разболяват ли се децата на морето

  • 12 271
  • 119
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: X

Ходили сме в чужбина на море с детето , е такова нещо не е имало, включително и в арабският " мръсен" свят!
Тука си е мизъри.

Арабския....мръсен  newsm78  аз пък съм с други впечатления...
"Мизъри" е ако отидеш в някое "мизъри" бунгало, на някой "мизъри" курорт/плаж и пиеш чешмяна вода, за която всички знаем, че е по-варовита и ако не си "местен" те хваща рядкото щастие. По принцип всяка среда има специфични особености и често, когато човек отиде в друга среда организма се приспособява и е много вероятно да има и разстройство и повръщане.

# 76
  • София
  • Мнения: 7 143
За това са кавичките, защото не е мръсен, поне в комплексите. Бях чувала, че там задължително те хваща този вирус и се бях запасила с всевъзможни лекарства, но не се наложи да ги ползваме.
А в мизъри бунгало никога не сме били, мин. година бяхме в нов хотел в Приморско, тамошна вода никога не пием, камо ли на детето да давам .
Още на плажа става заразяването   Tired

# 77
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Миналата година,водихме малката на море,беше на 10 месеца,
не сме имали проблеми и не се е разболявала,дано и тази година е така Praynig

# 78
  • София
  • Мнения: 1 941
Зависи! Peace

Първо от месеца - юни е най чисто. Август вече е досто мръсно и гадно и вече са плъзнали ентеро вирусите. Доста хора са се поизпикали и поизсрали в морето.

И не е проблема във водата, която се пие, а в самото море. Точно от плажа става заразяването. Ако попадне вода във устата, носа... и в повечето случаи сте готови. А вирусите се предават по въздушно-капков път, независимо къде сте и каква хигиена спазвате. Peace

Едно време, като деца не сме пили мин.вода, доколкото помня и май нямаше толкова зарази. Май не беше толкова замърсено. newsm78

# 79
  • Мнения: 1 674
Не и моите (да чукам на дърво).
и моите също

# 80
  • софия
  • Мнения: 757
Ицко откакто се е родил ходим на море за по около 2 седмици. До момента е нямал проблеми( пу- пу), купуваме мин.вода, хранили сме се по заведения.

# 81
Досега не се беше разболявала.Тази година на морето започна леко да кашля и се появи малко хрема,но всичко мина за няколко дни.Имаше много деца със същите симптоми около нас-предполагам,че е някаква вироза,предаваща се въздушно-капков път.Иначе се храним само в хотела(хигиената е на ниво) и пием само минерална вода.Като си помисля аз навремето на почивките си пиех чешмяна водя,ядях си какво ли не-явно съм имала късмет,нямам спомен от болести Grinning

# 82
  • Мнения: 27 524
Обикновено болестите и предразположеността на децата към тях са свързани с общия им живот - колкото са по-малко "стерилизирани", колкото са повече навън, колкото са с по-мръсни ръце и невманиачаване относно хигиената, храненето и спането - толкова са по-устойчиви и здрави. Нека не звучи като изпадане в крайности, но като средно положение си е общовалидно  Simple Smile

# 83
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Обикновено болестите и предразположеността на децата към тях са свързани с общия им живот - колкото са по-малко "стерилизирани", колкото са повече навън, колкото са с по-мръсни ръце и невманиачаване относно хигиената, храненето и спането - толкова са по-устойчиви и здрави. Нека не звучи като изпадане в крайности, но като средно положение си е общовалидно  Simple Smile
С всичко останало съм съгласна ама да е с мръсни ръце и да не се поддържа хигиена не одобрявам.

# 84
  • Мнения: 386
Децата до 3 години да не се пекат на плажа, ми каза дерматоложка. Не че съм го спазвала, но ходим сутрин от 8-9 най-много до към 11! И вчера пак се чудех: Защо отиват към плажа тези майки с колички в най - големия пек към 13ч.? Ние като ходим на планина не катерим с дребосите.
Гледам - детето на почиващите- без шапка, червено като рак, охлаждат го с морска вода , а то реве от болка... Може ли така!! Ами стой два часа сутрин, прибери се , ела вечерта пак!

# 85
  • Мнения: 4 841
Гледам - детето на почиващите- без шапка, червено като рак, охлаждат го с морска вода , а то реве от болка...

Ей, като почнете значи с тези преувеличения и измислици-премислици...ooooh! ooooh! ooooh!
Немарливи майки пърлят децата си на плажа, други пък ги мъкнат с 40 градуса температура на детска градина... Добре, че е форумът, та да притихнем коленопреклонно пред Идеалните, които спазват всички Правила   newsm20

На подобно изказване бих повярвала само ако е придружено със снимка  Crossing Arms Всичко останало е  blahblah

# 86
  • Мнения: 14 654
И вчера пак се чудех: Защо отиват към плажа тези майки с колички в най - големия пек към 13ч.?

Защото така са си решили. Може да им е удобно тъкмо по това време да са на плаж, а и на сянка под чадърите. Виждала съм бебета, които си спят в количките под чадъра, намирам го за нормално.
А който иска може да става и в 6 сутринта, за да стигне по хлад на плажа. За мен не е почивка да ставам рано и да имам дневен режим като съм на море.

# 87
  • Мнения: 386
Сестра ми има проблеми с кожата, до някаква степен аз също.  Не е генетично, по - скоро от детството още непредпазливо и  неразумно   сме се препичали безкрай.., но, бивайки добре информирана, включително доколко пазят чадъра и маслата , за мен сега
да ставам рано, въпреки че е гадно,  е израз на отговорноста ми към здравето на детето!

# 88
  • Мнения: 9 052
ако лапето не скачА рано в 6 сутринта има да спя ... спя ... пък после къде и как и колко ще го пърля и мокря ще преценя според ситуацията, състоянието на домочадието, условията и обстоятелствата. Ама няма да съм беzотговорна, обещавам,само ще съм си доспала  Laughing

# 89

Общи условия

Активация на акаунт