Пак тези цигари...

  • 2 506
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 2 171
И оше нещо (без никакви опити да се заяждам!)-надали е така само при мен,но преносих 7 дни,роди се 3,5кг и на 8м беше 8,4 кг и 75см.

И аз не искам да се заяждам: преносих 3 дена, родих 3.600 кг. и 52 см., на 8 месеца беще 9.600 кг. и 73 см.  Laughing

Аз пък изобщо не искам да се заяждам, но родих 3 800/51см, а в момента / пет месеца/ е 9 200кг. и 71см. Sunglasses Sunglasses Sunglasses
Цигарите са отрова! И отровното съвсем не е никотина...
п.с.пушила съм единадесет години, но вече карам трета като непушачка- нищо страшно не се случва като спреш цигарите.

# 31
  • Мнения: 698
Смятам, че е абсолютно неприемливо бременна или кърмачка да пуши! Въпрос на воля е в края на краищата. И аз съм бивш пушач (бля...  Sick) и честно казано недоумявам как може и през ум да ви мине да палите цигари. Не осъждам никого и не се заяждам, всеки сам взема решенията за собственото си дете. Но понеже тук споделяме мнения - за мен да се пуши и кърми е недопустимо.

# 32
  • Мнения: 6 315
И оше нещо (без никакви опити да се заяждам!)-надали е така само при мен,но преносих 7 дни,роди се 3,5кг и на 8м беше 8,4 кг и 75см.

И аз не искам да се заяждам: преносих 3 дена, родих 3.600 кг. и 52 см., на 8 месеца беще 9.600 кг. и 73 см.  Laughing

Аз пък изобщо не искам да се заяждам, но родих 3 800/51см, а в момента / пет месеца/ е 9 200кг. и 71см. Sunglasses Sunglasses Sunglasses

Офф: Вие като че ли си ги мерите  Laughing. Моят син е роден почти 2 седмици преди термин, но пък бе 4.150 кг и 54 см  tongue tongue tongue.

# 33
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 857
A така, Ита, ударИ ги в земята... Simple Smile))

# 34
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Нали съм си обяснителна: аз спрях цигарите, които ми бяха близък другар 15 години, когато разбрах, че съм бременна.
И понеже все се признавам за виновна, може би не съм видяла в предходните постинги, но ако съм човекът, който по някакъв начин Ви е навел на темата за Тея, не съм имала нищо подобно в предвид.
Ако не съм аз, ами много се обяснявам тогава и все си мисля, че всички мен гледат. Embarassed

# 35
  • София
  • Мнения: 39 896
Защо ли тази тема ми е толкова позната?
Прави сте, скоро не сте се плюли
Само се учудвам как темата все още не е станала 15 страници, или камъните не попадат в съответната градинка?
Всеки си пее от собствената камбанария
аз ще запазя неутралитет

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
И аз не искам да обвинявам или да вземам страна. Самата аз не пуша и не съм имала този проблем с отказването на цигарите, предполагам, че е много трудно, защото аз бях луд фен на кафето, но си наложих да го намаля до чашка на ден. Е и сега вече не пия толкова много кафе, въпреки че съм родила преди почти 6 години, просто ми остана навикът да пия по кафенце, най-много 2 на ден, което не е никак лошо. Та за това се питам защо мамите, които са удържали без цигари 9 месеца, се връщат отново към пушенето? Та точно първия критичен момент е минал и сега просто трябва да карат по инерция. Днес са 9 месеца, утре година и така забравяш за тях.

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Абе всеки да прави каквото си иска. Ако ти се пушим  -пуши, ако не ти се пуши не пуши. Никой не може да ти забрани. Живеем в свободна държава, нали?
Запаленета цигара по време на бременност не те прави нито лоша нито добра майка. Аз лично знам, че ако цигарите се спрат по време на бременност е по-оспасно, защото организма започва да се чисти и за бебето това е не е много добре. Така че е трябвало да спреш цигарите поне 1 година преди да забременееш.

# 38
  • Мнения: X
Такива теми се пускат, като се раздават пръчки, бухалки, боксове и тем подобни уредчета, та да стане дуелът баш, както си трябва!

Аз спрях да пуша, когато разбрах, че съм бременна, запалих чак, като влязох да раждам, но тогава видях как майки, които са непушачки по принцип запалват от нерви, така че кой как си реши....Сега пуша, когато ми е кеф, може половин година да пуша, после половин да не пуша, според зависи. И ако цигарите бяха единствените виновници за всички болежки живота щеше да е песен, а тъй като няма да живея 1000 години, не мисля да си ограничавам удоволствията, стига с това да не преча на другите.

# 39
  • Мнения: 2 142
Голяма гадост са цигарите! В момента, в който разбрах че съм бременна спрях цигарите. Само веднъж запалих по време на бременността, като си мислех че това ще ме успокои, но я загасих веднага от угризение и погнуса. После не пуших и докато кърмих и след това малко, по-малко отново си ги подпафках... сега пуша макар и по-малко 2-3 цигари, дори смятам сега да отида за да изпуша една Embarassed

# 40
  • out of space
  • Мнения: 8 576
Нали съм си обяснителна: аз спрях цигарите, които ми бяха близък другар 15 години, когато разбрах, че съм бременна.
И понеже все се признавам за виновна, може би не съм видяла в предходните постинги, но ако съм човекът, който по някакъв начин Ви е навел на темата за Тея, не съм имала нищо подобно в предвид.
Ако не съм аз, ами много се обяснявам тогава и все си мисля, че всички мен гледат. Embarassed

Не си ти. Мацката си изтри постинга.

# 41
  • Мнения: 1 735
За пръв път откакто съществувам се почувствах толкова отговорна-момента в който разбрах че съм бременна! Това автоматично ме накара да спра цигари,алкохол,кофти храни,и т.н... Всичко това наведнъж.Не се почувствах изнерврна,а напротив-горда.Преди да забременея пушех по 2 кутии на ден,пиех по 1 литър кафе,спях денем,живеех нощем...В общи линии начинът ми на живот беше съсипващ.
В момента ,в който осъзнах че съществото в корема ми зависи единствено и само от мен бе решаващ.То със сигурност не иска да пуши ,пие и консумира боклуци.
Децата дори още като бебоци в утробите ни са по-мъдри от нас и ако ги "слушаме" могат да направят живота ни по-добър,а нас самите по-щастливи,по-хубави,по-истински и благородни!

# 42
  • Мнения: 2 849
Точно тази тема ме вълнува и ме гризе съвеста ,че паля по 1 цигара на ден.Ох,опитвам се съвсем да ги откажа ,като се има предвид ,че пушех по кутия,кутия и половина на ден ....Знам ,че една бременност е достатъчна мотивация и ми се пуши та две не виждам .Спрях си сутрин кафето ,сега закусвам и резултата до момента е +4 кг!!А как ми се пуши само . Rolling Eyes Rolling Eyes

# 43
  • Мнения: 1 735
Ради,не знам около теб дали има хора които пушат,но това определено е сериозна спирачка за страстния пушач(какъвто аз бях например).
Затова останах безкрайно учудена и впоследствие безкрайно благодарна на съпруга си,който (не по-малко страстен пушач) спря цигарите с мен,за да не ме дразни и провокира!
 Та благодарение на него не усетих и кой знае колко силна абстиненция...Е,че отделен е факта че е продължителна... но няма как.
Няколко дена преди окончателно да ги спра,прочетох това:

...Продължава в следващия постинг...  smile3530

# 44
  • Мнения: 1 735
Звучи като чудо, но 20 минути след последната ви цигара, вашето тяло започва да се изцелява от ефектите от пушенето!
Някои от тези оздравителни процеси, които протичат във вашето тяло, могат по погрешка да бъдат взети за болест, като например кашлица с храчки, възпалено гърло, диария, умора, изпотяване, или раздразнителност.
Имайте наум, че:

След 20 мин. от спирането на цигарите, пулсът, кръвното налягане и температурата на тялото ви се понижават до нормалните нива. 
След 24 часа, рискът от инфаркт вече намалява!
След 48 часа, вашите обоняние и вкус се подобряват. 
След 2 седмици, циркулацията на кръвта ви се подобрява и функционалността на белите ви дробове се повишава.
През първата година власинките на белодробните клетки, слепнали в следствие на пушенето, се възстановяват и израстват отново и намаляват риска от респираторни инфекции на горните дихателни пътища. 
След 5 години, нивото на риск от рак на белите дробове намалява. 
След 10 години, нивото на риск от рак на белите дробове спада почти до нивата при непушачите.
Не са ли достатъчни тези факти, за да ви накарат да откажете цигарите?
В такъв случай трябва да знаете, че цигарите се отразяват много по-зле върху вашето неродено бебе, отколкото нервите и неспокойството, които евентуално съпътстват първите няколко дни след отказването.

Общи условия

Активация на акаунт