2 годишен вече, а казва "кака" вместо 'мама'. Какво да правя?

  • 2 579
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 5 079
И на мен понякога ми казва КАКККА, с най - нежната тоналност, на която е способен. Heart Eyes
И мама ми казва, но по - рядко.  Laughing
П.С. То всъщност друго и не говори, де... Ама това е друга тема.  ooooh!

# 31
  • Мнения: 10
Скъпи Мами,

Много ви благодаря за съветите. Бяхме на моренце и затова не съм писала. Прекарах прекрасни 10 дена с моето малко съкровище и вече чуването на сладкото КАКОООО, КАКУУУУУ и КАКААААА ме забавлява страхотно. Явно свикнах, да го чувам постоянно. Simple Smile 

А и Вие сте прави- връзката ми с него си е същата, той знае коя съм. Най -смешно е, че като каже КАКО се обръщаме и аз и кака му, и така всеки път Wink  Друго забавно е, че като го попиташ къде е мама, той ме посочва и казва "ето я"като му кажеш "да, точно така това е мама" той се нервира и те поправя "не! кака е!"

Поздрави на всички,

Катрин

# 32
  • Мнения: 1 820
Ние сме по малки,но в момента мамосваме всички #2gunfireКриво ми е,някак ревнувам WinkНо знам че знае че аз съм мама.Когато и е криво не може нищо друго да я успокой и утеши.Когато я питаш къде е мама,показва или идва при мен.Когато я питаш къде е баба търси с поглед пра-баба си.Не свекървата. NaughtyОбяснявам си го с това че на свекървата всички и викат майко,а на пра бабата викаме "бабо"Много са малки за да направят и осъзнаят разликата между някакви си съществителни! Naughty

# 33
  • София
  • Мнения: 1 783
Моят син ме наричаше "Мани", по името на мамута от "Ледена епоха". Бил му любим герой и много приличал на мен. Преживях го, едричка съм си...

# 34
  • Мнения: 27 524
Проблем не виждам  Simple Smile Не се вторачвай в крайно маловажни неща; отминават  Peace

# 35
  • София
  • Мнения: 15 467
Внука е почти на 4 години и отскоро започна да ми вика "майко". Като го попитах защо ми вика майко, ми каза  "мама ти казва така". А доскоро си бях баба и аз не съм спирала да си му казвам,че аз съм баба.Забелязала съм и ,че когато се ядоса на майка си, ми казва "майко" напук на нея и и гледа реакцията. Grinning

# 36
  • Мнения: 294
Мда....малките човечета си имат мнение кое какво е. Simple Smile

Аз свикнах вече да го гледам от веселата страна като плаче КАКААААА..връзката му с мен не се губи, но е странно, тъй като до 10 месеца ми казваше МАМА и после почна КАКА.. КАКА.. и така вече 1 година...Аз на всяко негово кака, отговарям "Да мамо, добре мамо"...и така, но не..за него съм си кака и това си е. Предполагам има значение и факта, че беше на 4 месеца когато се върнах на работа и реално се виждаме по-малко.

Катрин

Защо не пробваш като те вика-"Какоооо, какооо" да не се обръщаш изобщо. /както човек, когато чуе да викат на улицата Пешо, а той е Гошо-не се обръща/. Кажи, че отговаряш на мамо. Ако му писне да те вика и ти да не се отзоваваш може да те прекръсти на мамо, за да му обърнеш внимание.  Peace

# 37
  • София
  • Мнения: 39 771
Катрин казах, че ще ти хареса  Joy Това кръга на шегата. Ще мине периода.

Общи условия

Активация на акаунт