Работна тема за детските заведения - 2

  • 74 543
  • 356
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 517
разбира се, че първо си работим кръглата маса, в момента ни е приоритет. Но това не пречи да маркираме и други проблеми и в бъдеще да работим и по тях. Според мен например проблема с чашите си е сериозен, също като този с препаратите напр.  Peace

# 181
  • София
  • Мнения: 2 708
разбира се, че първо си работим кръглата маса, в момента ни е приоритет. Но това не пречи да маркираме и други проблеми и в бъдеще да работим и по тях. Според мен например проблема с чашите си е сериозен, също като този с препаратите напр.  Peace

Съгласна  Peace

# 182
  • Мнения: 1 517
И тук се дискутират тези въпроси Simple Smile

# 183
Аз съм за за районирането. Майка съм на 2 деца - Виктория която в момента е на 2 г и Константин на 5 месеца. В момента Вики ходи на ясла в кв. Редута, а ние живеем в кв. Лагера. Времето за игра навън тя прекарва в задръстванията. До година трябва да кандидатстваме за 1 група и за ясла на сина ми, а в района има само 2 ОДЗ-та. За мое улеснение предпочитам двете ми деца да са на едно място, затова предпочитам и да има критерии за брой на децата в семейството. Мойте уважения, но по месторабота не е добър избор. Аз също искам да работя и да се развивам, но за период от 4-5 години аз може да си смения работното място с цел по-добра работа това значили че трябва да сменям и градината на децата си и да ги стресирам допълнително с преместване?

# 184
Аз съм за за районирането. Майка съм на 2 деца - Виктория която в момента е на 2 г и Константин на 5 месеца. В момента Вики ходи на ясла в кв. Редута, а ние живеем в кв. Лагера. Времето за игра навън тя прекарва в задръстванията. До година трябва да кандидатстваме за 1 група и за ясла на сина ми, а в района има само 2 ОДЗ-та. За мое улеснение предпочитам двете ми деца да са на едно място, затова предпочитам и да има критерии за брой на децата в семейството. Мойте уважения, но по месторабота не е добър избор. Аз също искам да работя и да се развивам, но за период от 4-5 години аз може да си смения работното място с цел по-добра работа това значили че трябва да сменям и градината на децата си и да ги стресирам допълнително с преместване?

# 185
  • Мнения: 1 517
тема за нов проект за обучение в ДГ

# 186
  • София
  • Мнения: 6 261
тема за нов проект за обучение в ДГ

Момичета (и како  Wink ), колкото повече чета темата, към която е постнала линк Ели, толкова повече се убеждавам, че е нещо, по което е желателно да вземем отношение.  Peace Дали има някой с повече свободно време за четене на програмите (а ако има и педагогическо образование и/ или някакъв професионален опит в ДГ също би било плюс)?

# 187
  • Мнения: 1 517
тема за нов проект за обучение в ДГ

Момичета (и како  Wink ), колкото повече чета темата, към която е постнала линк Ели, толкова повече се убеждавам, че е нещо, по което е желателно да вземем отношение.  Peace Дали има някой с повече свободно време за четене на програмите (а ако има и педагогическо образование и/ или някакъв професионален опит в ДГ също би било плюс)?

и аз така мисля Wink
добре че се включваш там, Сия, аз съм с тотално опразнена глава и макар че се напънах да прочета програмите, не можах... Sad

# 188
  • София
  • Мнения: 6 261
Аз пък нямам никакво време да ги чета като хората.  Sad Иначе още ми е останало нещо от първото следване, а и някакви спомени от работата ми в ДГ, но в случая е абсолютно недостатъчно.  Peace

# 189
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 506
тема за нов проект за обучение в ДГ

Момичета (и како  Wink ), колкото повече чета темата, към която е постнала линк Ели, толкова повече се убеждавам, че е нещо, по което е желателно да вземем отношение.  Peace Дали има някой с повече свободно време за четене на програмите (а ако има и педагогическо образование и/ или някакъв професионален опит в ДГ също би било плюс)?

Утре нали ще се видим. Да го обсъдим тогава, каке Laughing, хе  Laughing- хе, да ни е весело!

# 190
  • Мнения: 4 978
тема за нов проект за обучение в ДГ

Момичета (и како  Wink ), колкото повече чета темата, към която е постнала линк Ели, толкова повече се убеждавам, че е нещо, по което е желателно да вземем отношение.  Peace Дали има някой с повече свободно време за четене на програмите (а ако има и педагогическо образование и/ или някакъв професионален опит в ДГ също би било плюс)?

Утре нали ще се видим. Да го обсъдим тогава, каке Laughing, хе  Laughing- хе, да ни е весело!

Съгласна. Важна тема е.
Ако има кой да се ангажира (с експетрни знания или да привлечем такъв за коментари) с детайлно запознаване с материалите и становище от наша страна, даже въпреки краткия срок, би могло да се включи като тема в КМ.

# 191
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 506
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=349460.0

може и да ни заинтересува, въпреки че човекът най-вероятно пише курсова работа

# 192
  • Мнения: 1 744
Ето нещо, от което сме на светлинни години :
http://www.capital.bg/show.php?storyid=582673

# 193
  • Мнения: 2 070
Копирам се и тук с молба за помощ

Момичета, моля ви помагайте 

В петък на заседанието на общинския съвет ще има предложение да качат цените на таксите за градини в Плевен от 35 на 70 лева, а за яслите на 75 лева.
Искам да формулирам няколко аргумента против такова високо увеличение, ето какво ми идва наум, но ми трябва допълнително информация. Смятам при възможност да ида на съвета и да говоря и с кореспондентката на БТВ за репортаж.

- увеличението, което се предлага е повече от 100 процентово и е непосилно за хората с ниски и средни доходи - става около една трета от СРЗ - 240 ли е СРЗ или повече? Простете за невежеството. Има ли начин да проверя каква е СРЗ в провинцията, в Плевен? В НСИ ли? Има ли изнесени някъде такива данни?

- увеличението на таксата ще затрудни семействата с близнаци, многодетните семейства  и дори родителите с две деца в яслена, градинска и ученическа възраст - над 100 лева ще бъдат само разходите за такси, отделно ако се калкулират и разходите, които вървят ежемесечно за куклен театър, танци, език, хигиенни принадлежности в градината....

- увеличението едва ли ще промени много качеството на услугата - най-голяма е нуждата от повече персонал, както и по-високи възнаграждения за персонала, а това е държавно, а не общинско решение, едва ли ще се промени качеството на храната в ДЗ

Момичета, в Русе също има предложение за качване на таксата от 45 на 88 лева, явно е въпрос на време това да стане и в другите големи градове, ако тръгне от Плевен и Русе нищо чудно при вас да сложат 100 лева такса в София и Варна...

Аз лично съм съгласна таксата да стане 50лв, дори имам предложение да си нося следобедна закуска за детето, вместо шоколадените вафли, които се раздават редовно там..
 

# 194
  • София
  • Мнения: 6 261
Саня беше пуснала преди време линк към  тази анкета, публикували са и резултатитеPeace

Общи условия

Активация на акаунт