когато мама и баба възпитават детето различно

  • 3 077
  • 33
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 929
За съжаление почти всеки ден имам такъв проблем. Аз уча сена си на едно, а свекърва ми решава да "върви" в другата посока. Не дай си боже, да си позволя да я помоля да не казва нещо на сина ми или да не прави нещо, защото аз смятам, че така е редно - стават едни караници, едно чудо!
Честно да ви кажа, не ми се иска да започвам да изреждам всички примери и случаи, в които свекърва ми съвсем целенасочено "възпитава" детето в напълно обратното на това, на което аз го уча или съм го учила досега. Слава Богу, детето вече започна да осъзнава и да "вижда" някои неща и ми е по-лесно да му обясня, че аз и баща му сме хората, които е редно да го възпитават.
Моят син на тази възраст, даже и още се случва, да не иска да си дава играчките, но и рядко взима на други деца. Ако вземе на друго дете, аз му казвам, че в замяна е редно да даде своя играчка. Обяснение му е "майката".
В конкретния, а и в други подобни случаи аз никога не бих отишла да кажа на майката. И за мен е принцип да не се меся в чужди отношения и семейства. Както не ми е приятно външни хора да ми казват подобни неща и да ме учат, как е редно да правя и как не е. Аз не си позволявам да споделя с етърва ми, с която сме сравнително близки, за да си кажем такива неща, пък какво остава за чужд, външен човек.
Бих изолирала детето си от въпросното дете, но само в случай, че въпросното дете проьяви агресия. Иначе - деца са, да се оправят, само да не се бият и нападат.

# 31
  • Мнения: 159
И аз съм на мнение да говориш с майката.

# 32
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Ами то и самото детенце се обърква така.Хубаво е да знае майката-аз бих искала да знам какво се случва когато са само с бабата.
Подкрепям Peace

# 33
  • Мнения: 389
С бабите е най-трудно. Аз сама си гледам малката, но като дойде на гости някоя от двете баби се започва - постоянно НЕ това, Не онова, лоша маса ( ударила се е ) и всякакви подобни неща. Мен невероятно ме дразнят, малката не желая да я възпитавма в агресия, не желая да я ограничавам постоянно ( с това НЕ) и колкото и пъти да съм казвала на бабите, да съм ги молила - е няма разбиране,

Аз не бих говорила с майката, просто няма да оставям детето ми да играе с деца възпитавани по този начин. За жалост навсякъде има такива баби, та даже и майки...........


напълно се покрива с моето мнение

Общи условия

Активация на акаунт