БХС-риск 1:92 Помогнете със съвет

  • 10 573
  • 90
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 131
Току що ми се обади доц.Ангелова от терапия Варна.Каза,че риска от БХС е 1:92,от възможност 1:909.Това е 10 пъти по-голям риск.Предлага ми амниоцинтеза в Май`ин дом при д-р Борис Яков,за която аз не съм съгласна.Има ли жени,които са били с висок риск от БХС,неподлагали се на амнио и здрави бебета ли са родили?

# 1
  • София
  • Мнения: 3 114
Съжалявам за лошия резултат- той, разбира се, е само оценка на риска, а не диагностика, но предполагам колко си се притеснила.  Sad

От прочетеното знам, че в някои случаи БХС дава лъжливи положителни резултати (че има по-висок риск плодът да е с генетично увреждане). Чувала съм за жени, родили здрави бебета независимо от лошите резултати. Понякога има странични причини за повишените стойности на изследваните хормони.  Peace

Може би въпросът е неудобен, но по какви причини отказваш амниоцентеза? Ако си решила при всички положения да задържиш бебчето, тогава не остава нищо друго, освен да чакаш. Ако се притесняваш от самата процедура и риска за плода, може би е добре още веднъж да претеглиш доводите "за" и "против". Вместо да се измъчваш още 5 месеца, ще получиш за няколко седмици отговора и ще мислиш какво да правиш.

Надявам се в темата ти да се включат и други майчета с конкретни примери, които да те успокоят. Аз също се бях настроила да отказвам амниоцентеза, но за щастие, резултатите ми бяха добри и не се налагаше.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 060
Ох, милата  Confused Hug
Има ли къде във Варна да повториш теста? Имам предвид при друг доктор и друга лаборатория. Грешки стават, не е гаранция, че ти е болно детенцето, но е хубаво да знаеш и да си подготвена, независимо от решението ти.
Стискам ти палци да е грешен!

# 3
  • Мнения: 3 089
а ти всъщност категорично ли отказваш амнио?
ако си готова да се грижиш безотказно за детенце, независимо дали е здраво или болно, или много, много болно, то наистина няма смисъл да се подлагаш на амнио. но ако имаш дори грамче съмнение, бих предложила да помислиш отново по въпроса.
естествено, стискам палци оценката на риска да е неточна.
желая успех!

# 4
  • Мнения: 1 512
Повтори теста за по сигурно защото стават грешки и тогава ще решиш за амниоцинтезата.Стискам палци всичко да е наред.

# 5
  • София
  • Мнения: 12 554
Повтори БХС-то в друга лаборатория и ако резултатът е същият просто направи амниото. Лично аз не бих могла да стоя до края на бременността без да знам какво става.

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ако си имала кървене в първите седмици, това може да оказва влияние върху резултатите от БХС и да се получи фалшиво притеснителен резултат.
Има вероятност бебето да е напълно здраво, както и вероятност да има нещо не наред - ти си човекът, който ще прецени с какво можеш да живееш.
Стискам палци да е най-доброто - грешен резултат и здраво бебе Hug

# 7
  • Мнения: 1 131
Направо незнам на кой свят се намирам.Чета из интернет де що пише за БХС и амниоцинтезата и не мога да взема решение.

# 8
  • Мнения: 159
Повтори теста. Дали си правила и фетална морфология? Тогава също се виждат някои неща. Ако и след това нещата не са ок прецени как мислиш да протече бременността ти и периода след това и въз основа на това реши какво ще правиш. Стискам ти палци.

# 9
  • Мнения: 3 092
Точно това и аз исках да попитам - фетална морфология прави ли си ....
Стискам палци и също съм за повторен БХС в друга лаборатория !
Пиши ни как си и  какво си решила  Hug

# 10
  • Мнения: 285
Съжалявам за лошия резултат!  Sad Ако можеш повтори изследването в друга лаборатория и тогава предприемай друга стъпка! А за амнио....ти си решаваш! Желя ти късмет!  Praynig

# 11
  • Мнения: 4 401
Току що ми се обади доц.Ангелова от терапия Варна.Каза,че риска от БХС е 1:92,от възможност 1:909.Това е 10 пъти по-голям риск.Предлага ми амниоцинтеза в Май`ин дом при д-р Борис Яков,за която аз не съм съгласна.Има ли жени,които са били с висок риск от БХС,неподлагали се на амнио и здрави бебета ли са родили?
Много добре разбирам какво ти е,но притесненията само ти вредят в момента.Решението е твое но засяга и двама ви с бебо,така че помисли хубаво преди да го вземеш.

# 12
  • Мнения: 225
Момичета, стига с това повтори теста в друга лаборатория Peace Където и да ви вземат кръвта, изследването се прави само в Майчин дом - София. Ако момичето е от Варна доколкото разбирам, кръвта си й е взета там, но скрининга се прави само и единствено в Генетичната лаборатория на Майчин дом в София, шеф на която е проф. Кременски Peace

Колкото до резултата, отиди първо на една фетална морфология - и аз неразбрах правила ли си досега? И тогава вземи решение относно амниоцинтезата или повтори теста, въпреки, че е безсмислено според мен. Това е толкова абсурдно изследване, че няма накъде #Cussing out
Само бъди спокойна, че така вредиш единствено на детето си. От къде си неразбрах? Отиди при добър диагностик на фетална морфология да огледа изцяло бебето, препоръчвам
Д-р Димитрова, Д-р Врагалева и Д-р Марков. МЦ Фемина - София и МЦ Марковс. Ако не си от СОфия, проучи ги в нета има достатъчно информация.
Пожелавам успех и не се връзвай толкова на това БХС. Hug

# 13
  • София
  • Мнения: 418
съжалявам за този резултат и най-вече за притеснението ти.
първо се успокой! това е важно за бебето.
моят съвет е да направиш фетална морфология. Аз също препоръчвам МЦ Фемина - София. апаратурата им е много добра. могат до видят аномалиите ако ги има. видях, че си от варна, но може би при създалата се ситуация няма да е зле да дойдеш до софия. за амниоцинтезата е вярно, че има риск, но все пак ако има някакви тревожни резултати при морфологията е по-добре да я направиш.
Успех и стискам палци всичко да е наред! fingerscrossed

# 14
  • Мнения: 1 131
Благодаря за успокоенията и съветите.
На въпросите ви от къде съм и дали съм си правила ФМ-от Варна съм и да правих си и фетална морфология,на която казаха,че на бебето всичко му е наред.Когато отидох за БХС докторката,която ми прави ФМ предния ден УЗ-то и беше отчело,че съм във 15 г.с и 4 дни,при положение,че по датата на последния менструален цикъл трябваше да съм във 17 г.с и 1 ден.Още тогава доцентката каза,че има вероятност резултата от БХС да е неточен,вследствие на което ме прати при нейна позната-лекарка от същата болница да ми направи нова ФМ-тя каза 16 г.с и 6 дена.Тука виждате разлика за един ден от цели 9 или 10 дена.
Както и да е в сряда имам час за амнио при Яков Майчин дом-Варна.
Молете се всичко да е наред,че такава паника ме е обзела  Cry

# 15
  • Мнения: 1 488
Милата, представям си как се притесняваш...
Моля се всичко да е наред с бебето и тези резултати да се окажат фалшиви  Praynig
Късмет  Hug

# 16
  • Мнения: 66
Здравей!
Резултатът от моя БХС беше 1:20. Когато ми го съобщиха не можах да повярвам. Знаех, че може да има грешка, но изобщо не се замислих дали да си направя амниоцентеза.
Слава богу резултатите от нея бяха добри. Сега си имам едно много сладко момченце.
Искам да ти кажа, че амниоцентезата не е толкова страшна. Аз се притеснявах страшно много, защото бях изчела много неща за риска и т.н. Но смятам, че ако това е единствения начин да изкараш спокойно бременността си, трябва да се направи.
Успех!

# 17
  • Мнения: 953
Спокойно,
проблема явно е в докторите, не е много ясно до колко добре са подготвени да правят ФМ, няма бебе което за 1 ден да порасне с цяла г.с.+
Колкото до изследването БХС - това е тъпа математическа вероятност и не е диагноза, целият метод не е диагностично изследване.
Аз съзнателно отказах БХС, но със съпруга ми  бяхме разговаряли и взели решение,  че независимо каквото детенце родя ще си го гледаме, защото то си е нашето бебе.
Помисли си имаш време, и да отидеш за амнио не е толкова страшно, само провери дали доктора който ще го прави  е добър / сондирай мнение за него от форума ако искаш/, да не ти навреди.
Успех и не се тревожи.

# 18
  • Мнения: 1
Zdravei,
Risk 1:92 oznachava che ima veroiatnost 1 na 92 da imash bebe s downs sindrome ili inache kazano malko poveche ot 1%. Az v momenta sam v 31va sedmica i v 16ta sedmica sashto mi saobshtiha che sam s visok risk za downs sindrom, moiat beshe 1:120 malko po dobre ot tvoia. Az sashto biah shokirana ot tova sled kato mi se obadiha ot bolnicata. Az jiveia v London i po nachinat po koito mi go saobshtiha vse edno mi kazaha che bebeto e bolno...Napalno razbiram kak se chuvstvash. Nai-vajnoto e naistina da reshish dali bi bila shtastliva ako sluchaino bebeto ima sindroma da se grijish za nego, ako ne togava po dobre otidi na amnio test. Az lichno reshih che triabva da sam sigurna che bebeto e zdravo i che shte ima palnocenen jivot. 3 dni po kasno otidoh na amniosinteza test i se okaza falshiva trevoga. Pojelavam ti i v tvoia sluchai da e taka.  Ot amniosintezata tuk shansa da poluchish spontanen abort e mejdu 0.5-1%. Az sashto mnogo chetoh i za amnioto i za kravnia test i po kakav nachin stigat do tozi rezultat.  Samoto amnio ne e mn priatno tai kato tuk go praviat bez upoika, no samoto chakane sled tova za rezultata beshe nai tejkoto neshto. Za men uspokoenieto beshe che veroiatnosta da mu ima neshto e samo 1%. Kasmet ti pojelavam kakvoto i da reshish.

# 19
  • Мнения: 686
Ще стискам палци амниото да мине леко и без последствия и най-вече резултата да е едно здраво бебче Hug!

# 20
  • София
  • Мнения: 6 302
Стискам палци за добър резултат след амниото!

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Моля се и стискам палци за добър резултат след амниото !

# 22
  • София
  • Мнения: 17 592
91 от всички жени в твоето положение ще имат здраво бебче и амиото - ако го направят - ще е излишно.
Дано си една от тях.

Но... Все някой е 92-рия.

# 23
  • София
  • Мнения: 4 588
Дано реазултатите са добри! Praynig Hug

# 24
  • Варна
  • Мнения: 3 245
На твое място и аз бих направила амнио без да се колебая.  Peace Стискам палци резултатите да са добри. Има много случаи на здрави бебета при повишен риск при БХС.

# 25
  • Мнения: 35
Знам ,колко е неприятна ситуацията ,защото и аз преживях същото преди една годинал.Колкото и да ми се иска да те успокоя ,знам колко ти е свито сърчицето в момента,но гледай да се разсейваш с по приятни мисли ,за да спестиш на бебчо тези емоции.
При мен резултата беше 1:70  и аз реших да направя амнио.
Слава богу резултатите от амниото бяха добри и сега се гледаме с прекрасната ми дъщеричка.
Стискам палци всичко да мине леко и да получиш добри новини за бебчо  bouquet

# 26
  • Мнения: 28
Не се тревози толкова , защото това изследавне е само оценка на риска.Когато бях бременна ходих на фетална морфология при доктор Марков в София.Та там имаше две майчета със същия проблем , но докктора каза ,че тези изледвания не са точни.
Отиди на триизмерен видеозон в 20 седмица тогава най-добре се вижда всичко.
Иначе за амиоцентезата ,ако се направи от добър лекар мисля ,че няма опасност за плода.
А за д-р Марков според мен е най-добрият в тази област.Пиши на лични ако искаш телефон на лекаря.


пс.Можеш да дойдеш в София да си направиш БХС В 17 СЕДМИЦА Е НАЙ ДОБРЕ.Правят го в Майчин дом за 25 лева без записване .

Желая ти много късмет и стисам палци.

# 27
  • Мнения: 1 131
Благодаря на всички за подкрепата.
В сряда ще пиша как е минало и ще се моля резултатите да ме зарадват Praynig Praynig Praynig.

# 28
  • София
  • Мнения: 262
Момичета, стига с това повтори теста в друга лаборатория Peace Където и да ви вземат кръвта, изследването се прави само в Майчин дом - София. Ако момичето е от Варна доколкото разбирам, кръвта си й е взета там, но скрининга се прави само и единствено в Генетичната лаборатория на Майчин дом в София, шеф на която е проф. Кременски Peace

Колкото до резултата, отиди първо на една фетална морфология - и аз неразбрах правила ли си досега? И тогава вземи решение относно амниоцинтезата или повтори теста, въпреки, че е безсмислено според мен. Това е толкова абсурдно изследване, че няма накъде #Cussing out
Само бъди спокойна, че така вредиш единствено на детето си. От къде си неразбрах? Отиди при добър диагностик на фетална морфология да огледа изцяло бебето, препоръчвам
Д-р Димитрова, Д-р Врагалева и Д-р Марков. МЦ Фемина - София и МЦ Марковс. Ако не си от СОфия, проучи ги в нета има достатъчно информация.
Пожелавам успех и не се връзвай толкова на това БХС. Hug


 Peace Peace Peace

# 29
  • Мнения: 247
Аз бях с 1:86. Отгоре на всичко имаше и съмнения за друг синдром - на Едуардс /не помня вече на коя хромозома/. Знам, че не ти е лесно да вземеш решение. Имай предвид, че при такъв резултат на БХС се прави задължително фетална морфология. При мен д-р Марков изключи категорично Даун при фетална морфология, но правих амниоцентеза заради този пусти Едуардс. Е, беше отрицателен, но докато излязат резултатите, направо се побърках. Моят съвет е да направиш фетална морфология, но при някой от най-добрите. Не знам във Варна какво е нивото.

# 30
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Ако амниоцентезата се направи от добър специалист-няма проблем.
Дано всичко е наред Hug

# 31
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
И аз мисля, че амниото не трябва да те плаши и ако я прави добър лекар няма страшно.Желая ти от все сърце хубав резултат   bouquet

# 32
  • Мнения: 4 428
Ето заради този въпрос въобще не си правих БХС. Наистина не разбирам каква е ползата от такова изследване. Ако резултата е добър, пак нямаш гаранция, че всичко е ОК и пак до последно ще се чудиш, дали не си от малкото фаталисти в бройката.
Ако пък е лош, пак опираш до амниоцентеза.

Аз за това отидох на добра фетална морфология. Бях решила, че ако там се появат съмнения за нещо, директно отивам на амниоценеза.

# 33
  • Мнения: 396
Кураж и не мисли за най-лошото!
Иаз се присъединявам с добри мисли и молитвичка Hug Praynig
Яков е опитен / от Варна съм / и няма да имаш проблем!

# 34
  • Мнения: 13 805
Здравей мила
От Варна съм бях в твоята ситуация преди две години. Също като теб бях ужасена от резултата а мисълта за амниоцентеза ме караше да припадам. За тези които пишат че всичко се решавало от ФМ споменавам че ходих и при доц.Балев , но той ми каза ( е не със същите думи ) , че не господ за да ми даде 100% гаранция че всичко е наред. Тогава решихме със съпругът ми да направим амниоцентеза, особено че нямах противопоказания като кървене , предлежаща плацента и пр. Направихме я обаче в София в МД. На всички неминали манипулацията казвам , че страхът преди нея е смразяващ, след това обаче разбираш колко излишен е бил. Някой преди мен беше писал че трябвало да се прави с упойка. Ще спомена че това значи да ти слагат упойка като ти бият инжекция. ...
Вземи сама своето решение, единственото което те съветвам ако решиш все пак да си правиш амниоцентезата, да я направиш в София. Никой няма да ти откаже такава при твоите показатели.
Поздрави и най-добри пожелания.

# 35
  • София
  • Мнения: 8 280
повторен БХС в друга лаборатория !   -  #Crazy абе, хора в София правят на едно място, във Варна според вас на колко места има такива лаборатовии.
Повторен тест - да, но от де да намери друга лаборатория...

Виж мила, освен БХС може и ФМ да си напрвиш, но ако искаш да си спокойна че носиш здраво бебе те съветвам да се решиш на амниоцентезата пък ти си знаеш...

# 36
  • Мнения: 393
Ето заради този въпрос въобще не си правих БХС. Наистина не разбирам каква е ползата от такова изследване. Ако резултата е добър, пак нямаш гаранция, че всичко е ОК и пак до последно ще се чудиш, дали не си от малкото фаталисти в бройката.
Ако пък е лош, пак опираш до амниоцентеза.

Аз за това отидох на добра фетална морфология. Бях решила, че ако там се появат съмнения за нещо, директно отивам на амниоценеза.


Peace  Peace
Желая ти късмет! Знам колко е страшно когаот незнаеш какво става с малкия човек в теб, всички майки са минали през това! Дано гушкаш здраво и красиво бебе и всичко това остане зад теб! Почти няма причини да не е така!  Hug
Пиши резултати!

# 37
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Благодаря на всички за подкрепата.
В сряда ще пиша как е минало и ще се моля резултатите да ме зарадват Praynig Praynig Praynig.
Ще те зарадват! Сигурна съм.
Ние също бяхме с повишен риск. аз отказах амниото, но бяхме взели решение каквото ида се случи да си гледаме детето. За радост детето ние здраво. Желая ти прекрасни резултати и на теб.
Аз лично прерпочъчвам това Даун скрининг вместо БХС. Прави се в по-ранна ГС и определено е по-показателно.http://www.zarodish.com/fmc-home14.htm
Успех  bouquet

# 38
  • Мнения: 172
Здравей!Който каквото и да ти казва ,имай в предвид,че не се отнася за твоето бебе.Всички случаи са различни. Моят резултат беше 1:280,при оценка на риска 1:950.Обсъдихме го със следящия гинеколог.Поради предходни спонтанни аборти ме посъветва да не правя амнио.Но то си е само съвет ,решението остана за нас.Ние отказахме.Детето ни е живо и здраво.Но пак те съветвам,помисли си .От теб зависи дали да направиш това изследване,обсъди го и с мъжа ти.Аз лично бих направила амниоцентеза,ако беше казал лекарят ми

# 39
  • Мнения: 1 131
Сега се връщам от гинеколожката ,която ми води ЖК.
Тя е категорична амниото да си го направя в София при доц.Димитрова във Фемина.И така в петък рано сутринта пътувам за София.

# 40
  • София
  • Мнения: 430
Желая ти добри резултати. Сигурна съм, че след няколко месеца ще се върнеш към тази тема и ще си спомниш с лека усмивка за тревогите, които си изпитала.
Аз също минах през разни съмнения, макар и от друг род, но притесненията на една бъдеща майка са равни, независимо за какво става дума.
Успех   bouquet

# 41
  • Мнения: 400
БХС се прави единствено и само в лабораторията на МД-София и Варна!!!
harem_style-поздравявам те за решението ти да направиш амнио PeaceТова е е динственото изследване,което 100% ти дава гаранция,че бебето няма Даун,/Едуардс и Патау/
Няма нищо страшно в процедурата.Аз съм правила 2 пъти /в София/ Пожелавам ти успех и да се похвалиш след 10 дни с добри резултати Peace

# 42
  • София
  • Мнения: 2 508
Стискам палци!!!!!  Peace

Разбирам какво ти е, всичко ще бъде наред, ако вярваш в това. Simple Smile

# 43
  • Варна
  • Мнения: 78
 Здравей harem_style!
 Бях в същата ситуация миналата година! Моят резултат беше 1:76! Бях шокирана и много изплашена! Също ми предложиха амнио в МД Варна, но аз предпочетох да се доверя на лекари с по-голям опит за тази процедура. Гинеколога ми ми даде направление и си направих амниоцентеза в МД София без уговорка, без да плащам нищо, при лекарката която беше на смяна - д-р Карагьозова. Преди самата процедура тя ми направи и ФМ по нейна инициатива. Изобщо доволна съм и от отношението, и от извършването на самата амниоцентеза, но най-доволна бях от резултата след това, като разбрах че всичко с бебенцето ми е наред  Grinning!
 Най-искрено ти пожелавам и при теб всичко да е наред  Praynig!
 

# 44
  • Мнения: 9 973
стискам палци

# 45
  • София
  • Мнения: 167
 Hug  Praynig
Срискам палци да е фалшива тревога!

# 46
  • Мнения: 854
 Praynig Надявам се и се моля всичко да е наред  Hug

# 47
# 48
  • Мнения: 2 376
Направи ли фетална първо?
Искам да кажа, че аз не бих нарекла резултата верочтност, а статистика. Т.е. по статистически данни колко жени с твоите маркери са родили дете с отклонения, което е съвсем различно от вероятност. Вероятност 1 значи 100%, статистика 1:1 не значи 100%.
Мисълта ми е, че най-важно е да си спокойна, защото със сигурност стреса ти вреди на дететето.

Стискам ти палци!

# 49
  • Мнения: 1 131
Направи ли фетална първо?
Искам да кажа, че аз не бих нарекла резултата верочтност, а статистика. Т.е. по статистически данни колко жени с твоите маркери са родили дете с отклонения, което е съвсем различно от вероятност. Вероятност 1 значи 100%, статистика 1:1 не значи 100%.
Мисълта ми е, че най-важно е да си спокойна, защото със сигурност стреса ти вреди на дететето.

Стискам ти палци!


Да.Правих ФМ и на следващия ден БХС.
Остана един ден и в петък в СОфия.

# 50
  • Мнения: 117
Знаеш ли най-важното е да си спокойна сега.
Няма какво да се страхуваш от амниото.
Аз в 3 месец ходих на 4D там ми казаха,че с бебето всичко е наред,
но след един месец БХС ми даде риск 1:50 при нормален 1:250.
След 10 дена направих амнио в София.
След 1 месец излязоха резултатите и се оказа,че детето е напълно здраво.
За мен БХС е пълна глупост.От момента в който ми казаха за високия риск
до резултатите от амниото не знаех къде съм от притеснение.
Колко много плаках и се молих.
Затова не се притеснявай,мисли си хубави неща,за да ти се случват такива.
Аз съм сигурна,че бебето ти е здраво и сега просто са те уплашили.
А ще ти кажат и пола на бебчо и ще трябва да почвате да му мислите име.
КУРАЖ newsm10   

# 51
  • Мнения: 798
Здравей, мила!
През големи притеснения преминаваш. Момичетата са ти казали, колко е важно да си спокойна и да вярваш, че всичко ще е добре.
Аз ще ти кажа, нещо малко по-различно. Ако, не дай Боже, на теб или на някоя друга майка амниоцентезата покаже лоши резултати, моля направете си повторно изследване!!!
Моя приятелка преживя ужасни неща и мисля, че все още не е готова да сподели за това във форума, но това е съвета, който получих от нея.
И сега и аз ти пожелавам лека и безпроблемна бременост и скоро тревогите да са в миналото  Wink

# 52
  • Мнения: 616
миличка сигурна съм че всичко е наред, бъди по-спокойна а ти си знаеш че сме с теб и ти стискаме палци  Hug Praynig

# 53
  • Варна
  • Мнения: 567
Успех!
Не се оставяй на лоши мисли, всичко ще е наред!

# 54
  • Мнения: 3 069
При такъв риск бих те посъветвала обезателно да направиш амниоцентеза.Не си заслужава да поемаш риск, при положение, че има това изследване което да отхвърли притесненията!

# 55
  • Мнения: 399
Момичета, стига с това повтори теста в друга лаборатория Peace Където и да ви вземат кръвта, изследването се прави само в Майчин дом - София. Ако момичето е от Варна доколкото разбирам, кръвта си й е взета там, но скрининга се прави само и единствено в Генетичната лаборатория на Майчин дом в София, шеф на която е проф. Кременски Peace

...
Не искам да омазвам темата,но написаното по-горе не е вярно!  Peace Аз си правих БХС минала седмица тук във Варна в лаборатория "Статус" ,а не в Майчин дом и разултата беше готов още на другия ден без кръвта ми да е пътувала до София или където и да било другаде! Peace

Иначе по темата - и аз бих направила амнио!  Peace Късмет!  Hug

# 56
  • Мнения: 13 805
Момичета, стига с това повтори теста в друга лаборатория Peace Където и да ви вземат кръвта, изследването се прави само в Майчин дом - София. Ако момичето е от Варна доколкото разбирам, кръвта си й е взета там, но скрининга се прави само и единствено в Генетичната лаборатория на Майчин дом в София, шеф на която е проф. Кременски Peace

...
Не искам да омазвам темата,но написаното по-горе не е вярно!  Peace Аз си правих БХС минала седмица тук във Варна в лаборатория "Статус" ,а не в Майчин дом и разултата беше готов още на другия ден без кръвта ми да е пътувала до София или където и да било другаде! Peace

Иначе по темата - и аз бих направила амнио!  Peace Късмет!  Hug

Още преди две години ми правиха същите във Варна , не знам в коя лаборатория обаче, но ми взеха кръв в Терапията при доц. Ангелова ( мисля че такава беше фамилията на доктора от Ген. консултация ) ...

# 57
  • Мнения: 117
Според мен най-сигурна е амниоцинтезата.
Оставете този повторен БХС

# 58
  • Мнения: 9 973
всичко ще е наред

# 59
  • Мнения: 396
harem style, очакваме те с добри новини веднага щом си в състояние да споделиш!
newsm10

# 60
  • Мнения: 2 521
harem style, очакваме те с добри новини веднага щом си в състояние да споделиш!
newsm10
Надявам се всичко да е било фалшива тревога Hug  bouquet

# 61
  • Мнения: 419
Дано всичко да е наред. Нека времето в чакане на резултати мине бързо, нека да ти кажат че ще имаш едно здраво и сладко момиче.
Стискам палци и ще следя темата!

# 62
  • Мнения: 1 098
Здравей. Моето бебче този месец ще стане на годинка. Роди се живо и здраво, Слава Богу! Моите резултати от БХС бяха 1: 171. Направих амнио. Няма нищо страшно, безболезнено е. Решението ти трябва да вземеш. Не се притеснявай или поне се успокой, колкото можеш, защото аз лично всички подобни  случаи,  за които четох в нета са били с успешен край. Желая ти здраво, пухкаво бебче Hug

# 63
  • София
  • Мнения: 2 508
Ей, сетих се за теб, защо не пишеш? Какво стана с амниоцентезата? Стискам всички палци да е добър резултатът! Hug

# 64
  • Мнения: 9 973
да,чакаме да споделиш и стискаме палци

# 65
  • Мнения: 393
И аз днес се чудех, защо няма още развитие?? Дано всичко е ок!! Пиши!  Peace

# 66
  • Мнения: 419
Момичета, твърде рано е да има резултат, ето и какво намерих :

 "За колко време се получава резултатът от амниоцентезата?
Сроковете за получаване на резултат зависи от анализите, които ще бъдат проведени. За някои генетични изменения, резултатът се получава за около 3 работни дни, а за други 2-3 седмици. Ако получаването на резултат отнеме повече време, това не означава че е открито нещо нередно. Това означава, че култивирането на клетките е отнело повече време.

Ако Ви е проведена амниоцентеза за рядък генетичен синдром, моля, попитайте вашият лекар колко време ще отнеме анализа и кога ще получите резултат. "

Силно се надявам да е всичко добре с бебчо. Чакаме да пишеш.

# 67
  • Мнения: 1 919
 Praynig моля се за хубав резултат, дано авторката на темата се включи

# 68
  • Мнения: 1 131
Копирам  отговора от отчетни

Деска,и аз съм бясна мила.Днес за пореден път резултатите не са готови.Звънях,свързах се от втория път-отговорът:
"Госпожо,не мога да ви кажа със сигурност кога ще е готово изследването.Проверявайте всеки ден.Сменяме апаратурата"
Ами сменяйте си апаратурата,ама аз днес имах паническа криза от вас  #2gunfire -писна ми да чакам.И аз като Деси усещам девойчето в мен,което не спира да ми раздава тупаници Smile,от което не се оплаквам.Вече не мога да спя,не мога да се храня,нямам желание за нищо.Страхувам се да не ми се върне депресията,в която изпадам на моменти.Като забременях спрях всякакви антидепресанти,но днес се принудих да взема успокоително,защото докато стане 12 часа да се обадя за резултатите получих криза(за която вече споменах) и чак въздух не можех да си взема.Отгоре на всичко днес сутринта изпратихме сина ни на лагер,че и за него вече ми е мъчно,но поне той се чувства добре.

Обещавам да ви държа в течение

# 69
  • Мнения: 9 973
мерси за инфото
ще чакаме значи
дано има добри вести

# 70
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Желая ти здраво бебче. Стискам силно палци  Hug

# 71
  • София
  • Мнения: 2 508
Копирам  отговора от отчетни

Деска,и аз съм бясна мила.Днес за пореден път резултатите не са готови.Звънях,свързах се от втория път-отговорът:
"Госпожо,не мога да ви кажа със сигурност кога ще е готово изследването.Проверявайте всеки ден.Сменяме апаратурата"
Ами сменяйте си апаратурата,ама аз днес имах паническа криза от вас  #2gunfire -писна ми да чакам.И аз като Деси усещам девойчето в мен,което не спира да ми раздава тупаници Smile,от което не се оплаквам.Вече не мога да спя,не мога да се храня,нямам желание за нищо.Страхувам се да не ми се върне депресията,в която изпадам на моменти.Като забременях спрях всякакви антидепресанти,но днес се принудих да взема успокоително,защото докато стане 12 часа да се обадя за резултатите получих криза(за която вече споменах) и чак въздух не можех да си взема.Отгоре на всичко днес сутринта изпратихме сина ни на лагер,че и за него вече ми е мъчно,но поне той се чувства добре.

Обещавам да ви държа в течение

Олеле, ужас, аз сигурно бих реагирала по същия начин! Направо изпитвам панически страх от тези изследвания......

# 72
  • Мнения: 207
Знам какво ти е - и аз преди около година минах през същото. Стискам палци всичко да е наред и при теб  Hug

# 73
  • София
  • Мнения: 7 190
Е направо побеснявам от такива неща! Сменяли си апаратурата.... идиоти.
Стискам палци всичко да е наред!
  bouquet

# 74
  • Мнения: 396
Поредната тъпа ситуация  в медицинските среди!

Ей , момиче, не се предавай!!!
Малкия човек разчита на теб за да му е светло вътре!

# 75
  • Мнения: 13 805
Тези от МД Варна съвсем се орезилиха. Не знам дали това е наглост или нещо по силно. Като знаят колко трепери всяка бременна за резултатите, как могат да дават такива нищожни оправдания.
Горе главата мила, знам че е трудно, но още малко остана ...

# 76
  • Мнения: 1 131
Тези от МД Варна съвсем се орезилиха. Не знам дали това е наглост или нещо по силно. Като знаят колко трепери всяка бременна за резултатите, как могат да дават такива нищожни оправдания.
Горе главата мила, знам че е трудно, но още малко остана ...


В случая става въпрос за Майчин дом-София Laughing

# 77
  • Мнения: 221
harem_style и моето бебе беше с риск 1:205, само не се шашкай. Резултатът ми излезе след 20 дни. След толкова излизаха всички. Родих напълно здраво момиченце и съм много благодарна за успокоението от амниоцентезата. Желая ти лека бременност и здраво бебченце.

# 78
  • Мнения: 1 131
Току що доц.Георгиева ми съобщи прекрасната новина,че девойчето в мен е здраво  newsm44 newsm44 newsm44 и се потвърди,че ще е момиченце,както доц.Димитрова предсказа на ехографа.След 4 седмици трябва да се обадя за вторите резултати от амниоцентезата.Попитах има ли опастност те да не са наред,а отговорът беше:"Госпожо,аз не съм врачка,та да ви отговоря на този въпрос". newsm78
Както и да е,засега малко се поуспокоих,пък ще видим вторите резултати какво ще покажат.Благодаря на всички за подкрепата 

# 79
  • София
  • Мнения: 7 190
Браво, браво  Grinning
Много се радвам!!!
  bouquet

# 80
  • Мнения: 2 142
Браво! Чудесно!
Стискам ти палци и вторите резултати да са добри, за да не се притесняваш до края на бременността. Накрая ти пожелавам да гушнеш най-прекрасната, здрава бебка!  Hug

# 81
  • Мнения: 396
Писах ти и в анкетата -
много се радвам за вас, а ти се радвай на спокойна бременност и здраво малко съкровище!

# 82
  • Мнения: 419
Много радостно, сега чакаме и другата хубава новина.

# 83
  • Мнения: 953
А защо трябва пак да се обаждаш след 4 седмици за резултати отново  newsm78?
2 резултата ли има от това изследване? Ти тогава ще си в 24 г.с.
Не съм наясно някой който е минал през това, ако може да ми обясни.

# 84
  • Мнения: 172
Браво!Много се радвам за вас!

# 85
  • Мнения: 4 335
Много се радвам   bouquetДано и другите резултати са така добри Praynig

# 86
  • София
  • Мнения: 2 508
ЧЕСТИТООООО!!!!  bouquet

Попитах има ли опастност те да не са наред,а отговорът беше:"Госпожо,аз не съм врачка,та да ви отговоря на този въпрос". newsm78

О, Господи!!!! Такива хора са за разстрел!!!! #2gunfire Заради тях България е на такова дередже!!!! #Cussing out

Последна редакция: чт, 24 юли 2008, 14:36 от autumnsphere

# 87
  • Мнения: 9 973
бравоооо
много се радвам

# 88
# 89
  • Earth
  • Мнения: 1 952
СУПЕЕЕЕЕЕЕЕР  newsm44

# 90
  • Мнения: 400
Браво HugСтрахотна новина PartyПожелавам ти леко раждане и здраво девойче Laughing

Общи условия

Активация на акаунт