Ошав

  • 18 468
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1
Здравейте момичета!  Embarassed Имам проблем и наистина ми трябва помощ. Имаме много смокини и се чудя какво да ги правя (изобщо не траят) Варихме сладко 4-5 пъти и определено няма нужда от повече.. та се чудих дали в домашни условия ще могат да се изсушат и ако могат - как? Правила съм доста несполучливи опити да суша плодове, само да отбележа..  Mr. Green

# 31
  • Мнения: 731
В момента съм сложила един панер да съхне, но не знам дали ще е сполучлив опита. Сложих ги цели на открито. Казаха ми, че по-добре щяло да бъде да ги нарежа на 2 или 4 парчета и така да съхнат, но беше вече късно. Евентуално ако са ти твърде много смокините може да пробваш да сушиш във фурна. Някъде напред имаше описано как се прави  Peace

# 32
  • Мнения: 1 048
А с гроздето как се процедира и бързо ли става?А всякакво ли може да се суши-бяло,червено...вкусно ли се получава?В какъв съд,навън ли(вече нама да е толкова топло и слънчево) и т.н
Else какво стана с твоето миналата година....аз питах един дядо,който гледа грозде и каза,че не вярва да се получи

# 33
  • Мнения: 731
Бях сложила бяло грозде от сорт Перла да се суши, но месеца беше август Simple Smile Само зрънцата в плетен панер на слънце. Панера го бях покрила с тензух. За съжаление въпреки тензуха осите изядоха гроздето Sad Накрая изхвърлих 2 панера люспи. Може би ако се суши във фурна ще се избегне нашествието от оси и пчели. Според мен ако се ползва грозде с по-едри зърна няма причина да не се получи - все пак стафидите са точно това. Единствено, ако има семки може да бъде малко дразнещо.

# 34
  • Мнения: 1 048
Бях сложила бяло грозде от сорт Перла да се суши, но месеца беше август Simple Smile Само зрънцата в плетен панер на слънце. Панера го бях покрила с тензух. За съжаление въпреки тензуха осите изядоха гроздето Sad Накрая изхвърлих 2 панера люспи. Може би ако се суши във фурна ще се избегне нашествието от оси и пчели. Според мен ако се ползва грозде с по-едри зърна няма причина да не се получи - все пак стафидите са точно това. Единствено, ако има семки може да бъде малко дразнещо.
Ммм да,права си за фурната,май е по-добра идея.Но пък и бялото и червеното грозде не са много едри,даже хич ,а и имат семки.Иначе за стафидите,точно за това се съмнявам ,че един дядо ми каза,че няма как да се направят домашно.

# 35
  • Мнения: 731
Мисля си, че ако гроздето е ситно и има семки изсушения продукт ще е семка облечена в ципа. Гроздето с едрите зърна, има по-голяма месеста част и мисля, че от него ще излезе сполучлив ошав.

# 36
  • Мнения: 1 048
Мисля си, че ако гроздето е ситно и има семки изсушения продукт ще е семка облечена в ципа. Гроздето с едрите зърна, има по-голяма месеста част и мисля, че от него ще излезе сполучлив ошав.
newsm78 не се бях замислила...много ли ще се згавръчква?

# 37
  • Мнения: 5 001
То си има такова стафидно грозде без семки.....Другите са ужас и безумие....С тия семки  ooooh!

# 38
  • Мнения: 1 048
То си има такова стафидно грозде без семки.....Другите са ужас и безумие....С тия семки  ooooh!
Joy Joy Joy
Емии жалко,нямам нищо друго домашно/проверено ,а много искам да си изсуша сама плодове,че много обичам,а всички купешки са с серен диоксид Sad

# 39
  • Мнения: 731
Мисля, че TheNMaster имаше предвид, че се продава грозде без семки. Можеш да си сушиш него, ако искаш  Peace

# 40
  • Мнения: 5 001
....а всички купешки са с серен диоксид Sad
Ихаааа...ти мЪ уби....Я кажи малко повече информация....Как така серен диоксид ?

Мисля, че TheNMaster имаше предвид, че се продава грозде без семки. Можеш да си сушиш него, ако искаш  Peace
Да,това мах предвид,но nor4y ме застреля направо с тази информация....

# 41
  • Мнения: 1 048
Ами каква информация да кажа,ползват всякакви консерванти,да им запазят цвета,да се изсушат по-бързо и т.н.Аз преди все се притеснявах дали са сушени със захар ...а то колко по-гадни неща имало SickИначе,това което правя е да ги накисна във вода и после да ги ям,но пък вече не са толкова слдки Sad

А иначе за сушенето в такова време какво препоръчвате-май във фурна ще стане по-бързо

# 42
  • Мнения: 22 867
Ами каква информация да кажа,ползват всякакви консерванти,да им запазят цвета,да се изсушат по-бързо и т.н.Аз преди все се притеснявах дали са сушени със захар ...а то колко по-гадни неща имало SickИначе,това което правя е да ги накисна във вода и после да ги ям,но пък вече не са толкова слдки Sad

А иначе за сушенето в такова време какво препоръчвате-май във фурна ще стане по-бързо

Инфо от пеп-4о за    
приготвяне на стафиди в домашни условия

Общи условия

Активация на акаунт