Днес американците празнуват!

  • 2 175
  • 59
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 97
Както се казва- оградата на къщата на дядо ми на село е с по-дълга история от Америка.

# 46
  • София
  • Мнения: 3 099
Както се казва- оградата на къщата на дядо ми на село е с по-дълга история от Америка.

Претенциите и егоцентризма нямат стигане, обаче.

# 47
  • Мнения: 274
Както се казва- оградата на къщата на дядо ми на село е с по-дълга история от Америка.

Това го беше казал Божидар Димитров ако не се лъжа...

# 48
  • Мнения: 335
Променят столичното движение на 5 юли заради националния празник на САЩ
04.07.2008 17:02

Временна организация на движението на превозни средства се въвежда утре във връзка с приема по повод на националния празник на САЩ, организиран в резиденция Лозенец, съобщи пресцентърът на Столичната община.

От 8.00 ч. утре до приключване на приема се забраняват престоят и паркирането на пътни превозни средства по ул. "Милин камък" /между бул. "Джеймс Баучер" и бул. "Св. Наум"/, бул. "Джеймс Баучър" /между ул. "Теодосий Търновски" и ул. "Милин камък"/, ул. "Теодосий Търновски" /между бул. "Джеймс Баучър" и бул. "Св. Наум"/ и ул. "Йоан Екзарх" /между ул. "Теодосий Търновски" и ул. "Милин Камък"/. От 16.30 ч. утре до приключването на приема се забранява и влизането на превозни средства по посочените улици...

# 49
  • Мнения: 4 753
Въх...  Shocked  Тия се оляха...

# 50
  • Мнения: 274
Наскоро, за националния празник на UK,  също имаше затворени улици. Спомням си много добре, защото ми отне 1 час в 7 вечерта да се придвижа от Руски паметник до Шоколад на Раковска. Отивах на рожден ден и закъснях. Така че не е прецедент. И аз се дразня но дали затварят улици заради национален празник на САЩ, ЮК или Русия - все е кофти.

# 51
  • Мнения: 4 753
Къде в темата, къде извън нея....

Индианците Лакота обявиха независимост от САЩ
22 декември 2007 / News.dir.bg
Индианците Лакота обявиха независимост от Съединените щати, като заявиха, че повече не са граждани на Америка и няма да плащат данъци.
Делегацията с представители на Лакота е връчила декларацията си на Държавния департамент на САЩ в понеделник, като е обявила, че се оттегля от всички договори, подписани с американското правителство, съобщиха световните агенции. Индианците Лакота живеят на територията на 5 щата - Небраска, Южна Дакота, Северна Дакота, Монтана и Уайоминг.
Части от страстната реч на индианския правозащитник Ръсел Минс, произнесени на пресконференция, се цитират от водещите американски, британски и канадски издания. “Ние вече не сме граждани на Съединените щати. Всички жители на териториите на петте щата, разположени на наша земя, са свободни да се присъединят към нас“ - заявява Минс, като посочва, че искането е в съответствие с американската конситутиция и Виенската конвенция. Делегацията е посетила посолствата на Боливия, Чили и Венецуела като е поискала да установи дипломатически отношения. Новата държава ще издава собствени паспорти и шофьорски книжки. Представител на Лакота е обявил, че жителите на територията на автономията няма да бъдат облагани с данъци.
The Telegraph подчертава, че индианците едностранно се отказват от договореностите, сключени от предците им с федералните власти. Според тях американците никога не са спазвали 33-те договора, подписани през 1851 и 1868 г. с великия народ на сиуксите. "Те продължават да отнемат нашата земя, вода и деца", казва един от активистите на племето.

http://dnes.dir.bg/2007/12/22/news2475986.html

Ще чакам да я приемат и почвам да празнувам...  cheers

# 52
  • Мнения: 274
Аре вече е 5ти. Американците не празнуват. Днес е Indеpendence day на Венецуела, Алжир и Кабо Верде. Поздравявам всички мами, живеещи в тези държави с националния им празник. Наздраве!

# 53
  • Мнения: 1 393
Аре вече е 5ти. Американците не празнуват.
Празнуват, празнуват. Тепърва започват всъщност (6 следобяд е в ЮЕс, все пак).

# 54
  • Мнения: 2 792
   Темата е чудесна, видно от нея сме много добри да разбираме от чуждите проблеми и не само ги разбираме, даже ги анализираме,защото около нас ухае на цветя и рози.
  Собствената си независимост дори не зацепваме за какво да празнуваме, а и не съм убедена че се разбира, какво се има предвид под това.
   Една елементарна промяна във възприятията се празнува,на нашите ширини още я нямаме, опираме основно до критиките, но те пак зависят от отвореността за промяна.
  Може поне да не бъдем саркастични, защото така и така сме си гола вода.
   

# 55
  • София
  • Мнения: 3 099
 ......... защото така и така сме си гола вода. 

Да, ама това няма да удави целия свят.

# 56
  • Мнения: 487
но и бензина щеше да е по 30 цента като при тях...  Joy

Пълна заблуда е това за бензина. В зависимост от щата бензина е между 3.80 - 4.50 $ за галон. Галона е 3.60 л., освен това има магистрални такси които няма как да не платиш, така че бензина се оскъпява реално и от това. (дали ще налеш бензин или ще платиш магистрална такса май няма огромно значение)
Ето линк за цените на бензина в американско: http://www.gasbuddy.com/GB_Price_List.aspx

# 57
  • Мнения: 274
Аре вече е 5ти. Американците не празнуват.
Празнуват, празнуват. Тепърва започват всъщност (6 следобяд е в ЮЕс, все пак).



Верно, че имаше такова нещо като часови зони....Баси как се изложих. Все пак честито на венецуелците, алжирците и кабовердианците! Simple Smile

# 58
  • Мнения: 2 849

Именно, точно така се държат американците!  Peace
 Само се чудя, когастанахте калайджии, кога ви почерняха задниците и на вас?  Laughing
newsm78кой станал?
Не съм вярвала ,че така остро  ще реагират мнозина в тази тема .

# 59
  • Sofia
  • Мнения: 3 033
Ще взема да заключа темата, преди да се е превърнала в "Календар на събитията" с любезното участие на "Родители в чужбина".
В последно време са хит темите "български българи срещу други българи" с разменени гостувания и редуване на страните при пускането на темите. Уж всички се декларират като "граждани на света", а на финала винаги се стига до типично наши "мегдански скандали". Идеята на тази мода все още ми се губи.

Общи условия

Активация на акаунт