Как ще обличате лятно новородено?

  • 17 679
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 199
Моят дребосък се роди в най-големите жеги и винаги съм го обличала много лекичко! Направо се потрисам, когато видя майка, завила бебето си в ней-големите жеги, че и с връхна дреха даже  Shocked Вчера видях такава и ми стана много мъчно за бебока, изчервил се от страшната жега...
[/quote
Аз пък се потрисам от майки,които оставят бебета си по боди-потник...дори и когато спи навън.
Аз лично обличам бебето си с боди и ританка дори,но от най-тънките и по-широки за да у е комфортно.Така избягвам вятъра,които е доста силен напоследък...
И все пак знам,че малцина са като мен.Според мен това е така,защото ангажирани от темата за жегата забравяме и за другите фактори.Най.бързо се изстива в това време.

# 31
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 751
Дъщеря ни се роди на 26.05.В началото я обличах с боди с къс ръкав и костюмче(ританки и блузка с дълъг ръкав).Когато започнаха жегите постепенно я разсъбличах и започнах да я завивам с тънко чаршафче.Сега стои само по боди,а понякога е и с чорапки,защото много рита и се отвива.Сега има различни видове бодита-тип рокличка,подобни на гащеризончета и др. така че избора е твой.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Както обличаш себе си - и за летни и за зимни бебета, за мен това е формулата.
Peace

# 33
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Боди с къс ръкав

# 34
  • Мнения: 2 236
Моят термин е на 1,09 и отсега много се чудя какви дрешки да купувам.Взели сме бодита тип потник,бодита с дълго ръкавче,ританки.Но се чудя може ли да му облеча примерно боди тип потник,отгоре боди с дълъг ръкав и ританки? newsm78 Дали няма да му стане неудобно от тово че е с 2 бодита и копчетата да му убиват? newsm78 Или пък да му слагам само бодито с дългия ръкав + ританките?.....Дайте някакъв съвет,че вече много се обърках с тия бодита..........

# 35
  • Мнения: 9 973
има време още
може да е студено...не се знае

# 36
  • Мнения: 3 092
Малката е родена на 08.06. - изкарвала съм я  на разходка само с боди и памперс и понякога с чорапки ако е по хладно или блузка с къс ръкав .
Разбира се не е лошо да имаш блуза с дълъг ръкав , памучно одеяло , както и по плътна пелена , за да завиваш бебето .
Леко раждане и здраво бебе ! 
А за септември е рано да се каже  Simple Smile

# 37
  • Мнения: 2 142
Едната ми девойка се роди през лятото, Цяло лято бяхме навън, задължително на сянка, но колкото съм облечена аз-толкова и тя. Пазех я от директен контакт със слънцето, имах и адна лека памучна пеленка за когато спи. Ето я на 7дни http://media.snimka.bg/0184/006623893-big.jpg

# 38
  • Мнения: 556
По боди с къс ръкав  Peace

# 39
  • Мнения: 3 066
Моето бебче се роди на 28/5/08 и досега е с бодита без рькав или леки,памучни роклички.

# 40
  • Мнения: 286
Моят термин е на 1,09 и отсега много се чудя какви дрешки да купувам.Взели сме бодита тип потник,бодита с дълго ръкавче,ританки.Но се чудя може ли да му облеча примерно боди тип потник,отгоре боди с дълъг ръкав и ританки? newsm78 Дали няма да му стане неудобно от тово че е с 2 бодита и копчетата да му убиват? newsm78 Или пък да му слагам само бодито с дългия ръкав + ританките?.....Дайте някакъв съвет,че вече много се обърках с тия бодита..........
Зависи от времето. Малката се роди на 06.09. миналата година. Обличах я с боди с дълъг ръкав и ританки, ако беше по-студено слагах и жилетка, а отгоре завивах с пелена, не много дебела. Само дето не помня какво беше времето тогава Embarassed, помня че духаше вятър като ни изписваха... Съгласна съм с майките, които спазват правилото за това, че както ти си облечена, по подобен начин да е облечено и бебето.
Имам приятелка с бебче, което няма три месеца, облича го с боди-потник и чорапки, докато спи е с пелена.

# 41
  • Мнения: 1 121
Миналата година го обличах само с боди с къс ръкав и привечер го завивах с много тънко, памучно одеалце. В къщи, когато пусках климатика му слагах и чорапки.

# 42
  • Мнения: 8 242
Роден е на 30 май. От първата разходка (на 5 дни) е само по боди с къс ръкав ..с тензухена пелена отгоре, по-скоро за сянка  Crazy Без чорапи.

# 43
  • Мнения: 2 467
Moята дъщеря  е родена на 3 авг. Обличах я с боди с къс ръкав. Тъничка памучна пелена ако повява.

# 44
  • Мнения: 1 427
Моята дъщеря се роди на 20-07. И аз доскоро си задавах този въпрос - и сега вече знам Laughing Бебето не е кукла,все пак, и много ясно му личи дали му е топло или студено.Така че, аз моята я преобличам според времето- с късо,с дълго ръкавче,с чорапки или без...сега в жегите по потник или само по памперс,вечер- тънко гащеризонче. То само си подсказва-като е зачервено и изпотено го разсъбличаш,като са му хладни крачетата - обличаш. Тъй като новороденото почти не се цапа,е достатъчно да има по 2-3 броя от всичко- бодита с къс ръкав,с дълъг,боди потник,и 1-2 гащеризона.Само ританки досега още не сме слагали.

Общи условия

Активация на акаунт