63 килограма празни приказки на американска земя

  • 13 533
  • 305
  •   1
Отговори
# 300
  • usa
  • Мнения: 2 113
Пускайте нова тема, че ще ни заключат! Peace

айде пак аз да ви уредя - ето

# 301
  • Мнения: 2 257
блажка, четох те.
Проблем има.

Диагнози и професионални мнения онлайн не обичам да давам, тези неща могат да се осмислят само в среща на 4 очи - дете-майка-диагностик, поотделно. Тук биха били само писаници.  Може да са 2, може да са 200 неща. С това шега не бива. Детето определено е деликатно, но дали е специално, от подадената от теб информация не мога да заключа, твърде е оскъдна, а и не е нужно да е повече, така или иначе. Звучи като Asperger Syndrome, но не съвсем. Те не са така социални като това. Самодостатъчни са си. И други разни работи, за които няма как да знам, но поне не ги пишеш в описанието си за детето до момента.

Майката е були. Чети всичко за булита - от тези в училище до тези във фирмата и в дома (емоционалните булита в зряла възраст). Тя е основният проблем, не малкият. Той може да е поводът, но не и причината за това, което ти се случва. Допускаш я твърде близо до себе си и позволяваш да е твоето були.

Ако положението е клинично и тази жена има нужда от специализирани грижи, не се колебай да алармираш съответните инстанции (в случай, че нещата придобият вид на психотрилър, в който те поздравявам, че не си позволяваш да се вкараш още.)

Ти отдавна споменаваш тук за тази жена и нейните обаждания, нали?


*****************************************************************
Добавка, между другото, за детето - говори ли като професор, нарежда ли напевно и "ерудирано" заучени фрази, дрънка ли до безкрайност и изговаря ли думите много грижливо, в смисъл граматично и зввуково изключително, направо дразнещо правилно; рисува ли добре, в съчетание с описателни и много вивид разкази на нарисуваното, като че ли гледаш научно-популярен, но абсурден филм; при силен шум държи ли се неадекватно; имате ли специални инструкции от майката какво да правите ако goes off, в смисъл, ако лудне и започне да блъска, удря, да крещи или да се наранява или пък да седне и да "даде заето"; или пък да стане и да си тръгне, както си седи; тези лагери - като ходи на тях - има ли прикачен учител, или там е фрий стайл? И все пак, това не е достатъчно инфо, но все пак....

Последна редакция: сб, 19 юли 2008, 02:43 от Джи

# 302
  • Мнения: 3 491
О боже, ами ще чета, поне се чувствам облекчена да знам, че не ми се привижда. Да, от доста време я приказвам - покрай комюниъни, отказани ресторанти, цупене и мърморене, безкрайни приказки за разширени семейства в размер "Кръстника", и какво ли не. Първото ми дърпане и тропване с крак беше още есента, когато навиваше децата да стават скаутчета, пък то се оказа към църквата, и моят отговор беше, че ние там не принадлежим. И т.н.
Чак за медицинска помощ ми се струва, че не е, аз съм срещала такива, в библиотеката какви ли не има, там една девойка буквално ни тормозеше психически, и нададохме глас. Дрогираха ли я, терапевтираха ли я, не знам но вече не ни тормози.
10х! Поне с чиста съвест няма да вдигам телефона, ако тръгне пак да звъни и драматизира.

П.п. Ами не, не говори като професор детето, нормално разговаря, смее се, гледали са заедно youtube, моят син от него научи филмчета с разни простотийки като лудата жаба, не съм го виждала да блъска, удря и разни такива, нито пък да проявява злоба. Само когато моят малкият веднъж леко го удари и му обели кожичката, рева, все едно че му текат червата. Но това сума ти други деца го правят! Просто се смущава може би в клас, има нужда от по-малко хора около себе си, абсолютно не зацепва математика (за сметка на силно развитите си способности по четене), и не проявява грам интерес да участва в спортове. Това съм го виждала, просто се оттегля настрана и му е все тая.
Другото, което отчитам, е че това е първата му година в нашия дистрикт. При нас децата са доста отракани, той идва от по-слабо място. Нормално е да е изживял някакъв стрес. И моят син в предучилищната изживя в началото стрес от доста по-силната среда. Но не съм го считала за проблемно това състояние, вярвах в детето, то се окопити и е добре, и на мене това ми се е случвало сума ти пъти, и в крайна сметка е за добро. Но за тарталетения мозък на майката няма положение "как се каляваше стоманата".
Не знам дали знам повече за случая от това, което съм писала и в предишни постинги. Предпочитам да имаше едно лесно и това да не знаех, и да сме извън цялата тази история.

Последна редакция: сб, 19 юли 2008, 03:04 от блажка

# 303
  • Мнения: 2 257
Погледни горе, писах една добавка за детето в същата минута, в която си писала отговорSimple Smile


П.П.
ОК, мерси за отговора, така и предполагах за хлапето, в общи линииSimple Smile
Споко, ножът е дървен. Чети за булита и действай, знам, че ще намериш отговора, даже си мисля, като те знам каква онлайн фурия си, че вече си го хванала за ушите.Wink


Аз се изнасям, че тук е 3 а.м. и след около 5 часа Антъни ще почне да ми пее Ода на радостното събуждане, а маман ще гледа кръвнишки и ще има Москва слезам не верит в отговор на Вставай страна огромная. Excuse my Russian.

Последна редакция: сб, 19 юли 2008, 03:09 от Джи

# 304
  • Мнения: 3 491
Погледни горе, писах една добавка за детето в същата минута, в която си писала отговор:)
Джи, и аз допълних. Simple Smile

# 305
  • Мнения: 2 257
Погледни горе, писах една добавка за детето в същата минута, в която си писала отговор:)
Джи, и аз допълних. Simple Smile

И аз, и аз. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт