Работна тема за детските заведения - 2

  • 74 529
  • 356
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 2 708
Срещата е на 23 сега в сряда, аз ще ходя (още не знам какво ще правя с децата, не съм намерила кой да ги гледа, но ще измисля нещо), от 14 ч. tonia ако можеш заповядай.
Спяща, аз по - горе присах за онази, която искат да я бутнат (93 ОДЗ), а за другата ще питам в сряда, но това, че баби мятат яйца не е причина да спрират Simple Smile

# 76
  • София
  • Мнения: 737
Сийче, и на двете места - в твоя пост в началото и в поста на Надето за предаването на Милен Цветков става въпрос за една и съща детска градина - 93 ОДЗ, което е на ул. "Дебър". Мисля, че въпроът все пак трябва да се постави на срещата (ако не е поставян досега).  Освен това щяха да се строят детски градини с модулни конструкции и т.н., за които до момента поне аз нищо повече не съм чула.

Наде, окончателно ще знам в сряда сутрин дали ще мога да се измъкна. До колко продължават срещите?

# 77
  • София
  • Мнения: 3 648
Ще има и предварителна среща в 13 ч. в кафенето срещу общината на Оборище 44! Има ли други желаещи да дойдат?!

# 78
  • София
  • Мнения: 2 708
tonia срещите са м-у час и три часа и половина, винаги е различно, но обикновено продължават до към 15.30 ч горе долу

# 79
  • Мнения: 5 401
Момичета, видяхте ли ТАЗИ ТЕМА в "Нашите деца" с няколко идейни предложения?!  Hug

# 80
  • Мнения: 1 517
Изи, има я и в нашия подфорум: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=314550.0

# 81
  • София
  • Мнения: 737
Наде, много странно, но не намерих протокола от срещата на 10.7. нито изпратен на нашата поща, нито на сайта...

# 82
  • София
  • Мнения: 737
Няма да мога да дойда на срещата на работната група - по закона за всемирната гадост съвещанието за днес следобед, за което беше почти сигурно, че ще се отложи, ще се проведе...  Sad

# 83
  • София
  • Мнения: 2 708
Наде, много странно, но не намерих протокола от срещата на 10.7. нито изпратен на нашата поща, нито на сайта...

Ако говориш за протокола, който се води на самата раб. среща в общината и официално се публикува на сайта на информационната система - предполагам скоро ще го качат, защото искат първо да се подпишем на следващата раб. среща и след това го качват (от Сирма). Преди го пращаха и в пощата ни, но вече няма смисъл, след като го има официално на сайта. А какво се е случило аз пиша редовно, последния път допълних поста на Ели (Хриса). Жалко, че няма да успееш да дойдеш

# 84
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
Всеки желаещ и заинтересован ли би могъл да дойде, задава въпроси, изказва мнение и т. н. ?
На една от предните срещи имаше при подписите една г-жа Нинова. А не е представена в началото . .  newsm78 . .
И аз не видях протокол от последната среща. Да се ориентирам за темите днес. Ако ще е само за критериите за прием следващата година - пропускам.

# 85
  • София
  • Мнения: 737
А какво се е случило аз пиша редовно, последния път допълних поста на Ели (Хриса). Жалко, че няма да успееш да дойдеш

Да, Наде, за което сме ти много благодарни   bouquet
Просто ми се струва, че не е редно при открит обществен дебат протоколите да се публикуват на сайта им с един назад...

# 86
  • София
  • Мнения: 3 648
Ще напиша няколко думи за срещата, а се надявам другите да допълнят! Куки може да пусне какво приехме, че го има на файл!

Беше доста конструктивно според мен! Макар че ми е за първи път, от писаното до сега бях останала в различно впечетление. Имаше доста майки, три директорки, които бяха доста разбрани!
Куки беше подготвила предложение за критериите и точкуване към тях, по което се водехме, направихме някои промени и допълнения! Най-голяма полемика имаше около въпроса какво правим с децата събрали еднакъв брой точки. От Общината са силно против фактора време, но след обсъждането се върнахме пак към него, но в нов вид. Решихме да предложим кандидатстването, т.е. попълването на критериите да не е свързано с време, т.е. когато решиш попълваш, може да порменяш, ако нещо се промени до определена дата. После се прави класиране. Да кажем, че при група от 30 деца 27 се заемат, а за три от тях се опредо деца с равен брой точки. Да предположим, че са десет. Родителите им получават и-мейл, че на еди коя си дата в еди колко си часа ще трябва отново да кандидатстват. Само те - десетте с равен брой точки за тази група. Така ще се получи нещо като лотария, защото компютъра ще реши, при едновременно каниддатстване, кого да сложи пръв, кого втори и така.

Това ще бъде предложено по-горе, където ще го приемат или не, ще го променят и т.н! Нашето е само предложение на работната група!

Друго - Минчева ни съобщи, че са отпуснати пари за разкриване на 39 нови трупи, а не на 20, както е било преди. Каза, че има списък къде са и ще помоля някоя мама, която и има и-мейла да я помоли да и ги прати!

Питах за чакащите - кога ще стане преподреждането на опашката по новите критерий - каза ми, че когато се въведат, но това ще е догодина! Не уточни кога точно!

Това се сещам за сега!

# 87
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
Ще напиша няколко думи за срещата, а се надявам другите да допълнят! Куки може да пусне какво приехме, че го има на файл!

Беше доста конструктивно според мен! Макар че ми е за първи път, от писаното до сега бях останала в различно впечетление. Имаше доста майки, три директорки, които бяха доста разбрани!
..................................
Така ще се получи нещо като лотария, защото компютъра ще реши, при едновременно каниддатстване, кого да сложи пръв, кого втори и така.

Друго - Минчева ни съобщи, че са отпуснати пари за разкриване на 39 нови трупи, а не на 20, както е било преди. Каза, че има списък къде са и ще помоля някоя мама, която и има и-мейла да я помоли да и ги прати!

Питах за чакащите - кога ще стане преподреждането на опашката по новите критерий - каза ми, че когато се въведат, но това ще е догодина! Не уточни кога точно!

Това се сещам за сега!


Благодаря! И аз мислех, че са общи приказки и съм приятно изненадана от новините, особено за повечето групи!
За децата с еднакъв брой точки, ако решат да е лотария, то нека наистина си е такава. На мен идеята не ми допада и се надявам да не попадаме в такава ситуация.
Или самите критерий да са степенувани, по важност и да се гледат точките по всеки от тях, ако сумата е равна. Струва ми се по-справедливо.
Говори ли се разширяване на системата и обхващане на всички, над 30 000, деца, вече посещаващи оДЗ?
Ще има ли следваща среща, ясни ли са поне горе-долу темите за нея?

# 88
  • София
  • Мнения: 3 648
Следващата ще е септември! Следи темата и в Нашите деца!

# 89
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
Чета и там, но тя е само за кандидатстването следващата година, а тази тема би трябвало да е по-обща и да обхваща повече проблеми. И по-малко се разводнява от другата. Повечето неща са ако не кратки, то поне точни и ясни.
За което благодаря на всички, които успяват да ходят по срещите, участват в подготовката и споделят мнения и впечатления за тях тук!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт