Фотография 26 епизод

  • 27 937
  • 597
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 6 743
Ха привет  Hug
Засрамих се на ранина  Embarassed Много комплимент, много нещо  Embarassed Благодаря ви  Hug

Калина, много  готско е това през мрежата и на пръсти  Hug Много хубав ДоФ се е получил  Hug
Апо, не те ли срам  Crossing Arms Не стига, че имам терзания за една Сигма 17-70/2,8, ами ти сега пусна и тази муха 18-125  Joy Но пък като се замисля, имам обективи, които покриват този диапазон, само дето не са толкова светлосилни  Whistling ooooh!
И аз искам много да си купя някой ден широкоъгълен, ама като гледам колкото по-малко е числото, толкова по-висока е цената  Joy, та ще видим в кой век ще е  Whistling Laughing

Аз ще си купя филтри тази седмица - броят им ще е право пропорционален на парите които взема  Hug
Може ли да се похваля  Blush Онази прословута линийка е станала супер на печт и лакирана  Blush Ето да я видите  Blush Hug




# 31
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Схванах, благодаря на помогналите!  Hug Много полезен ми беше следния цитат:

"Друг начин за подчертаване на перспективата е чрез т. нар. боке (bokeh) или разфокусиран фон (разфокусиран декор) - начинът, по който фотообектива предава обектите, намиращи се извън областта на рязко изобразеното пространство - обикновено тези от далечния план. "  Thinking

Или, иначе казано, това, което искам да постигна, но още не съм постигнала, с моя апарат (и неговия вграден все пак обектив).  Mr. Green

# 32
  • Мнения: 337
Аааа, Джали, аз неволно съм я прескочила тая сигма и съм се засилила на ей тази Joy http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=17&ba … nal#slides-pane-0
Дамаянти, и аз съм в голяма чуденка за нещо с тия  милиметри, въпреки, че дето викаш са ми покрити тия дължини, ама така ще са ми покрити в един обектив- искам малко зум да му се не види, много ме изморява тоя 50мм Joy Обаче засега се въздържам от покупки, защото сериозно обмислям дали бих могла да се стисна финансово и да мина на никон... само за филтрите чакам да видя какво ще си вземеш ти и да кажеш мнение, че и аз ги мисля от доста време тях Mr. Green

# 33
  • Мнения: 11 314
Линда, ти си нашата гордост! Репортажът на Дамаянти е повече от перфектен, портрета също.
Мацки, страхотна група сме! Все така напред и все по-хубави кадри на всички! Hug

# 34
  • в гората
  • Мнения: 1 486
И аз се засрамих от толкова комплименти Blush. Благодаря ви, и да знаете, че без вас никога нямаше да се запаля така по фотографията! Hug Hug Hug
Дамаянти, много ти благодаря! За снимката ('аресАх се Wink) и за хубавите думи!
Мъжът ти добре се е справил, браво!
Маймунче, от къде ме познаваш, бре? Казвай бързо, че съм адски любопитна аз. bowuu

# 35
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Маймунче, от къде ме познаваш, бре? Казвай бързо, че съм адски любопитна аз. bowuu

Ааа, не така!  Naughty Вече за втори път ме маймуносвате!  Laughing по-скоро съм Мяуче, отколкото маймунче. Пък и видях, че персонажът маймунче (maimunche) съществува в реалния живот и във фотографската тема тоже. Не изключвам и маймунчето да те познава, де. Но не го е заявила в прав текст зас'я.  Mr. Green

Та, да си дойдем на думата, познавам те от любимото софийско юнивърсити. Просто името, а пък и външността ти, се набива на уши, съответно на очи. Ама беше отдавна, и не си спомням дали сме бивали в една група или просто в един курс. По-скоро второто... Ма те курсовете голеееми, край нямат! Съмнявам се, че ще си спомниш кой се крие зад котешкия параван.

# 36
  • Мнения: 77
Дам...забелязах объркването още първия път  hahaha

# 37
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Извинете за объркването Embarassed. Дай сега една твоя снимка, Мяуче, за да видя дали ме е хванала старческата деменция или не. Joy

# 38
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
...Дай сега една твоя снимка, Мяуче, за да видя дали ме е хванала старческата деменция или не. Joy

Ей мъ, на -- на самоснимачка. Трудно се навивам да се снимам, освен когато се налага (как ли се дефинира такова събитие?), та не можах да намеря снимка, на която да не се женя, да не съм с Лъвю, да не съм бременна или с бебе/та в ръце, да съм застанала прилично, да съм що годе с отворени очи и безцайсна, и най-важното -- да приличам на себе си.

Е, с'я, ако не мЪ пУзнаЙш... си вече с диагноза...  Mr. Green Майтапче, нали има един лаф, че всички се познаваме по физиоГномия.  Laughing

За да не е съвсем спамски тоя постинг, ще споделя, че в момента се мъча се да направя фотошопско боке на една снимка, засега безуспешно. Ако постигна нещо, ще се похваля.  Mr. Green

# 39
  • Мнения: 11 314
Мацки, тия дни определено ме е хванала макромузата.
Днес рових де що китки из двора намерих.

# 40
  • София
  • Мнения: 6 743
Вечи - разби ме  Crazy Crazy Страхотно!!!Това лилавото ми е любимо!!Жалко, че ги няма по-големи  Crazy

# 41
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Мдааа, Clematis heart надминава всички очаквания. Много е футуристично това лилаво!! Макрото е необятна област, а на теб ти се удава, ВечерницаHeart Eyes Комплименти, караш ме да фантазирам, както когато бях дете и исках да живея в "къщичката на розата".  baby_neutral

# 42
  • Мнения: 11 314
За любителките на боке, днес открих тоз японец tomoko
Приказни неща има в профила си. Не мога да спра да ги гледам!

# 43
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Вечи - разби ме  Crazy Crazy Страхотно!!!Това лилавото ми е любимо!!Жалко, че ги няма по-големи  Crazy

Имаш предвид по-големи, отколкото във FlickrThinking

Някъде беше загатната връзката м/у бокето и макрото, явно наистина я има. И какви красоти се достигат, немея...  smile3505

# 44
  • Мнения: 1 639
За любителките на боке, днес открих тоз японец tomoko

Томоко е женско име.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт