за женските консултации

  • 2 822
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 034
Здравей,polin_a,благодаря ти за повдигане на темичката.И аз отдавна си мисля същите като теб неща,но все се успокоявам,че тук в Италия просто е по различно медицинското обслужване.

не са много държавите като България, където има много прегледи и ултразвуци (без да броим на частно). в повечето западни държави прегледите при нормално протичаща бременност са  в общи линии ограничени. тук се полагат два ултразвука, аз имах три заради секциото, но това е. а за лекарите - мнооого трудно обясняват, имат съвсем различна психика и страхотно самочувствие, оправдано в повечето случаи, но не им се получава много общуването с "невежите" пациенти  Laughing за това също си има причина, защото тук поне болшинството са тотално здравно неграмотни. но като цяло съм доволна от следенето на бременността, защото установих че са много добри диагностици и дори само със слушалка хващат неща, които някои и с ултразвук пропускат. така че имай доверие, не познавам конкретно твоята лекарка, но тези хора влагат много време и пари в образованието си и когато става въпрос за специалисти (гинеколог, хирург, педиатър) аз лично се убедих, че наистина знаят какво правят.  Peace

# 31
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Аз съм доволна от моята ЖК. Платих си предродилен пакет в Правителствена и всяка консултация ме гледат на видеозон, мерят кръвно, кг. корем. Даже около 4-5 пъти вече давам кръв и урина и резултатите са ми готови за минути. Е, ако не питам за нещо по специално, не е много разговорлив и обясняващ наблюдаващия, но предполагам, че ако има нещо нередно ще ме информира.

# 32
  • Мнения: 1 336
yani_cat, точно почнах темата, защото освен кръвните изследвания в четвъртия месец и видеозон всеки път като посещавам ЖК, друго не ми се прави. Разбира се, нямам нищо против видеозона, но се чудя дали е достатъчен, пък и изследвания само веднъж досега newsm78? Все пак съм в седми месец. Та ти се чудя как се чудиш, че има АГ, който да не прави всичко, което трябва. Освен мен, има недоволни и други момичета, както тук, така и в чужбина се оказа.
И аз съм в седми месец и сега ми пуснаха за втори път изследване на кръв и урина. Доколкото знам такова изследване трябва да се пусне три пъти. Чудех се единствено дали има АГ, който да не мери кръвно и килограми, защото ми се струва че това е основно при всички. Но както и да е, не съм много запозната, защото съм ходила само при един лекар и това ми е първа бременност. Но виждам, че и на мен не са ми правени някои от изследванията - цитонамазка, секрет и изследване за СПИН не са ми правени. Иначе съм доволна от отношението на лекаря - много е внимателен и отзивчив, а пък дали прави всичко както трябва не знам, защото не съм била при друг.

# 33
  • Мнения: 9 973
аз и толкова не получих Close

# 34
  • Мнения: 9 776
yani_cat, точно кръвно, кг и матка не са ми мерени изобщо. А това е най елементарното, което покрива ЗК. Добре, че имам апарати вкъщи, та се проконтролирам сама. Абе с две думи - тежко ни и горко ако стане проблем. Както беше писала една форумка - с изследвания или без, резултата го виждаш накрай като родиш. Дано всичко с всички ни да е наред baby_neutral!

# 35
  • Мнения: 2 784
Аз също съм от доволните.
До сега са ми пускали 4 изследвания:
*кр. група, спин и др. гн. заболявания, урина
*пълна кръвна картина и урина
*пълна кръвна картина и урина + антитела
*само антитела
Следващия месец също изследвания, 3 пъти са ме гледали на видеозон по здравна каса, 2 пъти аз отделно съм ходила.Единият път 17-та седмица за малформации на плода.
Болнични ми издават редовно от 4-ти месец, консултациите включват: килограми, кръвно, мерене на матката и това какво да ям, как съм, имам на разположение телефон на който мога да звъня, ако имам проблеми или въпроси.
Доволна съм, това е.
А при кой лекар си?

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
 И аз не съм във възторг от женската консултация -досега само веднъж ми е взимано кръв и урина за стандартните изследвания  до трети месец. В четвърти ми казаха че са пропуснали да ми дадат талон за токсоплазмоза и и я направих тогава-от това излседване изскокна токсоплазмоза  ,но не беше ясно изкарана ли е или не.Пуснах си на частно антителата срещу заплащане за да разбера имам ли я в момента или не. Когато питах кога ще пупскаме антитела, понеже съм с отрицателен резус фактор ми казаха накрая на бремнността (не е ли малко късно).А за секрет и цитонамазка ми казаха че нямало нужда.Ами тогава защо пише че ни се полагат  newsm78 newsm78

# 37
  • Мнения: 4 292
Oпределено при първата ми бременност женската консултация беше на доста по-високо ниво. Явно за пет години нещата са се променили, но не към по-добро. Всъщност, не се оплаквам - бременноста ми протича нормално, поне за сега. Ходя на видеозон веднъж в месеца, мерят ми кръвното, следят ми килограмите, минала съм задължителните прегледи... Това е.

# 38
  • Мнения: 1 674
Като ходих на ЖК всеки път гинеколожката ми мереше кръвното,кг,обиколка на корема.3 пъти ми е пускала изследвания на кръв и урина и 3 прегледа с ехограф-толкова отпуска касата.Но аз си ходих на частно всеки месец и там  ме гледаха с ехограф,така че не съм се притеснявала.
И аз така правех

# 39
  • Мнения: 1 671
При мен ЖК включваше разните мерки и теглилки (кръвно, килограми, мереха ми корема) - всеки път, докторът не питаше за оплаквания, аз нямах и си заминавах.
Кръв и урина ми е пускал 3 пъти, 2 пъти ме е гледал с ултразвук, направи ми микробиология и цитонамазка. На няколко пъти искаше да ме прегледа, но аз отказвах.
Също така в началото ми пусна и СПИН и Васерман, кръвната група я знаех от предишната бременност и си пазех картончето.
Доколкото знам май това е всичко, което касата поема.

Иначе си платих и си направих БХС, 3 фетални морфологии. На няколко пъти, като съм прокървявала или съм имала проблеми, съм ходила да ме гледат с ултразвук. Също така всеки месец съм си пускала кръв и урина (освен когато не са ми давали направление, но по касата са само 3).

# 40
  • Мнения: 91
Аз съм от Варна, регистрирана съм във дкц Вл-во при д-р Янчева и ак. Чипова.Докторката излезна отдавна в болнични, но не и усетих липсата, акушерката е невероятен професионалист и си следи всичко. Дори сега излиза в отпуска, но всичко е предвидила.За лекарката има друга, която поема ниейните задължения. А и от личната ми лекарка съм много доволна, едните изследвания ми ги пусна тя, защото бях леко хремава Blush

Общи условия

Активация на акаунт