С домашно приготвени или купешки храни захранвате?

  • 1 365
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 221
  Аз бях сигурна, преди 3 месеца, че ще захраня с домашни по простата причина, че тук няма еднокомпонентни зеленчукови пюрета. След като вече добре си хапва и то различни плодове и зеленчуци, опитах и всякакви марки пюрета (плодовите ги харесва), но яде по лъжичка от всяко и ги хвърлям."На мама" са по-вкусни  Wink . А нали и по-късно пак аз ще и готвя, така че се радвам, че не свикна с другия вкус и после да не харесвата моите манджи. Що се отнася до нитратите, не знам, но тук повечето педиатри препоръчват домашни пюрета и не говорят за това. Аз лично пазарувам от големите супермаркети, надявам се там да има някакъв контрол на зеленчуците и плодовете. А на колко месеца е малката? И защо мислиш, че с АМ ще наддава повече?

# 16
  • София
  • Мнения: 115
Захраних с HIPP.
Възнамерявам, обаче, след като въведа повечето зеленчуци и плодове, да му ги приготвям в къщи (да е жива и здрава свеки - има градина).
Все пак всичко зависи от детето - ако не му харесат домашните - ще купувам  Peace .
По въпроса за нитратите - лично за себе си мисля, че нитратите в зеленчуците и плодовете от пазара са повече от колкото в пюретата. Все пак, малко или много, детските храни се контролират и проверяват редовно. То не, че един ден няма да прояде зеленчуци с нитрати от пазара, но докато мога - ще го забавя този момент.

# 17
  • Мнения: 2 807
Пюрета на Hipp  Peace

# 18
  • Мнения: 256
И аз захранвах с HiPP и Sunval.

# 19
  • Мнения: 46
Аз захраних с Хип, но сега след като вече има пресни зеленчуци изцяло му приготвям домашни пюрета. Домашно приготвени са също така и пюретата с месо, плодовите пюрета, както и кашата (към момента оризова и елда). Детето си хапва с огромен апетит! Да са ни живи и здрави бабите и дядовците ни, майките и бащите за да си гледат градините и животните  Hug !

# 20
  • Мнения: 3 157
захраних с Hipp,а сега основно аз му готвя-супички,пюрета приготвят с пресни зеленчуци,плодовете направо пасирам,само с месото ми е трудно и затова вземам готови месни пюрета на Hipp и ги смесвам с домашните зеленчукови

# 21
  • София
  • Мнения: 44 131
 с готови в началото сънвал и хип, после и гербер, алете, нестле и т.н...бг не съм давала изключае някое плодово рядко....плодове и пресни давах.
домашно - мойте готвеници не ги удобри прояде ДК на година и месец...

# 22
  • Мнения: 5 539
Тука се чуха няколко гласа, че в купешките пюрета имало консерванти.
Може би да, но не във всички.
Аз лично чета много внимателно етикетите, затова купувам Хип, Сънвал и Бебивита. Изрично пише, че не съдържат консерванти, оцветители, овкусители и т.н., а някои от тях са и био, т.е. продуктите подлежат на строг контрол.
Също така не съдържат захар, сол /повечето/, сухо мляко и модифицирано нишесте.
И макар че често храня с домашни зеленчукови пюрета, наред с купешките, с месните не правя компромис. Като знам какво месо се продава по нашите магазини ooooh! и колко бъкани с АБ са животните, кооито се колят и продават. Не мога да дам такова месо на бебе. Не, мерси!

# 23
  • Мнения: 2 132
Аз пък захраних с купешки пюрета. Сега вземам от детската млечна кухня. В събота и неделя, когато не работи кухнята, се опитах да му дам домашно приготвено пюре. Той обаче не желае да ги яде. Ако не е от кухнята трябва да е купешко.

Детската кухня не почваше ли от 10м или има и за по-малки?

# 24
  • София
  • Мнения: 44 131
Аз пък захраних с купешки пюрета. Сега вземам от детската млечна кухня. В събота и неделя, когато не работи кухнята, се опитах да му дам домашно приготвено пюре. Той обаче не желае да ги яде. Ако не е от кухнята трябва да е купешко.

Детската кухня не почваше ли от 10м или има и за по-малки?
в софия няма млечна кухня, така че ДК почва от 10м...в др градове обаче има и от по-рано млечна....

# 25
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 584
Захраних с готови пюрета на Хипп и Сънвал. Те са Био, освен това пише, че не съдържат консерванти, захар, сол. Притеснявам се да приготвям пюрета от купени от пазара зеленчуци, но в редките случаи, когато го правя ги кисна 20 минути във вода. Започнах да давам по малко пресни плодове.

Общи условия

Активация на акаунт