Сънливо бебе

  • 1 490
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
Алегра, това го правя преди да я сложа да суче, и после тя засуква и се унася да заспива, а аз я щипвам по рамото, за да я будя и така сукне 2 пъти и пак се унася. Не всеки път е така, понякога е разревана , сърдита и като напипа зърното се успокоява. Абе май ме ползва за залъгалка. През нощта ще и давам да суче   и имам около 60 мл. кърма събрана от днес и ще давам от нея.
Относно водата днес почти не е пила, давам само след АМ да изплави устенцата, но ако се е наяла както трябва не я иска.
Относно кърменето на поискване по едно време висехме само на гърда и се будим уж и  от тогава май взе да ме ползва за залъгалка, май не е трябвало да я държа по много време. Сега слагам само за по 10-15 мин и ако заспи спираме.
В 9:00ч дадох да суче (по4ти ни6то),после АМ и уж заспиваше, а като я сложих в кошчето се ококори,после свърши голямата работа, преобух я и дадох да суче ,защото си лапаше юмрука и сука 10 мин и заспа.
А защо при положение, че е гладна и като я сложа на гърда и след малко почва да и прелива от устенцата докато суче? newsm78

# 16
  • Мнения: 15
Здравейте,
аз имам същият проблем с моят син заспива докато  суче и за 17 дни е качил само 250 гр. които според мен са много малко а според лекарката напълно достатъчни. С интерес ще следя темата тъй като от вас получих информация която ще ми е доста полезна и най-важното е да съм упорита с кърменето.

# 17
  • Мнения: 2 829
elly24, за бебетата сукането не е само храна а и начин за успокоение, за приспиване.... Залъгалката е заместител на гърдата, т.е. бебето не може да ползва гърдата за заместител на гърдата Laughing Питаш защо и тече мляко от устата-вероятно млякото от гърдите ти потича силно и малката не успява да го гълта достатъчно бързо.
Опитвала ли си когато суче и започне да се унася да я галиш по гръбчето, по бузката, да и "помпаш" ръчичката и даже леекичко да отдръпваш гърдата? Можеш също да опиташ компресия на гърдата (има статия в библиотеката как се прави). Така вероятно ще успееш да я задържиш активно да суче по-дълго време. Когато вече окончателно заспи на гърдата можеш да опиташ да я оригнеш, да и смениш пелената и като се поразбуди да я сложиш да суче на другата гърда. Целта на цялото упражнение е бебето да суче активно повече време и да изсуче повече кърма.
Бих ти препоръчала също така, когато си в кондиция да опиташ да пропускаш даването на добавка. Вместо това да я слагаш да суче на всяко помръдване. Така евентуално можеш да пропускаш даването на добавка в някои от часовете. Нали знаеш, че честото сукане води до увеличаване на кърмата? Grinning
Искаш ли да ти дам телефона на Консултативния кабинет по кърмене в МД? На този телефон можеш да поговориш на живо с някоя от майките обучени по програмата на Уницеф "майки помагат на майки" - друго си е да получиш съвет от специалист Hug

# 18
  • Мнения: 272
Мамчета, и аз да ви се похваля,че ни се роди дъщеричка и вече сме в къщи след малко престой в болницата. Родих секцио, но много настоявах и кърмата ми е вече налице, заедно с малко понапукани зърна и посинени ареоли, но няма как. Кърменето изисква жертви.Simple Smile
И при мен дадоха малко добавка само първата нощ, но оттам нататък съм настоявала само на кърмата.

До вчера и моето бебе беше в тази категория- сънливо, но снощи е сукала 2 часа без спиране! Само за смяна на памперс или опит за оригване.
Държах я само на 1та гърда за около час и половина (не знам какво е сукала), после около половин час на другата.
 Не бих казала че гърдите ми бяха супер празни след това, но пък от устата и течеше мляко, следователно явно успява да консумира.

Обикновено ака по 2-3 пъти на ден, пишкането не мога да определя, но тази сутрепния памперс беше зеленикав вместо горчично жълто както досега. Това какво означава?

Също така бебето снощи рева непрестанно в продължение на 5 часа. Нишо не го успокои- нито гърда, нито оригване.

Всъщност имам доста сериозен проблем с оригването. Колкото и да се мъча не мога да я оригна. Слагам я я ха рамото, разтърквам, потупквам гръбчето. Слагам я на колене с подпиране на брадичката и пак потупкване и пак не става. Акушерката ми е убедена че  снощи е ревала от липсата на оригване. Аз просто се ужасявам като доиде този момент. Почват писъци и не може и не може да успокои.

Има ли някои с подобен опит- сънливо-вресливо & будно- вресливо бебе? Embarassed


Мерси!

# 19
  • Мнения: 502
  Честито бебче,silval!Много здраве и радост ви желая!
За оригването.И при моето бебе в началото имаше такъв момент-трудно се оригваше.А знаеш,че това може да доведа до колики.Като се нахрани го дръж по-продължително време на рамото и лекичко го поглаждай по гръбчето...все ще се оригне.
  За това,че е сънливо-всички бебета в първите месеци са по-сънливи.Използвай моментите на спане за да си почиваш и ти,защото после няма спане вече. Laughing
   Искам да те посъветвам и теб,както и майката,която е пуснала темата,че кърменето на поискване е най-правилния и естествен начин да храниш детето си.Всякакви опити да въвеждаш режими са излишни.Бебето има нужда от гушкане 24 часа в денонощието.С кърменето на поискване ти задоволяваш донякъде почти напълно тази негова потребност.При толкова малко бебче,на месец-два-три,постоянното висене на гърдата е нещо естествено.Малкото човече по този начин ти показва,че има постоянна нужда от твоята близост.Нищо,че понякога само ползва гърдата само за залъгалка.И това му е нужно-успокоение,топлина...На мен първите четири месеца ми бяха най-трудни и при двете деца.След това кърменето си влиза в ритъм,важно е сега да успееш да се справиш.Успех!
  Чети в този подфорум,има много информация.Прочети всички статии за кърменето от библиотеката. Peace

# 20
  • Мнения: 2 401
Честито бебче и от мен!
Зеленото ако би могло да е вследствие на много неща, например да е свързано с това, което ти си яла, според мен ако продължи така би трябвало да се консултираш с педиатъра.
За оригването бих ти препоръчала след като си подържала бебето изправено известно време и не се оригнало да го сложиш малко да полежи и отново да го изправиш за да се оригне, поне при нас обикновено имаше ефект, дано и на теб да помогне!

Общи условия

Активация на акаунт