БЕБЕТА ЮНИ 50

  • 12 954
  • 293
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 2 381
Ох, ще звъня на док, при когото ще раждам, че почнах да се притеснявам...  Rolling Eyes

# 121
  • Мнения: 194
Kia, стискам палци  Hug Praynig Peace

# 122
  • София
  • Мнения: 2 381
Благодаря Танита_83
Това било т.нар. белязване. Получавам разкритие в момента и трябва да чакам контракциите да станат на под 10 минути. Водите трябвало да са повечко, а при мен течността е съвсем малко, дори и за ежедневна превръзка.  Rolling Eyes

# 123
  • Мнения: 5 713
ЧЕСТИТО И НА ЖАКЛИНИ!
ДА Е ЖИВ И ЗДРАВ АЛЕКС!

  bouquet   bouquet   bouquet

Аз нещо май се повреждам. Вчера следобед бяхме 3 часа навън и като се прибрахме, се чувствах много зле. Побиваха ме тръпки, някакви болки в ставите, едвам гледах. Вечерта към 12ч си взех топъл душ и се увих в едно одеяло. Мъжът ми отиде в хола, че и той се опитва болен да го раздава, аз сложих Ясен до мен и така изкарах нощта. Но и сега не съм много добре. Чувствам се отпаднала. Или настинах или се преуморих яката. Откакто родих не си спомням да съм спала нормално. Всъщност тази нощ може да се каже че ми беше най-дългото спане. Така че, Вале, внимавай с преумората и натоварването. Братята китайци хубаво са казали, че 40 дена не трябва нищо да вършим. Simple Smile
За очите на Ясен, еми едни таквиа са тъмно сиво-зелени. На Маги бяха сиво-сини. Може пък той със зелени очи да изскочи.  Laughing Имаме в родата зелено, а двамата с мъжа ми сме с пъстри очи.
Тони, в болницата, консултантката и в едни брошури едно и също съветват относно интервалите кърмене. Кърмене на поискване, но интервалите да не са повече от 3 часа, за да не се препълнят гърдите и да стане беля. Бебето най- малко трябва да яде 8 пъти на денонощие.Тук не препоръчват ползване на помпа първите 5-6 седмици, докато се регулира кърмата. После може. Казват, ако са много пълни, изтискване на ръка. Но аз не мога да се справя.
За спането: Ясен понякога сам си се обръща на една страна, въпреки че съм го сложила по гръб и аз ходя да го проверявам през 15 мин, че ме наплашиха с тия данни.

Шоколад и на мен много ми се яде, но гледам да се ограничавам. Най- много нещо с шок. глазура да изям. За секса, май ще изчакам прегледа и тогава.

Инчока, стискам палци да се нормализират нещата при теб. Бягай да почиваш. Кака е много права. Simple Smile

Аз също не знам ни температура, ни влажност у нас.
Водите и аз не успях да ги видя и двата пъти.

Вчера си купих сутиен за кърмене и кърмих Ясен в стаичката пригодена за това в Търговския център. И възглавница си купих за кърмене. Много е удобна и не може да се сравнява с обикновена такава.

# 124
  • Мнения: 12
  Здравейте от мен! Моята бебка засега е спокойна и щом е гладна и сменена или спи или се оглежда. Не иска биберон и това си е. Вечер я къпем в 11 ч. и като заспи става да яде в 4 и после чак в 8,30ч. Дано така да продължи и занапред. Аз се изцеждам и давам кърмата, защото явно не може хубаво да захапе и ми разрани до кръв зърната. Само през ноща замествам едното хранене с АМ. Надявам се да имам кърма, нищо че не суче от мен, пък и така виждам какво изяжда, а тя е доста лакома.  Laughing
   

# 125
  • Мнения: 2
Честито на Жаклин , да и е жив и здрав малкия сладур .   bouquet
Днес бях при доки и след прегледа още ми е  Sick  , малко след това ми падна тапата и сега съм  af. Започнаха леки болки  и както се казва сега очаквам включване  newsm53  днес или утре .
Скоро и аз ще си гушкам бебчото newsm44  , стискайте палци че ме хваща вече шубето  newsm09
Лек ден на всички   love001 и да не ни изоставите майчета  smile3503.

# 126
  • Мнения: 15
Здравейте!
Тази нощ успях да поспя Simple Smile Но малката е като по часовник.На 3 часа огладнява вечерта.
Очичките и на нас са ни сиво-сини.Аз съм със зелени очи и много се надявам и тя да е...Ама ще видим Simple Smile
Климатика го пускаме и като охлади го спираме.Малко ме е страх да не я простодим.
Все се притеснявам дали и стига кърмата и днес ще отида до педиатърката да я премерим.После ще докладвам!
Иначе сега не спи.От 12 часа си мрънка нещо...

# 127
  • Мнения: 33
Честито на всички мами с бебоци! И успех на тези, които влязоха в юли  Heart Eyes
Аз се отчитам накратко - Катерина си е вече у дома, свиква с мама и тати, даже успях да започна да я кърмя! В болницата се засякохме с Офиоли, нейният малчо май вече е по-добре, сигурно даже и тях са изписали.

Според лекарите Катеринка ще се възстанови до 2-3 месеца, правим й рехабилитация на дясната ръчичка и има много голям напредък, вече й свалиха превръзката и от лявата и днес ще дойде рехабилитаторката й да погледне и нея! Бебченцето ми все още страда силно от големия стрес, това леко се е отразило на мозъчето, но вероятно също ще се оправи - има едни притрепервания, когато я пипаме за преобличане и къпане.

това засега от мен! целувки на всички бебоци!

# 128
  • Мнения: 0
Здравейте на 24.06.2008 се роди нашата принцеса Йоанна 3800 гр. 53 см.

# 129
  • София
  • Мнения: 226
Добре завърнали се Мег! Всичко ще се оправи напълно и ще забравите че го е имало дори. Хайде вече да се включвате и вие нашите хранително-акащи-коликови дискусии  Laughing

# 130
  • Бургас
  • Мнения: 83
Привет и от мен  bowuu
Днес ни бе6е първата ДК-наддали сме 1470г и сме с 4 см по-дълги.Все още сме само на кърма...макар,че от2-3 дена май и ние сме в лактационна криза и се храним почти на 2 часа.Хубавото е,че постепенно увеличаваме интервалите между храненията вечер и се събужда през 4-5 часа. Joy
Хайде бургаски мами на разходки в морската градина-с Иво си търсим компания....обикновенно излизаме сутрин(зависи кога се събудим и пооправим  в къщи)до към 12часа,след това се прибираме за следобеден сън и от 16часа пак сме на линия.Затова не ми остава много време да пиша тук,но докато се кърмим нищо не пропускам и всичко чета.
Честито на всички нови мами и на имащите поводи за празнуване  bouquet
Добре дошла и на Катерина у дома  bouquetДано всичко завърши щастливо за цялото ви семейство Мег

# 131
  • Мнения: 616
Ехооо  Hug
Ние май сме най-упорити, и си висим в Очакващи, вместо вече в родени Wink

Аз набързо, после повече! : Бяхме една седмица в болницата, малкия разви жълтеница; нивото на билирубина му е било 275 когато сме отишли в болницата  Shocked Доцентката която го лекува каза, че ако се е било вдигнало повече е можело да му се увреди мозъка, но сме го завели навреме! Така че моята поука е, че когато усещаш, че с бебето нещо не е наред - заведи го веднага на лекар, а не слушай като ти казват "то щом спи значи е доволно!" Та така.
За 7 дни в болницата качи 350 гр само от цица!!! Станали сме спецове в цуцоркането  Mr. Green

Вече сме в Казанлък, ще оправяме апартамента, през това време баба ни глези Wink

Ще дочитам после кой какво, че сега нямам време, змеят ще се събуди скоро Simple Smile

А, да, още нещо! На майките в София, ако се наложи (дано не се налага де) препоръчвам педиатрията на Александровска! Много готини доктори, изключително подкрепят кърменето. Нас ни приеха в интензивното само и само да не сме в неонатологията, за да можем да се кърмим, и през цялото време ни окуражаваха, забраниха водата, макар да обясниха, че кърмата допълнително утежнава жълтеницата по еди-какъв-си начин  Peace
Хайде после ще пусна снимчици!
  bouquet

# 132
  • Мнения: 210
Браво Мег  Hug
Радвам се, че се оправят нещата с ръчичките и се надявам скоро да се успокои Катето ...
А някой знае ли как са  Орхид ? Може и да съм пропуснала някой пост с инфо Embarassed ,но се надявам че се пооправят нещата с бебчето и там  Praynig
Също често си мисля за Пършинг, никаква не ми отговаря и се притеснявам... надявам се да са добре с Антония  Praynig  

Офиоли, тъкмо си мислех да отправя процедурно питане  - знае ли някой как я карате вие с Митю  Grinning

# 133
  • Мнения: 100
и аз да се отчета за днес от вчера имаме колики леки са но я присвива. Днес говорих с докторката и ни предписа еспумизан три пъти на ден.
Баткото откакто сме се прибрали неще да спи на обяд и само беснее и държи мн да я събужда.

# 134
  • Русе
  • Мнения: 620
dobromira007, да ти е жива и здрава принцесата Йоанна   bouquet  bouquet  bouquet

Meg_H, добре завърнали се  Hug Радвам се, че имате голям напредък. Стресът при малката Катерина ще отшуми, но ще трябва много търпение и любов, които вие вече доказахте, че притежавате. Сега - кураж, остана още малко и скоро всичко ще бъде просто лош сън  Hug Hug Hug

offioly, много хубави новинки ни носиш за Митко!  Heart Eyes Браво, на вас като родители и на малкото човече, че се е справило безпроблемно с първото голямо препятствие в живота му. Дано винаги сте до него и да го подкрепяте  Hug Hug Hug

Kia, rumiana  Hug fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover очаквам ви вече да се включите с щъркеловски новинки  Heart Eyes

Набързо да се отчета - днес ходих на първата извънредна ЖК - акушерката ми измери кръвното, чухме тоновете на бебо и направихме теста за албумин - всичко е в норма  Mr. Green докато ми опипваше коремчето ми направи една физиономия - "Скоро няма да е, изобщо не се е променило от четвъртък..." и така..., ако нещо почувствам дискомфорт - да бягам бързо в АГКомплекса, а иначе - до към петък ще ходя на ЖК всеки ден, а после ще ме препратят за наблюдение в родилно.
Това е за сега от мен. Определено съм кандидат за закриване на сезона! Някой беше обещал пълни памперси за награда  Mr. Green  Joy hahaha

П.П. видях Кори - изглежда перфектно, все едно не е раждала... БРАВО! Завидях и благородно... а моето коремче си расте ли расте (а и се цепи...)...

Последна редакция: пн, 30 юни 2008, 15:39 от rallii

Общи условия

Активация на акаунт