Родилен дом - бебето при майката или не

  • 2 284
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 950
Най-добре си избери болница, където ще можеш да реагираш според състоянието си. Аз раждах в Св.София - раждането ми беше много тежко и първия ден не ми дадоха бебка, макар и да исках! просто състоянието ми беше такова, че не можех да се надигна от леглото, а втория ден станах с помощта на две акушерки. Но веднага щом успях поне да седна в леглото си поисках детето. Аз бях във вип стая и там детето си е при теб, а само ако искаш да си починеш малко или дасе изкъпеш можеш да го дадеш в бокса, който е точно на 5 крачки от стаята ти на същия етаж и можеш да идеш за секунди до него. Успех!

# 46
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Зависи...в Св. София беше най- добрия вариант за мен. Бебока си беше при мен, но го взимаха от 12 ч. вечерта до 6 ч. сутринта. Така през деня си бяхме заедно, а през нощта можех да се наспя. На обяд също го оставях при педиатърката за около половин час- да с взема душ все пак...

# 47
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Аз съм против бебето да е при майката.По себе си съдя.След раждането,последното нещо,от което имах нужда,беше да се грижа за малката.Толкова ме болеше отдолу,че аз самата имах нужда от грижи.Да не говорим,че първите ми виждания с мелката,не бяха от приятните емоции-гледах я на кръв,че заради нея ме боли

# 48
  • Мнения: 1 187
Аз никога не бих си оставила детето дори и за миг. Изживях едно кошмарно раждане след което нямах търпение да се нарадвам на малката си принцеса, но не ми я дадоха два дни (беше на кислород). Не съм спала от притеснение как е и кога ще ми я донесат. Чак когато си я взех в стаята се успокоих. В детското отделение е бяха заразили с конюктивит, което е присъща вътрешно болнична инфекция в повечето АГ-та. Това е моето мнение.

От сърце ти желая леко раждане и едно прекрасно здраво бебе.

# 49
  • Мнения: 179
Аз се радвам, че бебка беше при мен, защото така се изгражда много по-пълноценен контакт още в самото начало, а и можеш да си кърмиш детето на поискване. През деня тя почти през цялото време спеш и аз можех да си почивам, а нощем ги взимаха в педиатричното отделение.

# 50
  • Мнения: 1 181
аз съм против това бебето да е в същата стая. Съдя по себе си - толкова бях изморена, а бебетата в стаята (3 на брой) като ревнат - няма почивка. Спала съм по 3 часа на денонощие. Бях като парцал. А за кърменето зависи от родилния дом. В нашия дори бебето да е в стаята само да те видят да го кърмиш извън определените часове започват едни викове и крясъци. А след кърмене ако детето не е изяло необходимото количество кърма пак се дохранва с адапт. мляко.

# 51
  • София
  • Мнения: 6 743
Раждах в окръжна болница и тама бебетата са при мамите ,но от следващия ден за да могат мамите да си починат след раждането.Но ако имаш нужда могат да го задържат в педиатрията!
Късмет за раждането,че като гледам наближава!  bouquet Laughing

# 52
  • София
  • Мнения: 1 391
Благодаря на всички за изчерпателните отговори и милите пожелания newsm51

# 53
  • Мнения: 532
Само първото ми не беше при мен и много съжалявам, но не зависеше от мен. След това имах проблеми с кърменето, както разбрах им давали мляко с шишета през нощта, за да не плачат.
Мога да кажа, че въпреки умората, щастието да виждам бебче всеки един момент, да мога да го гушна и то да чувства моето присъствие е много по-важно от това да мога да си почина. А иначе мислиш през цялото време как е, плаче ли, не виждаш как го мият и преобличат, което според мен не е правилно! БЕБЕТО ТРЯБВА ДА Е ДО МАЙКА СИ НАЙ-ВЕЧЕ В ПЪРВИТЕ ДНИ НА РАЖДАНЕТО СИ, стига, разбира се и двамата да са добре.

# 54
  • Мнения: 1 883
Раждах в две различни болници с различни порядки.В резултат второто дете ми го носиха на 3 часа и вече го бяха нахранили,а коластра бол.Аз цедях и хвърлях в мивката.Накрая ни заразиха със стафилококи.Всичко това във Шейново,определено не съм доволна. По добре бебето да е при тебе.Така ще си наясно какви манипулации му правят.Ако раждам пак ще избера варианта бебето да е при мене.

Общи условия

Активация на акаунт