Джулай морнинг

  • 3 278
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 604
stefani6 понеже не намерих отговор на въпроса си при теб, ще напиша това което научих от друг под форум благодарение на Lili X!

ДЕН НА СВЕТИ БЕЗСРЕБРЕНИцИ КОЗМА И ДАМЯН

Братята Козма и Дамян се родили в богато семейство·Още като деца били възпитани да почитат Бог и да живеят по неговите закони· Раздавали милостиня на бедните·Хранели гладните и обличали сиромасите·Господ ги дарил с чудновати способности-
да изцеляват болните от всякакви страдания·Те правели това даром ,за това ги нарекли "безсребреници"
/color]


ЧЕСТИТ ВИ ДЖУЛАЙ МОРНИНГ!

Благодаря на Lili X  Hug!

# 31
  • Мнения: 2 172
Илчона, Анджелина, Стефани, Виарай Hug
Илчона, не разбрах точно какво търсиш Sad

# 32
  • Мнения: 604
Илчона, Анджелина, Стефани, Виарай Hug
Илчона, не разбрах точно какво търсиш Sad
Информация за днешният празник·
Но на финала я намерих·

# 33
  • Мнения: 2 818
Джулая няма нищо общо с св. Козма и Дамян. Тези, които са писали песента надали са знаели тях.

# 34
  • Мнения: 604
Джулая няма нищо общо с св. Козма и Дамян. Тези, които са писали песента надали са знаели тях.
Ето още едно нещо което не знаех·
Наистина човек се учи докато е жив!
Благодаря за инфото и се извинявам за грешката !:peace:

# 35
  • Мнения: 8 769
Чак сега успявам да се разпиша...
Посрещнахме го, за сетен път и за пръв път с децата. Голям купон и един от най-хубавите ми Джулаи Flutter
На Камен бряг, Джон Лоутън ни пее, а ние съзерцаваме изгрева...А преди това цяла нощ от околните платки се разнася прекрасна музика....какво му трябва на човек, за да е щастлив? Heart Eyes

Хлапетата се събудиха в 5ч.и гледаха ококорени БТР, Лоутън и СЛЪНЦЕТО!
Беше невероятно! Не искаха да си тръгваме....не ме питайте как към 15 ч. задрямах пред компютъра на работа  Crazy Blush Обаче си струва!

# 36
  • Мнения: 804
Чак сега успявам да се разпиша...
Посрещнахме го, за сетен път и за пръв път с децата. Голям купон и един от най-хубавите ми Джулаи Flutter
На Камен бряг, Джон Лоутън ни пее, а ние съзерцаваме изгрева...А преди това цяла нощ от околните платки се разнася прекрасна музика....какво му трябва на човек, за да е щастлив? Heart Eyes

Хлапетата се събудиха в 5ч.и гледаха ококорени БТР, Лоутън и СЛЪНЦЕТО!
Беше невероятно! Не искаха да си тръгваме....не ме питайте как към 15 ч. задрямах пред компютъра на работа  Crazy Blush Обаче си струва!
Бяла завист(ако въобще може да има такова нещо).
Дали наистина са минали толкова години?
Странно "Коса" ме развълнува по-малко от спомените свързани с нея.
Всеки от нас в един миг, след първия шеметен миг на лятото, стига до своята есен....
Тъжно.

ПП. Няма такова нещо като "Честит Джулая..." Не се излагайте!

Последна редакция: пт, 04 юли 2008, 22:23 от babche

# 37
  • Мнения: 2 386
Не се излагаме, празнува(х)ме и се поздравяваме... Не става все с ''Наздраве!'' да я караме.. Нещо като честит 1 юли, пък ние си знаем какъв. Wink

# 38
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Джулая е свързан със свободата, това е било един вид протест на младите срещу режима, мълчалив, но даряващ капката свобода от която са имали нужда. Няма "Честит Джулая", Юрая Хийп също не са знаели на какво ще стане символ тази песен, има само изгрев с който започва лятото и свобода, която никой не може да спре.

# 39
  • Мнения: 2 386
Добре, де, на всички ни е ясно, че няма, но как иначе да отбележим виртуално деня? Само линкове с музика не става.

# 40
  • Мнения: 3 447
ПП. Няма такова нещо като "Честит Джулая..." Не се излагайте!
Да, "Честита Джулая" звучи по-добре  Grinning

# 41
  • Мнения: 804
ПП. Няма такова нещо като "Честит Джулая..." Не се излагайте!
Да, "Честита Джулая" звучи по-добре  Grinning
Имах предвид "честит" а не в какъв род се използва.
Какво си честитите не разбрах.

# 42
  • Мнения: 2 005
Джулая е свързан със свободата, това е било един вид протест на младите срещу режима, мълчалив, но даряващ капката свобода от която са имали нужда. Няма "Честит Джулая", Юрая Хийп също не са знаели на какво ще стане символ тази песен, има само изгрев с който започва лятото и свобода, която никой не може да спре.
  smile3521 Правилно! Това е чисто български традиционен празник.  Joy Никъде другаде по света не се празнува.  bowuu Възникнал е по времето на "развития социализъм". Само не съм съгласна с това, че на 01.07. започва лятото. Идеята е , че тази дата е точно 183 - тия ден от годината и до края остават също 183, т.е. това е средата.  Peace

# 43
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Добре, де, на всички ни е ясно, че няма, но как иначе да отбележим виртуално деня? Само линкове с музика не става.

хубавите работи обикновено не могат да се облекат в думи  Confused което не пречи да са хубави  Sunglasses


Джулая е свързан със свободата, това е било един вид протест на младите срещу режима, мълчалив, но даряващ капката свобода от която са имали нужда. Няма "Честит Джулая", Юрая Хийп също не са знаели на какво ще стане символ тази песен, има само изгрев с който започва лятото и свобода, която никой не може да спре.
  smile3521 Правилно! Това е чисто български традиционен празник.  Joy Никъде другаде по света не се празнува.  bowuu Възникнал е по времето на "развития социализъм". Само не съм съгласна с това, че на 01.07. започва лятото. Идеята е , че тази дата е точно 183 - тия ден от годината и до края остават също 183, т.е. това е средата.  Peace

 Thinking Не е български и не е започнал в България. Посто при нас още не е забравен Laughing 

# 44
  • Мнения: 2 005

 Thinking Не е български и не е започнал в България. Посто при нас още не е забравен Laughing 

Никъде не е ставало въпрос къде е започнал този интересен фестивал. Факта, че в момента се чества само в България, не го ли прави български. Освен това важен елемент от харктерните ритуали е, че се посреща изгрева над морето /по принцип няма нищо задължително, но е обичайно/. Малко страни в Европа, където е било популярно хипи движението имат източен морски бряг. Иначе - няма лошо един български младежки празник да се свързва с популярни песни на чуждестранни изпълнители. Аз отдавна не съм участвала в това, но винаги си спомням с удоволствие "лудите млади" години. Хубавото е че всеки си празнува, както на него му е добре, без политици и други такива помпозности.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт