Педиатри за изключително кърмене и късно захранване

  • 110 440
  • 253
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 222
А и да добавя за Сапаревска още нещо по повд "домашните посещения. Ще съм много благодарна на някоя майка да ми каже ДАЛИ  някога се е добрала до домашно посещение освен при изписването? Ние нямахме такъв случай .....С 40 градуса сме си водили децата ... Но нейсе,  това да са й кусурите.

# 241
  • Мнения: 591
Тъкмо си мислех, че нещо съм сбъркана, след като всички са така доволни от Сапаревска, а аз , и по-точно - детето ми, си патим от нея вече две години... Твърдо съм решена да я сменям и ще избера Михнева. Нека майките да знаят ЗАЩО.
1. Преглежда по 40-50 минути, а всъщност нищо не прави, нито лекува, нито поставя диагноза. Пред нейния кабинет си седиш и чакаш един пациент да излезе, докато в съседния Арсова е прегледала трима за това време... През лятото със сина ми стигнахме до болница с утайка на кръвта 70 при норма 12 мм. Защото три седмици Сапаревска казваше, че температурката му, стигнала накрая 39, била от зъбките?! Не приложи никакво адекватно лечение, въпреки, че самата тя казва, че щом има зелен сопол, става въпрос за бактериална инфекция. Изписва само любимия й енгистол, който очевидно, в такива тежки ситуации не помага. Не му назначи изследвания, въпреки че исках да му видим кръвта. И без да я чакам си платих в частна клиника, за да ми кажат хората, че сме спешно за болница.... Там установиха гноен отит, направиха парацентеза на дясното ухо, гнойна ангина и наченки на пневмония.  11 дни в болница с детето ми на 1 год. и 8 месеца, а оттогава е болен всеки месец, преди това - хич! Толкова приятели ме караха да я съдя... Дори не се извини! #Crazy
2. Изключително рядко си вдига телефона, по-често го изключва, особено в събота и неделя. Последния път, когато детето ми имаше нужда от нея, съм и звъняла два дни, детето с висока температура и възпалени уши и сливици, писах и есемес, и пак не реагира... Като се свързах с нея, обясни, че била заета и работела?!
3. Не дава направления. Дори и на 5-то число да отидеш, ще ти каже, че са свършили. И с това лъже, защото за децата няма лимит на талоните за преглед! #2gunfire
4. Нито веднъж не е дошла вкъщи, включително и при изписването. Аз заведох бебето на петия му ден, за да ми поиска след първата консултация 10 лв. за прегледа, понеже малкото още нямало акт за раждане! #Cussing out
5. А когато беше на няколко месеца, не помня вече, на шест или по-малко, след като му сложи ваксина "пентаксим", която си носех, тръгна от разсеяност да му сипва в устата и капки живо "полио", които още не бяха забранени... Но понеже аз дебнех като орлица и попитах какво тръгва да му дава в устата, тя се сепна и спря, слава богу.... Ако беше някоя майка, която има изцяло доверие на лекарката и не пита?! Двойна доза ваксина за полиомиелит... Не ми се мисли просто... Mr. Green
5. Освен това е много нервна, и когато е на фаза, изобщо не подбира... #Crazy


Мисля, че това е предостатъчно, за да им светне на майките, които се връзват на милото й гласче и външната любезност... Аз повече на тази жена не мога да имам доверие.... Close

# 242
  • Мнения: 222
Тъкмо си мислех, че нещо съм сбъркана, след като всички са така доволни от Сапаревска, а аз , и по-точно - детето ми, си патим от нея вече две години... Твърдо съм решена да я сменям и ще избера Михнева. Нека майките да знаят ЗАЩО......x


Маша,  въпросът със Сапаревска е, че има просто много хора, които се записват при нея и нямат дърго време сериозен проблем с детето си. Но при първото по-серозно разболяване виждат нещата , за които ти говориш и още доста други нейни странности , които я правят опасна за децета и за възрастните й пациенти.
И знаеш ли аз лично познавам 4 семейства, които вече са я сменили с друг лекар. Отделно съм чувала пред кабинета й непознати хора да казват, че при първа възможност ще я сменят, но не ги познавам и не знам дали са го направили.
Сега в момента  моя съседка, която е записана при нея със сина си вече  8 или 9 години  най-сетне се реши да пробва нещо ново,но трябваше да се стигне до нещо, което й изкара акъла със сина й за да разбере че с това шега не бива. Доколкото знам тази седмица я е сменила с лекар от 18 поликлиника .

Много хора я сменят , но това не се знае.

Опасното е, че я препоръчват  майки, които не са изпатили още.
 Затова пиша тук. А впрочем писах за нея и в черния списък, пак  за да предпазя и други хора. Можеш да го направиш и ти ако смяташ, че имаш сили да изпишеш отново тези наистина болезнени неща.

Аз също имам доста лични случки, които мога да споделя, но мисля че и това е достатъчно.

Радвам се че си отделила от времето си да напишеш това.

Поздрави   bouquet

# 243
  • Мнения: 591
s + chris, много ти благодаря, мила, ти поне разбираш за какво говоря. Напълно съм съгласна с тебе, че я харесват майки, които нямат здравословни проблеми. Лошото е, че още преди да родя моя приятелка и колежка ми я препоръча, нейното детенце е при нея, на нея друга наша колежка й го бе препоръчала... И двете са много доволни от Сапаревска. Други приятели, вече след случката през лятото, ме караха освен да я съдя, да подам веднага оплакване в Здравната каса срещу нея и да я сменя.... Не знам дали сгреших, но не можах да го направя, сигурно съм прекалено толерантна.... Напоследък обаче няколко пъти й повишавах тон, защото тя се държи грубо и не си върши работата..... Както и да е, вчера записах мене и детето при д-р Нели Михнева в същата поликлиника. Препоръча ми я главната лекарка на Педиатрията още през лятото, която е бивша колежка и на двете. Още като ми чу патилата с джипито, направи гримаса и каза "няма да коментирам". Очевидно и добрите лекари, които я познават, "познават" и уменията й.... Още докато малкият беше невръстно бебе станах свидетел на следната случка - разярен баща на две-тригодишно детенце, чакаше за преглед и се закани, споделяйки на висок глас пред бабата на детето си, че ще й откъсне главата или нещо от тоя сорт, ако пак при тази жестока кашлица го върне и му предпише сиропче за детето. Очевидно детето им беше зле, а тя не правеше нищо сериозно. Те вече за трети път идваха, откак се беше разболяло.... #Crazy

# 244
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
От доста време се каня да впиша тук педиатърката на Оги. Нямам наблюдения как работи с други майки, но мен винаги ме е подкрепяла в кърменето. Окуражавала ме и е отговаряла адекватно на въпросите ми свързани с подпомагане на лактацията, кърмаческите стачки и захранването на малкия.
Казва се д-р Дориета Матеева, практиката и е в 20 ДКЦ, на втория етаж (не помня номера на кабинета и Blush). На желаещите да се свържат с нея ще дам телефон на ЛС.

# 245
  • Мнения: 30
д-р димитрова(в белене) препоръчва кърмене през първите 6м.и след това да стане захранването Hug

# 246
  • Мнения: 220
Моята педи е за късно захранване. Преди седмица на консултацията си направих устата да започна да захранвам, тя ме отряза - най-рано на 5 навършени месеца. Казва се д-р Бельова, има координати в началото на темата

# 247
Здравейте всички във форума. Имам малко бебе на 5 месеца и трябва да се ориентирам към захранването вече. Проблема е, че живея в Германия и тук педиатъра ме оставя сама да реша как да захранвам бебо. Няма нищо лошо в това, но аз няман никаква представа какво и как да давам.Много ще съм благодарна ако някой ме ориентира малко по темата.  chef

# 248
  • Мнения: 5
Д-р Шаркова в София ВМА

# 249
  • Мнения: 2 401
Здравейте всички във форума. Имам малко бебе на 5 месеца и трябва да се ориентирам към захранването вече. Проблема е, че живея в Германия и тук педиатъра ме оставя сама да реша как да захранвам бебо. Няма нищо лошо в това, но аз няман никаква представа какво и как да давам.Много ще съм благодарна ако някой ме ориентира малко по темата.  chef
Задай въпросите си в тази тема.  Simple Smile

# 250
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Търсят се доброволци, които да подредят темата Simple Smile

Да бъде подредена по градове от типа на:

София:
д-р Едикой си
адрес
телефон

д-р Едикой си
адрес
телефон

и така нататък, за да бъре ползването на темата по-лесно.
А някои излишни писания съответно да изчезнат Simple Smile

# 251
  • Мнения: 3 595
ще се заема  Peace

# 252
  • Мнения: 13
Д-р Емилия Димитрова педиатър и хомеопат,от гр.Добрич страхотен лекар и човек Simple Smile

# 253
  • Мнения: 194
Д-р Крайселски, 22 ДКЦ, София

Подкрепя изключително кърменето и късното захранване. Още първия път, като се видяхме, ми каза, че ако имам кърма и бебка си наддава добре, няма да я захранвам преди да навърши 6 месеца. След това ме посъветва да започна с картофено пюре. Много е внимателен и ти обяснява всичко, за което го питаш. Дава консултации и по телефона, прави домашни посещения.

Тел: 872 39 91 и 0888 836 906

Общи условия

Активация на акаунт