мислите ли че ако искаш нещо да се случи, то винаги се случва

  • 10 999
  • 75
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 647
В повечето случаи става така, както искам, макар и не веднага. Силно вярвам във "Внимавай какво си пожелаваш, за да не ти се случи". Може да не се получава винаги буквално както съм си мислила, но нещата се случват, по един или друг начин. Преди време четох книгата на Джон Кехоу "Подсъзнанието може всичко" и там е обяснено подбробно как чрез силата на мисълта може да постигнеш каквото желаеш.

# 46
  • Мнения: 3 929
Да, но не само да го искаш, а да си го представяш в реален вид, да го "материализираш" в мислите си. Трябва постоянство, непрекъснато да се повтаря това визуализиране, а не просто да хленчим "искам, искам" и да се чудим после, защо не става.
Силва!

# 47
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Да, но не само да го искаш, а да си го представяш в реален вид, да го "материализираш" в мислите си. Трябва постоянство, непрекъснато да се повтаря това визуализиране, а не просто да хленчим "искам, искам" и да се чудим после, защо не става.
Силва!
.....трябва да си повярваш  Wink

# 48
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Точно в този момент много искам нещо най-накрая да се случи Praynig
Планирам го от почти 2 години, от толкова и работя за него, време е най-накрая да ми провърви.

# 49
  • Мнения: 1 121
Мисля, че ако го искаш много силно, то правиш всичко по силите ти, за да се случи и от тази гледна точка е възможно да стане това, което искаш. Ама чак пък винаги да става не ми се вярва и може би е за добро. Моят живот си е чист пример, има неща, които съм искала силно, а не са ставали, сега виждам, че е за добро Wink

# 50
  • Мнения: 2 229
Със сигурност не винаги! Grinning

Но понякога се случва...ако става въпрос за нещо, което зависи от теб, обаче, естествено че ако положиш усилия е нормално да се случи и няма нищо чудно и невероятно.

Досега съм искала силно 2 неща (детински са...), но са били в сферата на мечтите и никога не съм вярвала, че ще се случат....а те взеха, че се случиха...по абсолютно стечение на обстоятелствата, неочаквано, след години...

Разбира се става въпрос за невероятни и невъзможни според обстоятелствата неща, но възможни по принцип - и да искам да имам дворец на Марс, много ясно, че и много да го искам, няма да стане! Laughing

# 51
  • Лондон
  • Мнения: 403
"Мисленето" не ми е като хората.Като кажа,че нещо искам, става точно обратното.И книгата съм чела и филма съм гледала......тц.

# 52
  • Мнения: 750
Днес пак ще напиша....да,мисля!
Исках един човек да ми помогне за едно нещо,ама много го исках.....и днес се случи.А го искам от два дни!Помогна ми човека!
Бях заложила,че точно той ще ми помогне!
Искаш ли нещо....така става!

# 53
  • Мнения: 1 470
Когато истински го искаш,вярвам че става!Не мисля,зощото в това няма логика,но има сила която идва от сърцето...

# 54
Аз пък вярвам, че нещата не се "случват"... аз си ги "случвам". А това със силното пожелаване - ами ти ако искаш нещо много много да ти се случи, несъзнателно насочваш действията си към неговото превръщане в реалност. Дори и за тото: ако аз много искам да спечеля ще пусна 5 фиша и шансовете ми да спечеля са 5 пъти по-големи от този, който е пуснал един, нали? Simple Smile  Rolling Eyes

Последна редакция: чт, 10 юли 2008, 21:30 от LaVidaLoca

# 55
  • Мнения: 396
Така е, Нещата сам си ги случваш!
И то е защото ако пожелаеш нещо и го материализираш в съзнанието си, както казва и zuki, то се случва !
Моята философия е че в такива моменти цялото ти същество се мобилизира и започва да работи в тази насока.
Само за тотото не съм съгласна, там късмета отдавна няма думата, нито желанието. Ноо това е друга тема.

# 56
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Това е тема, по която може много да се говори.Мисля, че нещата се случват, само ако без какпа съмнение вярваш в тях. Така психиката организира всичките си ресурси за постигане на целта и нещата се случват в резултат от действията, които предприемаме на база на безусловното си намерение.
Много хубави неща по темата е казал Вадим Зеланд в 7-те си книги
http://www.pe-bg.com/?ds=1&cid=3&title=&author=%D0%B … &description=

# 57
  • Мнения: 929
Вярно е че ако искаш нещо истински то ще стане - аз не съм сугурна дали съм искала някои нещо но просто бях сигурна че ще ми се случат( като например знаех че мъжа ми ще е със свели очи и че ще е униформен  и наистина така стана, и не е само това  Hug ).

# 58
  • Мнения: 2 759
Аз пък вярвам, че нещата не се "случват"... аз си ги "случвам". А това със силното пожелаване - ами ти ако искаш нещо много много да ти се случи, несъзнателно насочваш действията си към неговото превръщане в реалност. Дори и за тото: ако аз много искам да спечеля ще пусна 5 фиша и шансовете ми да спечеля са 5 пъти по-големи от този, който е пуснал един, нали? Simple Smile  Rolling Eyes
                    Чудесно разсъждение, но как при 1 000 000 пуснати с желание фиша (щото всички, които пускат вярват, че ще спечелят) да стане така, че да спечели точно твоят  newsm78? Или някой от петте ти. Познавам хора, които понякога пускат за 500 лв, но явно не вярват достатъчно  Mr. Green...

# 59
  • Мнения: 3 268
Ако наистина се случваше,щях сега да съм на остров Бали,да пия мохито и да гушкам някой хубавец със загоряла кожа. Wink

Общи условия

Активация на акаунт