
Добро  утро на вси4ки!

Поради какви при4ини днес Жени не поднася кафето?

Хайде от мен по един Фре6 портокал докато дойде тя да поднесе  якобса.

Доня Т.,писах ти  преди няколко дни на ли4ни.Дали си го полу4ила?

Просеко ,преди време 4етох една статия :

http://lead.actualno.com/news_167238.html

Мое мнение да се наслади6 и релаксира6 на по4ивка,а сега ве4е  си предубедена  сигурно.Но ти си ре6и.

Един хубав ден на вси4ки желая!

# 96
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Добро утро!  Coffee

Вчера, както Сара преди мен е писала посетихме Микаела!
Толкова е сладка, невероятно дете!
Простете ме, ама и до днес ме държи емоцията, която ме връхлетя в болницата и сигурно няма да мога да напиша нещо смислено, а и Сара така добре се е справила, че аз едва ли ще го направя по-добре!
С две думи, Мики е добре и утре ще пътува обратно за България! Ще и коства доста усилия, за да почне отново да ходи, но това е в основата на успеха от лечението. Най-вероятно, пак ще се виждаме с Микаела, защото по думите на таткото ще трябва да идват всяка година, за да удължават крачето. Пожелахме на семейството, догодина да дойдат с тичащо детенце!

После, ако имам възможност ще пиша пак. Ако все пак не се появя, ще ви пожелая весело и безгрижно лято, че ние утре сутринта изчезваме за БГ!
Ще ми липсвате, но при първа възможност ще пиша!

Уомби, не разбрах какво имаш предвид?! За коя сметка става въпрос?!



Сара, тук съм, ама нещо се мотая и ти ме изпревари!

Доня Т., аз си мисля, че за този апартамент цените са нормални. Теб какво те притеснява? Може наистина да няма клиенти и затова да ви е намалила от цената. Това е частен апартамент, а обикновенно хората отсядат по хотелите и е възможно наистина да няма желаещи и жената да е искала на всяка цена да ви привлече.

# 97
  • Мнения: 339
Jeni  без да те притеснявам може и да си чула вече де , но за сега летище София е затворено заради някакви взривове наблизо та ако не го пуснат до утре да имаш готовност да те посрещнат в Пловдив
 АЗ лично малко се притеснявам за нашето патуване защото с толкова отложени полети и да го пуснат утре кой знае каква ще е лудница, но твърдо съм решила че утре си заминавам ако ще и с автобус. Не че ми омръзна но като съм се настроила и оправила багажа никой не може да ме върне, пък и си обещах на мъжа Mr. Green
 Разкажете повече подвобности от свиждането. Ясно е че щом ги изписват утре Мики е добре, което е най-важното.

# 98
  • Мнения: 8 769
Доня Т., аз си мисля, че за този апартамент цените са нормални. Теб какво те притеснява? Може наистина да няма клиенти и затова да ви е намалила от цената. Това е частен апартамент, а обикновенно хората отсядат по хотелите и е възможно наистина да няма желаещи и жената да е искала на всяка цена да ви привлече.
Ами притеснява ме това, че тук(в бг) не съм попадала на такъв вид търговци..или по-точно попадала съм, но и това, което предлагаха бе повече от ужасно... (и все още е така). Затова се чудя дали има нещо нередно в квартала, или нещо наоколо....знам ли. Нямам идея как са устроени кварталите на Виена, миналата година бях предимнов централната част на града (в командировка) и забележителностите, които посетих бяха малко...Затова питам.
Дано да сме улучили читав апартамент!
Благодаря ти за отговора!  bouquet

# 99
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Роси, знам мила и така съм се притеснила!
На всичкото отгоре дават лошо време с гръмотевици и тук и в БГ!
Не знам, ще видим какво ще правим!

# 100
  • Мнения: 580
Доня Туфиня, мерси за линка за Елените, в другия пиша и аз. Абе ще видиме какво ще стане. То да не тръгва човек за нашето море  Rolling Eyes
Квартала не е лош, има повече сърби, но общо взето няма лошо име, работнически квартал се води. Не много близо до центъра, тоест пътува се едно 20-30 минути. Иначе цената не е чак толкова ниска - за пансион си е нормална.

Сара, ти съвсем ме довърши, няма да ви чета повече линковете, че ще се побъркам до морето  Mr. Green

До утре нещата ще се оправят 100% не се притеснявайте Жени и Ророана  Sunglasses

# 101
  • Мнения: 580
Ети и един Линк за Херналс ама е на немски http://www.wien.gv.at/hernals/

# 102
  • Мнения: 106
Момичета днес много емоции ми се събраха,направо плача.
Да ви зарадвам с хубава новина и да си поплачите с  мен 
Микаела днес проходи newsm44

хаиде после Влади като го приспя ще разказвам подробности .макар че хич ме няма в писането.

# 103
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Радвам се на добрите новини за Микаела. Тя е борец и ще се справи. Стискам палци за това! Бог да е с нея и родителите й. Сара е права... Дори не осъзнаваме какво имаме, докато не ни го покаже Някой свише... Ето и днес - поредното доказателство. Нямам връзка с майка ми и баща ми. Ще полудея от напрежение. Те са наблизо до мястото на взривовете. Изпочупени са им прозорците и не искат да напускат мястото, понеже ги е страх от крадци...  ooooh! Какво става, така и не ми е ясно. Получавам само непряка информация.
Жени, Ро, дано всичко се нормализира и да излетите и кацнете по план  Praynig
П.С. Докато публикувам и ето какво се появи:
Момичета днес много емоции ми се събраха,направо плача.
Да ви зарадвам с хубава новина и да си поплачите с  мен 
Микаела днес проходи newsm44

хаиде после Влади като го приспя ще разказвам подробности .макар че хич ме няма в писането.
Новината наистина си я бива! УРА!!! Чакаме подробностите!! Благодаря ти, че ме разплака от радост  Hug Hug Hug

# 104
  • Мнения: 533
Боже, представих си вълнението на Микаела и неините родители! От сърце им желая да са много, много щастливи!

Сара, а ти си го написала невероятно! Много истинско и много искренно   bouquet

Жени, Ророана, да не ви отчайвам ама всички днешни полети от и за София са канселирани  - в София още гърми:(. Преди малко ми се обади една приятелка, която я бяха свалили от самолета след няколко часа чакане на виенското летище. Не разбирам защо трябвада стигат чак до самолета пътниците като знаят, че няма да има полет #2gunfire Дано се оправят да утре и да можете да пътувате. Лек полет!

Общи условия

Активация на акаунт