Право на обезщетение от борсата?

  • 285 202
  • 759
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 534
Да! Имаш право и ще получиш 8 месеца обезщетение, но ще е близо до минимума! Peace

# 571
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
катетооо,как ще се прекрати трудовия договор-по взаимно съгласие или ще те съкратят

# 572
  • Мнения: 56
А ако напусна и след това започна работа в друга фирма,от там ще могат ли да ме съкратят или пак ще важи този закон за трито години?

# 573
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Vaseto[/b,това за трите години важи за всички частни фирми.

# 574
  • Мнения: 56
Благодаря за всичките отговори!  bouquet

# 575
  • Sofia
  • Мнения: 270
Здравейте,

В момента съм на договор със срок на изпитание 3 месеца, който още не е изтекъл, ако ми бъде прекратен от работодателя преди да е изтекъл имам ли прашо на обезщетение 80 на 100?

# 576
  • Мнения: 534
Няма такова обезщетение, което е 80% от осиг. доход. От край време е 60% Peace

# 577
  • Sofia
  • Мнения: 270
ОК , 60 на сто, надцених малко Simple Smile А какво е това правило за 3те години?

# 578
  • Мнения: 3 181
В момента съм в неплатен отпуск по майчинство. Фирмата, в която работя имаше двама собственици, управители.  Собствениците са решили да се разделят и продадат общата фирма. Това вече е факт. Единият е запазил едната марка, и при него са останали да работят 4-5 души персонал, другите са напуснали, още със започването на кризата, и преди да се осъществи продажбата. Аз се водя на ТД към продадената фирма. Говорих с финансовия, обясни ми, че ако искам документите ми да са ок, и да не остана без трудов стаж, по мой избор, да подам молба за напускане, защото новият собственик не потдържал персонал(купувал и продавал фирми, някакви далавери........не знам точно), бил трудно откриваем и накрая може да остана с неуредени документи. Лятото използвах и платеният си отпуск за 2007,2008 и 2009г, не са ми платили част от отпуската, защото фирмата вече се е водила на новият собственик. Много съм ядосана, меко казано: трябва да си прекратя неплатеният отпуск, няма да мога да използвам отпуската за 2010, ако напусна отива по дяволите. От ИТ отказват да съкратят мен и други майки, защото децата са под 3г, т.е единственият ми избор е да подам молба за напускане. Или има и други опции? После ИТ, защитавала майките, как пък не? Не могат да ме съкратят, защото не разрешават, т.е. трябва да напусна по взаимно съгласие и си губя всички отпуски, обезщетения................
Въпросът ми е да пиша ли молбата? Май нямам друг избор, за съжаление........
Благодаря за отговорите.....

# 579
  • Мнения: 2
Много благодаря за отговора Simple SmileУплашиха ме,че не мога да взема обезщетение ако бащата ми е прехвърлил неговите 6 месеца неплатен отпуск.Мисля че ми прекратяват договора с намаляване на щата(чл.328,т.2 от КТ) Thinking

Последна редакция: ср, 13 окт 2010, 23:40 от катетооо

# 580
  • Sofia
  • Мнения: 270
Все пак някой знае ли дали, ако работодателя ми прекрати договора още преди да изтече изпитателния срок имам право на борса в размер на 60 на 100?

# 581
каде мога да проверявам колко и за колко дена обещетение са ми превели .благодаря предварително

# 582
  • Мнения: 4 615
Сайта на НОИ, но трябва да имаш ПИК.

# 583
  • Хасково
  • Мнения: 10
Здравейте  Simple Smile
Моята ситуация е такава: на 28.10. детето ми навършва 2 години, след което ще си ползвам платения отпуск, след това може и да не се върна на работа. Незнам обаче дали ще ме съкратят или ще трябва да напусна по свое желание. Имам 6 години стаж и те са в тази фирма, но на различни длъжности. Въпросът ми е: на колко месеца на борсата имам право и каква сума ще взимам, при положение, че 4 месеца преди да изляза в майчинство са ме осигурявали на 300 лв, а преди това на по-малко?

# 584
  • Sofia
  • Мнения: 270
Може ли някой да ми отговори как ще е по-добре да прекратя договор със срок на изпитание , от моя страна ли да стане или , ако помоля работодателя да го прекрати имам ли право на борса в размер 60 на 100. И колко време и каква сума ще взимам в най-лошия случай от трудова борса? Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт