разболяват ли се децата на морето

  • 12 251
  • 119
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 9 052
и ние се върнахме. след 7 дена повръщане и дрис у дома на морето се оправи на 1 вия ден, иzкарахме 5 дена супер, върнахме се и днес пак е zле  Sad да не би да трябва да се преселим на плажа???

# 106
  • Мнения: 9 990
И нашите не са се разболявали.Всяко лято се ходи, миналото даже бяхме два пъти, първия с бебе на дни, втория с бебе на месеци.Каката не е имала проблем, бебето-също.
Приятна почивка на всички Hug

# 107
  • Мнения: 9 990
И вчера пак се чудех: Защо отиват към плажа тези майки с колички в най - големия пек към 13ч.?

Защото така са си решили. Може да им е удобно тъкмо по това време да са на плаж, а и на сянка под чадърите. Виждала съм бебета, които си спят в количките под чадъра, намирам го за нормално.
А който иска може да става и в 6 сутринта, за да стигне по хлад на плажа. За мен не е почивка да ставам рано и да имам дневен режим като съм на море.

Мдам, какъв режим през ваканцията бре? Grinning
С бебе-по всяко време сме ходели-когато успеем да се домъкнем-спи си в количка, под чадъри.Голямата и тя ми е спала на плажа-как пък няма да се прибирам, защото тя трябва да дремне точно половин час.Заспива си под чадъра и толкова.Това лято, пак ще е така-айде, аз ставам рано, ма деца и мъж са поспаливи.Ще ходим на плаж, когато успеем.Главно-заради къпането на децата и играта в пясъка.Не отиваме с идеята да се "печем"Цяла година го вдигам за градина детето рано-че и ваканцията-как пък не.

# 108
  • Мнения: 1 289
И ние се върнахме след кратичко пребиваване на морето.Много добре му се отреази на дребния,само някакви ситни пъпчици има ,но май нещо го е полазило...

# 109
  • Мнения: 216
Децата ми не са се разболявали до сега.Разминавали сме се единствено с малко хрема.

# 110
  • Мнения: 2 960
Абе хора аз съм морско чедо, израснала съм по плажовете и пясъците лятото.Морето не само, че не разболява ами и калява организма на малчуганите.

точно.

# 111
  • Мнения: 1 586
чревните вируси се хващат основно от замърсени плажове
миналото лято беше страшна работа , специално за централните  плажове на варна - не стъпвам
лошото е  че  летните вируси са много заразни

 Peace
На централните плажове и ние не стъпваме но вече все по-мръсно става,навсякъде,уви.... TiredТази година по-често ходим на плаж,Хриси повръща само веднъж,но според педито май беше от слънцето,въпреки,че ходим винаги след 5 часа.Иначе и аз смятам,че морето калява! Peace

# 112
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
Доволна съм тази година, здрави се прибрахме всички  Peace Притеснявах се много, защото на 11 месеца като я водихме на море малката се подриска на третия ден и си тръгнахме  Sad Но тя тогава не спря да яде пясък...  Rolling Eyes
Сега е на почти три годинки, нямаше никакви проблеми  Peace Ядеше и на плажа след старателно бърсане на ръцете с мокри кърпички. Притеснявах се от храната като цяло как ще й понесе, не че я пазя много, но все пак... Всичко си хапваше без проблеми стомашни  Peace.
Не излизаха с баткото от водата, а имаше един ден ветровит - не им се отрази негативно  Peace
Вчера в парка много майки се оплакваха от летния вирус, без да са били на море. Повръщане и разстройство + висока температура.

# 113
  • Мнения: 1 364
Миналата година нямахме проблеми.
Надявам се и това лято да сме здрави.

# 114
  • София
  • Мнения: 1 782
А децата които живеят на морето дали се разболяват като дойдат в София /примерно/  #Crazy Mr. Green

# 115
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
А децата които живеят на морето дали се разболяват като дойдат в София /примерно/  #Crazy Mr. Green
Mr. Green Те тук направо се обгазяват. Mr. Green

# 116
  • Мнения: 1 447
Вчера се върнахме от морето и за моя радост малката не се разболя.А от това най-много се притеснявах.

# 117
  • Мнения: 604
искам инфо за това задалжително ли се разболяват децата на морето.можем ли да се предпазим от това? Rolling Eyes newsm78
Напротив!Морето помага за каляване на децата·
От 4 години живея на морето и от 2 години дъщеря ми спря
да боледува·

# 118
  • София
  • Мнения: 2 296
Доскоро и на мен това ми беше основното притеснение,когато отивахме на море.
Дъщеря ме всяка година досега на морето получаваше разстройство и вдигаше Т.
Слава Богу,тази година ни се размина,и аз се надявам,че е било от смяната на климата или от
водата там.Надявам се да го е израснала.С малкия не съм имала проблеми.

# 119
  • Мнения: 11 607
Ако се срещнат с някой вирус.....на море, или в къщи.... - вероятността да се разболеят е голяма......

Според мен - нищо по-различно от обикновеното боледуване. Може би се панираме от това,че сме неподготвени...Затова поне основни материали и хапчета с нас, където и да било - на море, планина и пр.

Общи условия

Активация на акаунт