Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ - 5

  • 24 939
  • 295
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 3 770
Ей , чудничко ! Ще пестим от свещи в банята ! Влизаш , гасиш лампите , айде палиш сифона и цамбур във ваната , шампанското под ръка , музиката , панорамата ........ехеее , къде по-фешън от някакви си свещи , пък било и ароматизирани !  Mr. Green Пък нищо чудно , докато стигнем до там да пуснат и сифони , освен със светлини и с различни аромати !  Joy

# 256
  • Мнения: 143
Стъпълъта на стълбището реши ли с какъв материал ще са?

Мисля, че да. Фаянсаджията предложи един теракот, който прилича на тъмно дърво. Хареса ми. Стои хубаво. Аз не искам нищо блестящо в къщата си, обичам по матовите неща. Изходихме от това, че исках стълбищата да са облечени с дърво. Но сградата ни все още е нова, ще има още мокри довършителни процеси, което означава още строителна влага. Не ни се рискува да се събудим една сутрин и стъпалата да са се нагърчили от влагата и стигнахме до това решение. Надявам се за добро. Цената е 45 лв/линеен метър (труд+материал). Смятам, че е добра цена.

# 257
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 540
Ееххх, Anneese, какви хубави неща разказваш Simple Smile
А за сифоните - не следите темата за баните , момичета! Simple Smile Аз в началото от всички интериорни се бях отказала, като видях няколко отчайващи снимки, но сега съм ги изяла с кориците от първата до последната, има ей такива страхотни находки Grinning Например и идея си нямах, че някакъв корниз за японска стена може да струва 200лв метъра ooooh! , а в същото време може да се направи по много прост и супер евтин начин (безценен съвет на недолюбваната Ксения). В темата за кухните и за детайлите също има много ценни неща. Сега живо се интересувам от комарници и по-точно как да мина по-тънко Wink защото и там цените са едни....

Последна редакция: чт, 31 юли 2008, 13:51 от ljuboznatelna

# 258
  • Мнения: 143
Сега живо се интересувам от комарници и по-точно как да мина по-тънко Wink защото и там цените са едни....

ах тези комарници...
Не помня нашите колко пари струваха, но по грозно нещо не съм виждала. Просто изглеждат страшно, но какво друго да сложа?

А ти няма ли да ги поръчваш с дограмата?

# 259
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 540
Моята дограма ще е обикновена дървена. Мисля за ролетни, за да ги пускам само вечер и да не ги гледам през останалото време. А в къща, сама знаеш вече, броят им е голям Simple Smile Според  традицията в нашето семейство, си мисля как биха могли да са нещо от рода "Направи сам" Simple Smile

# 260
  • Мнения: 3 770
Моите комарници са си най-обикновени и са хубави , между другото.Имам три врати и на две големи и един по-малък прозорец комарници. Обаче всяка сутрин гледам от терасата на комшията комарника на вратата - спуска от горе като външна щора !  newsm78 Няма идея как и къде се прибира !

ljuboznatelna , теб ще те търся за много неща , като му дайде времето , че си подвижна енциклопедия по много въпроси !   bouquet


Сега имам повод да ви почерпя ! Днес на обед мъжът подписа договора със строителната фирма и се надявам до десетина дни да започнем , пък да видим до къде ще я докараме !
  Laughing

                                       



                                                                                                               

# 261
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 540
Ооо, супер! Ха да ви е честито началото и да ви върви без дъжд, но по вода!
За комарниците - точно за такъв като щора говоря. Още не съм разучила механизма, имало някакви четки встрани, за да пазят, а аз в Алати гледах , и  такива четки не видях, ще трябва да се обиколи newsm78, че нито една фирма няма да иска да ми разкрие тайната Grinning

# 262
  • Мнения: 143
Хайде ДИДИ, успех! И да ви върви по вода със строежа. По-малко нерви и много хубави моменти. Ние тук сме с теб!

# 263
  • Мнения: 3 770
Благодаря , момичета !  Hug На първа копка пак ще почерпя и ще пусна една скучна снимка на багера !  Mr. Green

# 264
  • Пловдив
  • Мнения: 3 745
Е, това вече е Новина.  smile3501

Присъединявам се с пожелания за безпрепятствено строителство и определено по-малко нерви.

УСПЕХ, Диди!!!


ljuboznatelna, ако успееш да си намериш от тези устройства като на щорите:
http://alexabg.com/index.php?option=com_content&task=view&am … =32&Itemid=49, мисля че би могла сама да си направиш противокомарните. Те са с някакви пружинести устройства и се прибират нагоре когато не ги ползваш. Едно време майка ми имаше от тези щори, та затова се сетих. В някоя от производствените им фирми със сигурност има.

Последна редакция: чт, 31 юли 2008, 18:23 от AlexaS

# 265
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Диди, успех!
За комарниците като щора да споделя - преди 6 години сложихме такива и се скапаха още през втората година - или си се вдигаха с адски трясък сами в най-неподходящо време (разбирай посред нощ) или пък изобщо не искаха да се застопорят долу. Държахме ги закрепени на магия, докато миналото лято ми писна и ги смених с обикновени от алуминиева рамка на панти

# 266
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 540
AlexaS, до тук ми е ясно, но встрани трябва да има нещо, което ги уплътнява, четох за някакви четки Rolling Eyes radinna, ти ме отчая Sad  Всъщност по-важно е да могат да се вдигнат, другото ще го нагласим Wink В краен случай ще разчитам на леки завеси и таблетки на Райд Simple Smile

# 267
  • Мнения: 481
Aneesse, честита ви дограма, поздравления за избора. Аз много искам дървена дограма, но както се досещате вероятно няма да ме огрее  Confused но поне кафява се надявам да е  Twisted Evil

Ха така Диди, честито и от мен, присъединявам се към пожеланията на момичетата за попътен вятър  Hug

Това с комарниците и на мен ми е голям проблем, щото са ми грозни, нооо и аз ще я шпионирам значи любознателна, щом е такава откривателка...

А за цената на линейния сифон  ooooh! , бях си го харесала и аз... пфууу, какви ли компромиси ще се правят  Whistling

# 268
  • София
  • Мнения: 4 397
Диди честито и успех   Hug

Ние сме с такива комарници /ролетните/ ама нещо не разбрах, какво ви интересува мносо съм доволна  Peace

За сифона нямам думи, много е готин ама и цената му  #Crazy

п.с.  radinna сега прочетох какво си писала за комарниците, ние имахме един такъв преди доста години ужасни, тропа блъска абе ужас, след което сменихме дограмата и заедно с нея порачахме пак комарници и наистина бяха 3 пъти по скъпи от предните, ама и разликата е от земята до небето  Peace

# 269
  • Мнения: 10
Аз понеже таковата...... откъдето следва че тоя сифон прословут стана много известен.... Та да си кажа че много се закрастих за него верно ни съдраха кожата за пустата тенекия но си представям стъкления параван точно с такъв сифон да му се невиди... та така и си подлудях за него.

Общи условия

Активация на акаунт