Да ви разсмея малко

  • 2 857
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 60
Знам, че това, което питам ще прозвучи ужасно смешно, но искам да ми отговорите та после да натрия главата на мъжа ми!
Първо искам да отбележа само за протокола, че в момента съм бременна поради простата причина, че мъжа ми е голям разбирач на овулации и т.н. LaughingЕ нищо, че не е планирана, бремеността ми е много желана и не съм му се карала много Joy
А в момента твърди,че:
1. Противопоказно ми е да ходя пеша, да изкачвам стълби или да ходя на фитнес - преди ходех редовно
2. Ако правим секс плацентата щяла да се отлепи
Освен това искам да отбележа, че съм в 6г.с., нямам никакви оплаквания, противопоказания и не съм в рискова група - да чукна на дърво!
Имам чуството, че мисли че съм чуплива и освен да лежа на кревата друго ми е забранено да правя!

# 1
  • Мнения: 9 814
1. Движението е много полезно по време на бременността, но фитнесът, честно казано-НЕ!
2. Сексът разбира се, че не е забранен, но ако бременността е застрашена е абсолютно противопоказен.

# 2
  • Мнения: 60
Да знам за фитнеса - въпроса ми беше за движението изобщо! Считам, че ако си бил физически активен преди, не е добре да прекратяваш изобщо движението - разходки, плуване и т.н. считам, че даже са полезни!!!

# 3
  • София
  • Мнения: 2 734
Ходенето е много полезно и препоръчително.Въздържай се обаче от фитнес,особено сега в първите седмици.За секса най-добре е да се консултираш с гинеколога си.Той ще прецени какви са рисковете за теб,но при повечето безпроблемни бременности секс си се прави спокойно почти до края.Кажи на мъжа ти,че плацента в 6 г.с. изобщо дори не се е образувала... Laughing

# 4
  • София
  • Мнения: 2 734
Ако възнамеряваш да плуваш в басейн,по-добре се въздържай.По време на бремеността си много по-податлива на всякакви вагинални инфекции и гъбички,а от басейни се хващат много такива гадости.

# 5
  • Мнения: 219
Разбира се,че движението е изключително полезно по време на бременността, а сексът дори двойно повече  Mr. Green стига да нямаш "противопоказания" за него.
От самото начало до самия край на бременността не съм спирала нито движението, нито секса и мисля че това помогна за моето изкючително леко раждане!  Peace

# 6
  • Мнения: 99
Движението е полезно!Аз се разхождах страшно много в началото,дори с нетърпение излизах от офиса за дълга разходка,въпреки че съм с близначета.За фитнеса,не зная,но мисля че по-добра е разходката.Виж за секса и плацентата,лекарят трябва да си каже мнението,но на нас в началото ни беше разрешен.Друг е въпроса,със страховете на единия или на другия партньор,които убиват непринудеността.Уф,стълбите уморяват,но във края на бременността LaughingДвижи се докато можеш,защото ако ти се наложи да си полежиш,ще ти бъде доста скучно,та затова се възползвай от всяка минута,в която краката не оттичат,коремчето не тежи  и умората не идва след 10 мин вървяне пеша Laughing

# 7
  • гр.София
  • Мнения: 380
Разходките са много полезни, поддържат тонуса и след раждането по-бързо ще влезеш във форма. Плуването също е изключително полезно. За съжаление аз не мога да плувам, но известно време ходих на водна гимнастика и беше много приятно. По съвет на гинеколожката, обаче, спрях. При всички случаи се консултирай предварително с лекаря, който ти следи бременността и ако няма проблеми-дерзай! По въпроса за секса-аз съм в края на деветия месец и все още го правим, макар и по-рядко и внимателно. Ако се чувстваш добре и няма противопоказания, можеш да водиш спокойно живота, с който си свикнала/е, с леки ограничения и едно наум/.

# 8
  • Мнения: 78


          Момичетата са ти отговорили изчерпателно. Относно движението, ако е съчетано с разходки сред приридата, мирис на дръвчета и тревички, пеещи птичета и чист въздух, става още по-полезно / както за физиката, така и за психиката/  Wink

                    Леко бременеене и раждане

# 9
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Първо - всички лекари се шегуват, че календарният метод е ЗА забременяване, а не ПРОТИВ (това по повод разбирането от овулации)
Второ - ходенето пеша е много полезно, но фитнеса трябва да е съобразен с положението ти и да нямаш физически натоварвания.
Трето - в 6 седмица нямаш плацента. За секса - ако се чувстваш добре, и лекаря не е казал, че си в някаква рискова група - няма проблеми.

Слушай тялото си, то знае най-добре.
От личен опит - с първата бременност ходех по планини, блата, в 7 месец след дълъг преход по баирите стоях 2 часа права във влака, защото никой не повярва, че съм бременна,като  ме гледаха с анорак, кубинки и бинокъла на врата, а в 9 месец правих голям ремонт у нас, щото мъжа чакаше последния момент. С второто все ми се лежеше, и след 6 мес. корема ми тежеше и не съм предприемала такива планинарски подвизи, пък ремонт така и никой не направи...  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 60
Е благодаря Ви за отговорите, момичета! Естествено, че вече имам едно наум и съм се консултирала с лекаря си, ама мъже какво да ги правиш!
А сега да се заемам с работа, че в офиса колко работа ме чака!
А забравих също да отбележа, че неща от рода да му сготвя, да измия чиниите, да изпера и да изчистя не са ми противопоказни според него! Grinning
Голям е чешит!

# 11
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Ходенето пеша е много полезно , особенно в каря на бременността , за секса взжи същото. Peace

# 12
  • Мнения: 1 311
А забравих също да отбележа, че неща от рода да му сготвя, да измия чиниите, да изпера и да изчистя не са ми противопоказни според него! Grinning
Голям е чешит!

В твой интерес е  Wink да го убедиш, колко е противопоказно да чистиш в момента, например  Wink Определено ще се чувстваш по-добре  Laughing

За другото момичетата са ти казали подробно, няма смисъл да ги повтарям.

# 13
  • Мнения: 1 155
Ами разбира човека пък и ми се струва, че е много грижовен Браво на него Hug Hug Hug
Желая ти лека бременност! Разхождай се много, но избягвай жегите, на фитнес моя съвет е да не ходиш, а за секса може да си правите само че да е спокоен и умерен.
Ако искаш ми вярвай но мъжа ми го беше много страх и не правихме секс през цялата ми бременност.

# 14
  • Мнения: 3 092
Моя смяташе че съм си екстра и даже насила ме караше да ходя , за да не стана 100 кила както се изразяваше той . Mr. Green и аз не станах 100 , но пък бях 96-какво сега  Laughing
За готвене , пране и чистене няма смисъл да говорим .... естествено че аз ги вършех .... Crossing Arms

# 15
  • Мнения: 203
Движенията са много полезни, но не и натоварването във фитнес...а до секса на мен специално ми казаха да го правя много често (колкото се може повече) точно в първите месеци...а в следващите месеци организма ти ще си го иска ужасно много.

# 16
  • Мнения: 224
Ходенето е много полезно. Аз лично не се спрях. Мъж ми се шегува, че сигурно съм обиколила земното кълбо. Дори докторите наричат ходенето спорт за бременни.

# 17
  • Мнения: 479
Моя гинеколог забранява секса до 14г.с. дори всичко да е наред. Смея да твърдя, че той е един от най-кадърните в Пловдив, но всеки сам си преценя. Аз бях с тежка и проблемна бременност и за мен всичко беше забранено.

# 18
  • Мнения: 71
Аз също съм в твоето положение (бременно искам да кажа - някъде там съм с г.с ) не съм ходила още на доктор, защото смятам, че е рано, но утре имам час и смятам да я попитам д-рката точно за секса, и отново ще ти пиша, какво е станало. Знам от предната бременност, че общо взето няма проблем, но трябва да се внимава, а пък аз като внимавам и познай колко мога да се отпусна! А за ходенето пеша и изобщо за всичко останало, му кажи на твоя "убавец", че бременноста не е болест, напротив живей си както досега, е за фитнеса не съм сигурна, мисля че трябва да го спреш, но ходенето пеша   --- от това по-добро няма.  HugМного успешна и на двете ни!

# 19
  • София
  • Мнения: 5 079
Има толкова много литература по въпросите, касаещи бременността, че не може да се изчете напрактика всичко.  Crazy
Влезте в БИБЛИОТЕКАТА на този под-форум, има много смислени и полезни статии и ги изчетете заедно.
Със сигурност ще му вдъхат повече доверие и ще го убедят по "тъмните" въпроси, отколкото една тема, в която 100 майки дават акъл.  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 4 784
Ако не смяташ да вдигаш щанги и да правиш сложни упражнения във фитнеса, нищо не ти пречи, щом се чувстваш добре, да го посещаваш. Просто трябва да се запознаеш с подходящите за бременни жени упражнения.
Разходките само ще ти помагат.  Сексът никак няма да ти навреди.
Лека бременност!

# 21
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Верно е разбирач Mr. Green
Аз цяла бременност катерих стълбите \до4-а ет.\
Секс, докато ми се правеше \че на края нямах особено желание\

# 22
  • Разград
  • Мнения: 2 102
1. Движението е много полезно по време на бременността, но фитнесът, честно казано-НЕ!
2. Сексът разбира се, че не е забранен, но ако бременността е застрашена е абсолютно противопоказен.

Абсолютно правилно!

# 23
  • Мнения: 728
1. Разходки и движение - ДА, фитнес - НЕ
2. Щом няма забрана от лекар.. няма проблеми със секса.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 524
Е благодаря Ви за отговорите, момичета! Естествено, че вече имам едно наум и съм се консултирала с лекаря си, ама мъже какво да ги правиш!
А сега да се заемам с работа, че в офиса колко работа ме чака!
А забравих също да отбележа, че неща от рода да му сготвя, да измия чиниите, да изпера и да изчистя не са ми противопоказни според него! Grinning
Голям е чешит!

ААААА не - това е абсолютно противопоказно!!! Никакви такива. Той ще чисти, готви, пере, мие чиниите, още трябва да ти прави масажчета на крачетата ( от сега да тренира), подаръци всяка седмица, глезене. Всички тези неща са Абсолютно задължителни  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 25
  • Мнения: 1 512
Разкодките и движенията са даже препоръчителни и полезни.А има и упражнения за бременни та ако искаш да правиш може.Що се отнася до секса като нямаш проблеми можеш да правиш колкото си искаш, а за успокоение на съпруга ти говорете с твоят лекар.Съпруга ти е грижовен и отговорен човек и за това заслужава поздравления.

# 26
  • Мнения: 4 401
това с готвенето Stop на мен зверски ми се гадеше и не само не готвех ,но и на него не позволявах. Joy

# 27
  • Мнения: 1 966
За секса преди края на третия месец - не не съм правила, точно защото дотогава бебето още не се е закрепило с плацентата  Peace Иначе всички по-леки дейности са разрешени - ходене най-вече  Mr. Green

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
1. Движението е много полезно по време на бременността, но фитнесът, честно казано-НЕ!
2. Сексът разбира се, че не е забранен, но ако бременността е застрашена е абсолютно противопоказен.

Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 39 761
Аз имах проблемна бременност. Въздържах се от много движение, секса и той беше мираж.
Но това беше, именно защото имах проблеми.
Движението е полезно. Фитнесът - не мисля. Ако не ви забранят секса (както го забраниха на нас) - действайте Simple Smile
С Дияна правехме секс до последно.

# 30
  • Мнения: 153
Идвете неща в големо количества водят до лесно раждане!!! Доказателства:
По време на първата ми бременност, особено последните 5 месеца, ходех поне по 2 км. пеша на ден - родих за 4 часа, без нито енин шев!
По време на втората бременност вече имах кола и не ходех много, но наблегнахме на секса - поне 6 пъти седмично (ако нещо е в командировка, или му е натоварено) и от к... му направо станах и отидох да раждам - 3 часа цялата работа, пак без разкъсвания и проблеми. Въпреки че пъпната връв й беше около вратлето, си сзхвърча като тапа!
     А това за готвенето, чистенето и т.н е много вредно. Всеки път като намалее манджата или къшата се позацапа ми ставаше лошо, виеше ми се свят, болеше ме корема.... гадна работа Laughing А и бебето все тогава много риташе, та не смеех да мърдам smile3533

# 31
  • Мнения: 502
и аз имах малко по-проблемна бременност, с контакции от 5м., но лекаря ми каза да се движа поне по-малко, защото не е хубаво да се застояваш. работех до края на 6м., но тогава контракциите бяха по-силни и излязох в болничен. и пак лекаря каза да си пия хапетата, да полежавам, но и да си правя разходки. аз обичам да се движа и ми беше добре. на фитнес не посмях да отида, въпреки че съм тренирала преди това, не ми се рискуваше.
но виж за чистенето и домакинстването- редовно си го вършех, с изключение на готвенето в началото, че ми се гадеше от всякакъв вид храна-сурова или сготвена вече.

# 32
Здравейте, аз съм в 8-ма г.с. Моят мъж също много ме пази и дори се страхува при секс да не навредим  на бебчо, но прочетох че плода е добре защитен с околоплодни води, така че няма проблем относно секс стига да не те боли, а що се отнася до фитнеса препоръчително е разходки до 40 минути на ден или на пътеката в залата, но без натоварващи упражнения   Naughty

Последна редакция: ср, 02 юли 2008, 12:12 от dafinka ivanova

# 33
  • Мнения: 851
Мъжът ти е забавен пич Mr. Green Глей като му е изгодно как извърта нещата- не е хубаво да се движиш - демек стой си повече в къщи, но да готвиш, чистиш и гладиш е супер полезно Mr. Green Мен ме разсмя, ама ти го обработвай отсега, че после може да ти дойде нанагорно!

# 34
  • Мнения: 537
Я пък и тоя.  hahaha Значи не можеш да се разхождаш, да правиш секс и т.н., ама можеш да му чистиш, готвиш и др. глезотии.  Crossing Arms Ама - ха. Я го строявай в две редици да ти помага, като родиш сигурно пак така ще иска да му угаждаш, нали си стоиш у дома и нищо не правиш. Ей тия мъже....
Иначе е абсолютно належащо да се движиш, ако лекарят ти не е преценил друго. По - лесно ще родиш, по - лесно ще се възстановиш. Както са ти казали избягвай фитнеса, макар че има упражнения за бременни, но за по - напреднала бременност. И басейните, които са моя страст, но бебето и здравето са на първо място сега. Успех и лека бременност.   bouquet

# 35
  • Мнения: 1 029
Напротив, движението е много полезно за бременните, освен ако няма изрична забрана от лекаря поради някакви усложнения. Но фитнес ми се струва вече малко пресилено и не мисля, че е подходящо. Има специални леки упражнения за бременни, йогата също е много полезна.
Същото важи и за секса - няма проблем, стига да не е проблемна бременността.

# 36
  • Мнения: 4 335
1. Движението е много полезно по време на бременността, но фитнесът, честно казано-НЕ!
2. Сексът разбира се, че не е забранен, но ако бременността е застрашена е абсолютно противопоказен.

Peace
И аз сьм на това мнение Peace

# 37
  • NL
  • Мнения: 520
Ходенето е много здравословно,балансираното хранене също.Аз до седми месец бях като фурия обаче след това станах голям мързел и лакомия.Почти без движение и в правене на торти(тогава ми дойде ищях да се усъвършенствам на тази тема)Седях си в къщи и редях блатове за печене през ден Joy.Е,не напреднах много с тортите но пък с килограмите  ooooh! ooooh! ooooh!.Даже при раждането таткото ми заяви,че бебето меришело на масло и сметана Laughing

# 38
  • Мнения: 323


          Момичетата са ти отговорили изчерпателно. Относно движението, ако е съчетано с разходки сред приридата, мирис на дръвчета и тревички, пеещи птичета и чист въздух, става още по-полезно / както за физиката, така и за психиката/  Wink

                    Леко бременеене и раждане
Peace

# 39
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Движението е полезно-фитнесът НЕ
Сексът-ако бременността е без усложнения няма проблем да се прави

# 40
  • Мнения: 3 929
Разхождай се, движи се, но всичко с мяра. фитнес не се препоръчва. Има си специална гинастика за бременни, освен ако не ти е противопоказано. Сексът - ако не ви е забранене, няма проблем да го правите до последно.
Избягвай да се натоварваш с неща - и физически, и психически, които ти представляват трудност, не ти доставят удоволствие и те изнервят. Възползвай се от това, че си бременна и си почивай. Че после ще видиш почивка...на марта в сряда.

# 41
  • Мнения: 3 695
Ако не смяташ да вдигаш щанги и да правиш сложни упражнения във фитнеса, нищо не ти пречи, щом се чувстваш добре, да го посещаваш. Просто трябва да се запознаеш с подходящите за бременни жени упражнения.
Разходките само ще ти помагат.  Сексът никак няма да ти навреди.
Лека бременност!
Peace

Общи условия

Активация на акаунт