Може ли Visa Electron.........

  • 1 249
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 916
Според тарифата на банката ще ти вземат 2 евро + 1 % от сумата, която теглиш на банкомат или в брой на ПОС устройство, а иначе плащането на стоки с Виза е безплатно.

Това е що годе добре но по какъв курс ще обърнат валутата .Цялото чудо е да знам какви пари да нося в брой

По курса на банката за деня на плащането.

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
отделно са таксите от банката собственик на Пос терминала.
По курса на банката за деня на плащането.

По-горе прочетох някои неща, които не отговарят на истината...
Виза електрон е същия бранд (марка) като Виза... Първата обаче е на дебитен принцип... И е също толкова добре приета, както и втората... Няма разлика, абсолютно никаква...
Банката в странство, от чийто АТМ (банкомат) се тегли сума, няма абсолютно никакви такси върху твоята транзакция... Такси има само банката издател на картата, в случая ЦКБ... По-горе са цитирани таксите като стойности...
АТМ дава валута, каквато е основната валута на страната, в която се намираш... В случая Германия - евро... Обаче, сметката ти се задължава с толкова лева, колкото е фиксинга на БНБ... Защото от картовият център на Виза се прави заявка за теглене в евро, а от българският картов център обслужващ ЦКБ (Борика), се задължава сметката на картата със съответната сума в левове (1 евро = 1,95583 лева)...
Пари в брой не ти трябват кой знае колко много... Имаш си картата и винаги можеш да се снабдиш със сума в кеш...

# 17
  • Мнения: 2 170
Според мен най-точна информация ще ти дадат от call-center на ЦКБ. Обясни им ситуацията и се надявай на компетентен служител...

# 18
  • Мнения: 74
Благодаря на всички.Нещата ми се изясниха но утре ще отида до банката за по голяма сигурност

Общи условия

Активация на акаунт