Споделете мнение за доктор Стаменов

  • 122 935
  • 565
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 90
Изчетох цялата тема и за пореден път се уверих че за даден лекар винаги има доволни и недоволни.Всеки е прав с неговата си истина.Няма да защитавам д-р Стаменов само ще разкажа моята история:
5 години прекарахме със съпругът ми по разни и разнообразни специалисти по стерилитет.През това време забременявах 3 пъти все несполучливо.Имах голяма вяра в последният лекар когото посещавах тогава.За съжаление на всичките ми въпроси по въпроса защо помятам се отговаряше еднозначно"Не знам Деси нямам представа защо става така сигурно е случайност стават такива неща"След поредното ми забременяване които се оказа извънматочна бременност която той така и не забеляза назначи ми кюретаж с диагноза Гроздовидна бременност кюртира ме изписа .Два дни по късно ми се спука тръбата изпаднах в колапс и ме приеха по спешност за операция.Естественно неговият телефон беше изключен и съпругът ми не е можал да се свърже с него.
Тази фатална грешка наложи при нас процедурата инвитро заради една отстранена тръба и друга запушена поради спонтанният кръвойзлив настъпил от извънматочната бременност.Но да не помисли някой че загубих вяра в него не нищо подобно казвах си всеки греши просто не е видял добре човек е.Така След известно време цъфнах пред кабинета му въоръжена с най голямата си усмивка и пойсках лапароскопия.Тя потвърди тубарният фактор при мен и така стигнахме до инвитро.Естественно ми беше препоръчан лекар и клиника за провеждане на процедурата но аз в прав текст отказах съвети Беше ми писнало да ме препращат от лекар на лекар и да ме ползват като касичка за непрекъснати фоликулометрии и все едно и също.
Предстоеше ми важно решение да избера лекар за процедурата.започнах проучване критериите ми за лекар бяха следните:
1Да е млад специалист тепърва градящ кариера
2Да е с новооткрита клиника създаваща име.
И така избрах д-р Стаменов.
Записах си час за след месец/това беше през 2006г.
Отидохме в уреченият ден качихме се на 4тият етаж и  за моя огромна изненада нямаше никой освен нас в чакалнята даже на бях сигурна че сме за там единственно снимките на малките бебчета издаваха че това е клиника по стерилитет.
Д-р Стаменов ни прие погледна папката която носех изчете съдържанието.И започнахме да говорим за инвитрото.Предваритено бях си подготвила въпросите който исках да задам.
Първото ми впечатление за  него беше че е прекалено млад и някак резервиран/не така мил както го описваха по форумите/а по скоро рязък.почувствах се пак като в машина за пари и недоверието се изписа ма лицето ми.До като не прозвуча реплика която ме накара да му се доверя."Проблемът при теб не е в забременяването голяма е вероятността инвитрото да бъде успешно още от първият път въпросът е защо се стига до спонтанен аборт.Трябва да се открие причината за да се предприеме успешна процедура"
Повярвайте ми не можех да повярвам на ушите си.
И така направихме няколко изследвания и проблемът се оказа елементарен със щитовидната ми жлеза можел е да бъде открит и преди да се наложи да правя инвитро с много по малко средства /сълзи и разочарования но уви никой не погледна към него.Сега съжалявам че толкова късно се обърнах към клиника по стерилитет.
Започнахме процедурата и тя се оказа успешна.
Не съм се ползвала със специално отношение.Но впечатленията ми са че се прави всичко възможно за евентуален успех и до последно имах вяра че съм в добри ръце.
От момента на първото ми прекрачване на прага на клиника Надежда до последното ми посещение чакалнята вече беше повече от препълнена.
Но това само ме радваше.
Зачетох се в тази тема защото смятам пак да посетя клиниката и съм втрещена от разказите ви за конвеирът в който се е превърнала.Може би сама ще трябва да се уверя дано не се разочаровам.
Желая успех на всички четящи и пишешти в този форум.
Всеки изминал ден се доближавате все повече до крайната цел.Заредете се с позитивни емоции и знайте че наближава добрият край.

# 181
  • Мнения: 2 259
Самарянка,виж кога ми е регистрацията.
Проблемите ми датират още много преди това,но може да го разбереш ,ако почетеш малко от постовете ми доста назад.
Тук вече момичетата, с които тогава писахме станаха вече мами,а аз продължих с проблемни операции,изследвания и др.
Сега пак се срещаме за съвете за това ,което  мен ме чака и съм им благодарна.Аз от своя страна се мъча с каквото мога да помогна на новите да не се задържат дълго тук и да не  губят надежда.

.А що се однася до изказването на Vali Simple Smile че инвитрото не е шега работа..... мога само да кажа че и благодаря за информацията.
Това малко ме обижда и ми звучи подигравателно,но .............хайде дано от хормоните го разбирам така. Hug
Просто си мисля,че всеки опит инвитро наистина не е шега и се обедих чак на този,като имаше идея да бъде прекъснат.
Дано си ме разбрала Peace,но по добре опит и експиримент на който аз се подложих преди този  стимулация,от колкото поредното разочерование.
Ако си тук и след юни месец ще публикувам  моята история от самото и  начако до край.
А д-р Стаменов май ще ме включи и  в новата си книга Wink
[/color][/b]

# 182
  • Мнения: 1 875
Явно тук сам попаднала на ревностни защитнички на Стаменов,които не могат да разберат че това което сам преживяла в тази клиника дълбоко ме е засегнало.Но на никого включително и в клиниката не му пукаше за тово какво чувствам.Може би ще кажете че съм много чувствителна?Да сигурно, но с 3 операции ,7 инвитра и 13 г ходене по мъките всеки би се променил.За това съм така разстроена от безмислените интервенци.Затова тези които са успели от първият път немогат да ме разберат, а само се втурват да защитават доктора.Мислех си че поне тук ще намеря малко разбиране.А що се однася до изказването на Vali Simple Smile че инвитрото не е шега работа..... мога само да кажа че и благодаря за информацията.
Пиша и бриша от снощи, още след като прочетох първият ти постинг.
Първо се отказах, защото на неграмотни постинги някак си не хващам вяра,  прости за откровеността.
Хем не искам да те засегна, хем каквото и да напиша ще изглежда като ритник по паднал човек.
Да, явно си попаднала на място, където д-р Стаменов е  много обичан.
Да, защото е дарил щастие на много семейства.
Но  все ще се намерят и недоволни, това ще те утеши ли?
Ти му се сърдиш, че е бил честен с теб.
Той ти е казал, че се срамува, заради тези които ще се опитат да те заблудят и само да ти вземат парите,правилно ли разбрах?
Ти представяш ли си какво означава за един лекар да каже подобно нещо?
Никога няма да разбера болката ти,  за което не съжалявам, но ми е изключително мъчно за попарената ти надежда.
Мога да ти стисна палци, но това няма да ти помогне.
 Не си насочила в правилната посока обвинението си.
Защото този човек, щеше да ти помогне.
Ако може. Но магьосниците са в приказките.

Цитат
Но на никого включително и в клиниката не му пукаше за тово какво чувствам
Значи не само в клиниката не им е пукало за теб? Нарена си и не си обективна.
Там се създават нови животи. Не се лекуват емоционални състояния. Е, има психолог, могло е да се обърнеш към него.
Съжалявам за страданието ти, не се сърди.
Пожелавам ти сила, за да се справиш с болката си. Човек се учи докато е жив - включително и да се справя с мъката.




# 183
  • Мнения: 945
Лично за мен д-р Стаменов е ЧОВЕК. Може би един от изключително малкото, които имат и лично отношение. Убедих се в това покрай многото доктори, с които съм контактувала. Истината е ,че и мен малко ме е приземявал, но и насърчавал. Благодаря му от все сърце.
Момичета, всеки трябва да си гради собствено мнение. от форумите не може да се почерпи достоверна информация.

# 184
  • Мнения: 1 143
А д-р Стаменов май ще ме включи и  в новата си книга Wink
О, Вали, кажи за книгата  Wink Днес точно си мислех кога ли ще има продължение
Ще почакаме и до юни месец  Peace


# 185
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Самарянка, от това което си написала за сетен път се убеждавам, че Д-р. Стаменов прави всичко възможно за пациентите си.
Д-р. Персенска е един отличен диагностик. Би трябвало да те радва факта, че е отговорна и е предпочела да се консултира с Д-р. Стаменов за вашият случай.
За мен тези хора са с оргомни сърца и златни ръце.
На теб желая щастие.

# 186
Не мисля че ще пиша повече тук,пък и не искам да влизам в излишни безсмислени спорове.Колкото до неграмотният ми постинг,то е защото обикновенно пиша на латиница,но въпреки това поне малко се считам эа грамотна с моите 2 ,,неграмотни,, висши образования.Но явно тази нападка е заради факта, че моето мнение се различава от вашето.Колкото до психолога не мисля че винаги когато имаш нужда от разбиране трябва да го посештаваш,но всеки има право на мнение,не ви се сърдя ,нито пък ви обвинявам,напротив.Аз не бих могла ,нито пък искам да променям вашето мнение, а и вие не бихте променили моето.Желая ви щастие и дано обичаниат от всички ви доктор да ви помогне да достигнете заветната си цел.От сърце ви го желая.

# 187
  • Мнения: 1 247
Мила samarianka споко бе
то винаги ще има доволни и не доволни
всеки има право на мнение
а и всеки доктори си има кусури
желая ти успех Peace

# 188
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Самарянка, би ли разказала историята си? Може да има жена с подобни проблеми, като твоите...
Не си единствената, която има негативно мнение за доктора, дори ако прочетеш назад ще се убедиш, така че едва ли някой те напада заради мнението ти.  Peace

# 189
  • Мнения: 862
Мила samarianka споко бе
то винаги ще има доволни и не доволни
Абсолютно подкрепям  Peace
Това че ти не си доволна от доктора, не означава че важи за всички останали негови пациенти и обратно. Аз съм пациент на доктор Владимиров, но не реагирам остро на негативен постинг относно методите му на лечение и отношението му към пациентите, защото съм на мнение, че това е строго индивидуално. Не познавам д-р Стаменов и не мога да взема отношение, но ти желая от сърце успех и дано все пак намериш своя доктор, не се отказвай  Hug

# 190
  • Мнения: 2 343
Хайде да прекратим коментарите  Tired безмислено е, някои хора са доволни само ако чуят това, което биха искали.

# 191
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
На д-р Стаменов и екипа му ще сам безкрайно благодарна докато съм жива!!! След 3 год ходене по мъките, изследвания "на парче", от тук от там и губене на време попаднах случайно при Стаменов. И това беше най-големия късмет в живота ми. За 8 мес направихме всички необходими изследвания, 2 инсеминации, за съжаление неуспешни и едно успешно ин витро. Сега имам близнаци, които другата седмица стават на годинка. Изключително съм доволна от него и целия му екип. Той освен много добър специалист е и страхотен човек. След цялата грубиянщина при Щерев и незаинтересованост при друг специалист, отношението на Стаменов беше като балсам за душата ми. А всички знаете, че в такъв момент имаме нужда от това. Освен това техниката му е много добра, а ембриологът му е блестящ (което е много важно за инвитрото).
С две думи за мен д-р Стаменов е най-добрият. Кръстих едното си дете на него, мисля че това показва достатъчното мнението ми за него.

# 192
  • Мнения: 126
савина 33  да си жива и здрава и  ти и дечицата ти аз също съм  при д-р стаменов и  д-р пъсенска  невероятни хора  с страхотен опит  в момента на 28  февруари  ми направиха 1-та исеминация  незнам дали   ще е успещна  дай боже   но ако не е  д-ра ми каза   да пробваме  инвитро на спонтанен цикъл мн съм отчаяна и уплашена  но това е   нормално, да си в неведение  какво става аз съм се доверила   напълно на тези  хора да са  живи  и здрави да  бъдат  ,и все така   да работят златните  им ръце  ние  чакаме нашето слънчице  да изгрее и на нашата улица  още вднаш мила мн  се радвам за  всички маики  да сте живи и здрави и вашите бебета дай боже и на  нас бебенце скоро  на мен тръбите ми не са мн прави но се оставям  в ръцете на докторите  да са  живи и  здрави

# 193
  • София
  • Мнения: 803
Току що звънях  на мобилни телефони на родители с близнаци на док. Стаменов, по наши си близнашки проблеми.... и над 30 слънчеви гласа чух , просто всички са озарени от щастие донесено им именно от този голям ЧОВЕК  bouquet  bouquet  bouquet е , ОБИЧАМЕ СИ ТЕ БЕ ДОКТОРЕ  Hug Hug Hug
Вчера срещнах мама с нормално заченато и родено бебе, като стана въпрос за Док , тя разказа , че е била в една стая с наша "съотборничка" с близнаци на док. Стаменов и когато си говорели двете
Първата мама казала
- Виж , че има Господ , две дечица са ти се родили
- Няма Господ , има Док. Стаменов - отговорила щастливо прегръщащата двете си съкровища мама.
Може богохулно да звучи , но това е за повечето от нас този човек  bouquet  bouquet  bouquet

# 194
  • Мнения: 44
Мила samarianka споко бе
то винаги ще има доволни и не доволни
всеки има право на мнение
а и всеки доктори си има кусури
желая ти успех Peace

Не мога да разбера защо не позволявате на хората да споделят и това от което са разочаровани, защо само вашите хвалебствени постинги ги приемате за истини? Как така "споко", това не е шега бе хора! Аз също съм пациентака на клиниката и много пъти съм била разочарована. Дайте възможност на хората да изказват различни мнения, защото не всичко е толкова приказно, както го описвате!Естествено е, че има доволни и недоволни, ама вие не давате дума да се каже от недоволните, четете и после изписвате едно "съжалявам, че при теб така се е получило, но  и лекарите са хора и  те допускат грешки", ами никой не мисли, че са богове и точно затова трябва да се даде възможност на всеки да сподели своите преживявания! Тези мнения са важни за тези които те първа тръгват по такива клиники, така че не рисувайте само "розови" картини -някак си много е невероятно!

Общи условия

Активация на акаунт