Насилват ми детето с храна в детската градина!

  • 4 549
  • 50
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 46 520
Zlateva 95, не разбрах само конкретно за този случай с филиите какво е мнението ти?

# 46
  • Мнения: 948
Още в началото предупредих да не насилват сина ми с храна, той и без това е от капризните. Tired

# 47
  • Мнения: 7 391

Госпожата смята, че е неин дълг да се грижи всички деца да спазват Правилника на детската градина,а  в това число влиза и храненето. И детето е задължено да се храни, както другите деца, дори и да няма желание.  Naughty
               По голяма глупост от това не бях чувала въпреки ,че работя в ДЗ повече от 35 години.Нещо не ми стана ясно госпожата ви какво прави  newsm78 Обучава,възпитава и се грижи за децата или "дългът и" към спазването на Правилника е нейното призвание. Mr. Green Не ми става ясно КАКВО точно значи "всички деца да спазват Правилника на ДГ" .Я да вземе да си го прочете внимателно.От друга страна пък като знам,че може да се променят  някои клаузи ми е много интересно какво е натворено във вашия правилник. Laughing
               Честно да ти кажа едва ли бих успяла да се овладея и да запазя добрия тон,ако някой се опита да насилва внуците ми с храна.Казала съм и не ми се е налагало да повтарям,че ядат САМО това ,което искат и то колкото искат.Моят съвет е ,че като не става с добра дума направо и кажи в прав текст,че не желаеш детето ти да бъде травмирано по този начин.Пък и от къде си прави извода,че боледуват децата дето не искат да ядат всичко в ДГ.Те вече са достатъчно големи и имат съответно отношение към храната и различен вкус.Аз по скоро бих се разболяла ,ако някой ме накара да ям зелен фасул и не съм на 3 год ,а на мнооооого повече  Laughing Така,че хич не приемам мнението ,че е правилно всички да ядат всичко и то само защото имало Правилник. Joy Joy Joy

# 48
  • Мнения: 24 467
Нас ни питаха "Да го молим да се нахрани или да го оставим?" и изпълниха молбата ми, за което много благодаря. Това е правилният подход за мен- съобразно желанието на родителя.
Ако нещо такова се случеше още първия ден бих говорила с учителките да не се повтаря. Това е много вредно и за цялостната психика на детето и за хранителните му навици за напред.

# 49
  • Мнения: 4 668
Аз за пореден път се изумявам какви хора се грижат за децата ни ...  ooooh!
Както и да е - щом нормалният разговор не помага , ще трябва да проведеш такъв с по - категоричен тон и позиция нетърпяща възражение .
Насилването с храна е голямо издевателство над детето .

# 50
Филийките? Ами и те са ядене, нали? Може детето да не обича това, което  е на филийката. А може и да не е било гладно. Пък най- вероятно се е заинатило. Има толкова много причини за конкретната ситуация... Важен е коренът на проблема. Но, ако гледаме през ПРАВИЛНИКА никога няма да можем да го видим.

Общи условия

Активация на акаунт