Препоръчайте специалист!!!

  • 2 553
  • 53
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 768
Цецинко , знам за това аз приемам Dehydrocortison с този кортикостероид намалявам имунната защита на организма с точно тази цел.


Рокмаме, ето ти линк
http://free.hit.bg/malinov/
Има телефони и адрес

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Ето линк и от мен- http://www.invitro-bg.com/.
Има отделна тема за имунологичните изследвания.
Ако искаш,ще се опитам да издиря телефона на Балтаджиева и ще ти го пратя на лични.

# 32
  • Мнения: 120
Маринекс, за съжаление линкчето не ми се отваря... Rolling Eyes

# 33
  • Мнения: 120
Цецинке, благодаря за линкчето..

# 34
  • Мнения: 2 422
Съжалявам за приятелката ти какво е правила до сега като изследвания. ?
При кой доктор е ходила и какво казва доктора и в случая?

# 35
  • София
  • Мнения: 6 363
Няма проблем, лекарят е д-р Хранов, а болницата Майчин дом , София...

оооооо, ако е тоя изрод - напълно ти вярвам!!!

мен ме остави цял ден да го чакам за кюртаж с мисед аборт, като при това бях отишла с изрично ходатайство от негов колега, който му звънеше постоянно да го пита какво става. накрая избягах от там и ме кюртира д-р Даскалов в Пловдив, а аз бях пред нервен разпад.

Хранов е отвратително животно, а не лекар. настоятелно ви съветвам да подадете жалба.

а за проблема с незадържането на бременностите, препоръчвам на приятелката ти да се свърже с доц. Емилияна Конова в Плевенския инвитро център. тя е специалистът №1 по тия проблеми за мен. много мила и отзивчива жена, освен това.

# 36
  • Мнения: 397
Подкрепям Джам! Абсолютно си права за доц. Конова. И за мен тя е №1 в тази област. Помогнала е на хиляди момичета, вкл. и на мен.

Маринекс, престани моля те да хвърляш кал върху доцентката, клиниката в Плевен, имунолозите и генетиците като цяло. Струва ми се, че говориш наизуст, чула си нещо оттук-оттам и го интерпретираш по свой си начин. За тези емблематични 4000 лв., вие групичката от Варна говорите в няколко теми. Аз за такива суми не съм чувала......, вкл. и при вливане на скъп имуновин. Това, че лекарите във Варна отричат като цяло имунологията и генетиката като науки, не значи че тези науки не съществуват. Аман от спекулациии и слухове...!!! Аз не мога да си обясня един парадокс: парите за профилактични имунологични и генетични изследвания ви се струват много и едва ли не печалбарство, а парите за скъпи АРТ процедури в частни клиники по стерилитет ви се виждат като стотинки. Преди да товарите телата си с хормони, пробвайте да изолирате всички възможни причини за евентуален неуспех при тези процедури. Така ще сте спокойни, че предварително сте взели мерки.  А 100% гаранция за успех в живота няма!  Едни успяват, други не! Различни организми, различни съдби! За това не е виновна нито доц. Конова, нито някой друг добър професионалист. Природата сама регулира нещата ! 

Само за протокола: аз 6 месеца си правех изследвания в клиниката в Плевен и даже не съм стъпвала там. Никой не ми е поискал лев за консултация по телефона, предписания на доц. Конова и т.н. Изпращах кръвта по куриери от София, те ми връщаха резултатите по електронна поща и доц. Конова по мое изрично настояване ми правеше предписанията, даже без да ми е виждала очите. Изключително съм й благодарна за това и се прекланям пред тази невероятна жена.

Извинявам се на всички за оспамването на темата.

Поздрави на всички!

# 37
  • Мнения: 397
Маринекс, извинявай - изваждам те от Варненската групичка. Останала съм с впечатлението, че си от Варна. Защото наистина има няколко момичета от Варна, които по същия начин отричат тези изследвания и говорят за едни 4000 лева.
Но не се отказвам от другите си твърдения в поста!

# 38
  • Мнения: 1 768
Галка , не хвърлям кал по доктор Конова , но мисля че е редно да се знае - колкото има бременни , толкова има и не бременни.Науката не е доказала категорично , че има полза от тези изследвания и вливания поне за сега.Не ми се рови да намеря мненията на други потребители на този форум.Когато аз попитах моя лекар за този вид изследвания той ми каза цифрите и ми обясни за какво става дума.Това е причината да го напиша , все пак нека жената знае предварително за какво и къде отива.Не ви разбирам , как ей така изпращате някой някъде без дори да сте чули настояща диагноза.Чак има моменти, като ви чета , да се питам- абе на вас някой плаща ли ви за тези толкова категорични писания?

Галка , аз нямам избор и се налага здраво да си товаря тялото с хормони.Колкото до цените на клиниките те са почти еднакви.А никога не съм казала , че парите ми се струват стотинки.До тук съм дала над 9000лв и като гледам едва ли ще имам да давам още много защото и този кредит се топи много бързо.Моля те да се спреш малко и да внимаваш какви ги пишеш!

Последна редакция: вт, 08 юли 2008, 14:13 от marinex

# 39
  • София
  • Мнения: 6 363
Науката не е доказала категорично , че има полза от тези изследвания и вливания поне за сега.Не ми се рови да намеря мненията на други потребители на този форум.Когато аз попитах моя лекар за този вид изследвания той ми каза цифрите и ми обясни за какво става дума.Това е причината да го напиша , все пак нека жената знае предварително за какво и къде отива.Не ви разбирам , как ей така изпращате някой някъде без дори да сте чули настояща диагноза.

много са ти объркани понятията.

първо, имунологичните причини за репродуктивни неудачи отдавна са доказан научен факт. това, че този факт не е стигнал до твоя доктор, не е проблем на имунологията. успехите от прилагането на лечение на имунологичния проблем за репродуктивни неудачи също са факт. включително и по форумите тук.

второ, вливания далеч не се предписват на всеки пациент с имунологичен проблем. има и други терапии, всичко зависи от конкретната диагноза.

трето, настоящата "диагноза", драга, е два поредни спонтанни аборта. именно затова я насочваме жената към специалист по повтарящи се спонтанни аборти, който ще огледа жената от всички страни и ще постави диагнозата. тя, жената, ако има диагноза, няма нужда да търси специалисти. предполагам, че изобщо не си наясно с проблематиката на повтарящите се спонтанни аборти и причините за тях. е, държа да те образовам, че тези причини са 5 основни групи, като имунологичните са само една от тези групи. а доц.Конова в Плевен изследва всичките 5 групи, далеч не само имунологичните.

изключително примитивно е мисленето "Конова-вливания-кинти-нема смисъл", особено когато е съчетано с липса на познания.


# 40
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
При повтарящи се спонтанни аборти- задължително имунолигични и генетични.
Аз имам 3 спонтанни аборта, после пък и не можех да забременея. Лекуващия ми лекар тогава също смяташе, че имунологията е мъгла и аз дълго време му имах доверие. Добре, че е интернет, направих си най-накрая изследванията на своя глава и изкочиха сума ти проблеми. Започнах вливания на имуновенин още преди ин витрото, после ги продължих, отделно си биех фраксипарин и пиех аспирин.
И съм сигурна, че благодарение на тази терапия си родих живо и здраво детенцето.

# 41
  • Мнения: 1 768
Jam , скъпа струва ми се , че си избрала грешния тон за този разговор.Не сме чули диагноза - освен такива като теб / кон с капаци/ има и такива които са малко по наясно , че един аборт може да е причинен от куп неща и доста често това не са генетични и имунологични проблеми.Какво сте гушнали тази фраза и я развявате , като знаме , все едно щом я изречете и тутакси ще родим всички по три деца.Престанете да говорите глупости на изуст.Рокмама - все още не е казала каква е причината за тези аборти до сега.Аз няма да изреждам , чисто физически колко могат да бъдат тези причини и за това продължавам да чакам дамата която пусна темата да ни доразкаже за проблема.Ако ще даваме съвети , то нека те не са просто да си почешем пръстите по калватурите , а малко да си напрегнем и това под шапките!

Аз дори не искам да те ограмотявам , но с прост пример :
Проблем с матката - размер, форма ..... много ми се иска да знам къде, точно ще се включи имунологията и генетиката?

Последна редакция: вт, 08 юли 2008, 15:31 от marinex

# 42
  • София
  • Мнения: 6 363
Jam , скъпа струва ми се , че си избрала грешния тон за този разговор.Не сме чули диагноза - освен такива като теб / кон с капаци/ има и такива които са малко по наясно , че един аборт може да е причинен от куп неща и доста често това не са генетични и имунологични проблеми.Какво сте гушнали тази фраза и я развявате , като знаме , все едно щом я изречете и тутакси ще родим всички по три деца.Престанете да говорите глупости на изуст.Рокмама - все още не е казала каква е причината за тези аборти до сега.Аз няма да изреждам , чисто физически колко могат да бъдат тези причини и за това продължавам да чакам дамата която пусна темата да ни доразкаже за проблема.Ако ще даваме съвети , то нека те не са просто да си почешем пръстите по калватурите , а малко да си напрегнем и това под шапките!


момиче, ти явно си от типа чукча-писател, а не читател.

изрично съм написала в постинга си точно това, което ме обвиняваш, че не казвам. нека се самоцитирам, дано вторият път стигне до теб:

"предполагам, че изобщо не си наясно с проблематиката на повтарящите се спонтанни аборти и причините за тях. е, държа да те образовам, че тези причини са 5 основни групи, като имунологичните са само една от тези групи. а доц.Конова в Плевен изследва всичките 5 групи, далеч не само имунологичните."

много преди ти да чуеш за имунологичните и генетичните изследвания, аз съм заявила многократно в един друг форум, че тези изследвания не бива да се превръщат в "модерната мантра" и да се прилагат с повод и без повод.

аз насочвам жената към Плевен защото, пак повтарям, там изследват комплексно ВСИЧКИТЕ ПЕТ ОСНОВНИ ГРУПИ ОТ ПРИЧИНИ ЗА ПОВТАРЯЩИТЕ СЕ АБОРТИ и са специалисти именно по повтарящи се спонтанни аборти. нещо, с което никой друг не се занимава така изчерпателно в България.

и за спорта - ти можеш ли да ми ги изброиш кои са основните причини, като си тръгнала "да ме ограмотяваш"? Wink

понеже едва ли се познаваме, да спомена, че самата аз имам 2 спонтанни аборта и съм изровила Интернет да чета по темата. нещо, което ти със сигурност не си направила.
анатомичните причини, за които ти говориш, са обикновено проблем при около 10% от повтарящите се аборти само, при това - обикновено засягат по-късните аборти. анатомичен проблем на матката не е причина за спонтанен аборт преди 12-та гестационна седмица.

# 43
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
...Рокмама - все още не е казала каква е причината за тези аборти до сега.Аз няма да изреждам , чисто физически колко могат да бъдат тези причини и за това продължавам да чакам дамата която пусна темата да ни доразкаже за проблема.Ако ще даваме съвети , то нека те не са просто да си почешем пръстите по калватурите , а малко да си напрегнем и това под шапките!

Ами аз доколкото разбрах още не е установена причината, затова се търси специалист. Иначе е ясно, че първо се търсят по-обикновени неща като физически проблеми, хормонални, инфекции разни и т.н. и ако те са наред се правят имунологични и генетични.

# 44
  • Мнения: 1 768
Защо не четете внимателно.Жената е била в майчин дом на задържане.Това значи , че има причина ми нека да я чуем подяволите .Какво сте ревнали всички ? Генетика имунология!!!! Ей на това се дразня през цялото време.

Jam , тона ти продължава да е извън моите разбирания за добра дискусия, ще спра тук.

Последна редакция: вт, 08 юли 2008, 15:52 от marinex

Общи условия

Активация на акаунт