Пускате ли бебетата си да пълзят по пода?

  • 5 048
  • 84
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 539
Откакто навърши 6 месеца и пропълзя първо назад, после напред, е все на пода. Сега е на 9, спец в пълзенето, изучил е всички кътчета на апартамента. Даже отскоро не си влачи корема по земята, ами лази на 4 крака.
Нямам възможност да чистя по-често от веднъж на 4-5 дни, така че понякога бебето се явява като прахосмукачка Embarassed Laughing, но да ми е жив и здрав, не се е разболял от пълзене по недотам чистия под.
Когато стоим по градинките, за да играе кака му, прави опит да се отскубне от ръцете ми и да слезе на земята да пълзи. Иди, че обяснявай, че не става за пълзене ooooh!

# 31
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
моето злато още не пълзи, не броим местенето назад, но я оставям на пода върху едно голямо шалте да си шава на воля Simple Smile

# 32
  • София
  • Мнения: 1 524
Пълзим та чак пушек се вдига. Гледам да е на чистичко все пак.

# 33
  • Мнения: 9 973
утре ще го оставя да разтреби градината на баба си Mr. Green

# 34
  • Плевен
  • Мнения: 101
Пълзи където може, лапа каквото може, намесвам се само ако е опасно за нея

# 35
  • Мнения: 1 251
Пускам го, но той така и не поиска да лази, в момента в който остане на пода сам, сяда и почва да мрънка и вдига ръце да го вдигна, но доста бебета гледам, че както си ходят в парка, като паднат не се изправят да вървят, а започват да лазят и ми е чудно, ние след като проходим дали ще започнем и да лазим! newsm78

# 36
  • София
  • Мнения: 3 249
Дъщеря ми на 5 месеца падна от спалнята и от тогава е на пода. Първо й постилах едно одеало, но бързо започна да излиза от границите му и да пълзи навсякъде. Навън нямам спомен тогава да съм я пускала да пълзи, но сега понякога го прави. Гледам само да няма стъкла и подобни и я оставям да открие сама, че камъните боцкат, а асфалтът на боси колена е твърд.  Peace

# 37
  • Мнения: 147
Големия така и не се научи да пълзи. А малкия е много малък все още, но вече прави опити Simple Smile Бих го пускала да пълзи на всякъде в нас. Подържам хигиена, но в никакъв случай не се вманиачавам. За лазенето на вън - все още имам задръжки, но в двор, където е обезпаразитено може би бих била склонна да му дам да лази Wink

# 38
  • София
  • Мнения: 39 783
Пусках Дияна да пълзи у дома. 1вият път когато я водих на море не я пусках да лази. След това когато я заведохме вече беше голяма за пълзене. За пълзенето в трева не бях навита... трудно се перат озеленени дрехи.

# 39
  • Мнения: 27 524
Разбира се. Не отглеждам нищо стерилно  Peace

# 40
  • София
  • Мнения: 1 603
Да, по цял ден пълзи из кащи. На трева рядко я пускам, просто няма къде, а от морето сме далеч.

# 41
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
и аз ги пусках в къщи-навън не

# 42
  • Мнения: 6 390
много ясно че пусках и ще пускам...
И на детската площадка не ми е правило проблем да си лази напред- назад

# 43
  • Мнения: 2 478
Пускам го да пълзи навсякъде.Вкъщи,на детската площадка,в градината на тревата,на пясъчника,на плажа,в морската градина дори.
А като си спомня колко бях против.Беше ми гадна дори мисълта как ще се рови в пясъчника и колко ще се цапа.
Да,ама на детето му е все тая.То си иска своята игра.
И не съм загубила нищо ,че оставям детето да си играе.Единствено пера повече и го къпя по няколко пъти на ден.

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 512
Да. Какво лошо има.Пък и9 къде иначе да пълзи?

Общи условия

Активация на акаунт