Право на обезщетение от борсата?

  • 285 175
  • 759
  •   1
Отговори
# 645
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
трябва да ти изплатят всичкат натрупана отпуска от преди майчинството и по време на майчинството
по взаимно съгласие задължително имаш право на борса-4 м по 120 лв

но защо първо не си пуснеш неплатената 6 м,а после напускаш и борсата

# 646
  • Мнения: 56
Мила Siqnna аз съм в същото положение и наистина Elfita е права,ако имаш възможност по-добре си вземи  6 месеца и след това иди на борсата,защото тези 4 месеца минават толкова бързо,а и парите въобще не си заслужават,като се има напредвид,че после ще трябва да си внасяш осигуровките сама.Ако бях помислила преди да се запиша на борсата сигурно така щях да постъпя и аз.Само да поясня,че и аз не получих никакви пари за полагаемата ми се отпуска и ме уведомиха,че едва ли ще получа.Така че ако не бързаш за бюрото си пусни 6м. неплатена.А за обезщетенията от борсата е необходима И бележка издадена от банката с IBAN-а на сметката,за която на мен ме върнаха да си вадя/не можело написана на ръка?!/да си знаеш. Peace

# 647
  • Мнения: 10
Здравейте на всички майки'на 6.12.2010 ми свършва майченството за отглеждане на малко дете до 2г.След това може ли да отида на ТБ

# 648
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте на всички майки'на 6.12.2010 ми свършва майченството за отглеждане на малко дете до 2г.След това може ли да отида на ТБ

напускаш и отиваш на борсата.ще взимаш 4 м по 120 лв
може първо да си пуснеш натрупаната платенат отпуска,после неплатения 6 м и след това на борсата

# 649
  • Мнения: 10
Благодаря за отговора.Но незнам работодателя ми дали ще се съгласи да ми плати платения отпуск .Ако не е съгласен'какво следва да напусна и да отида на ТБ

# 650
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Благодаря за отговора.Но незнам работодателя ми дали ще се съгласи да ми плати платения отпуск .Ако не е съгласен'какво следва да напусна и да отида на ТБ

няма как да не е съгласен-трябва да я изплати-ако ти прави проблеми се оплачи в инспекцията по труда

напускаш и се записваш в бюрото,да

# 651
  • Мнения: 10
Благодаря ти отново Elfita ще видя какво ще стане другата седмица и отново ще пиша.ЦЕЛУВКИ на малката Джиджа 'От мен Галина и от моето слънчице Николетка  love001

# 652
  • Мнения: 114
Здравейте на всички!На 14 ноември ми изтече майчинството,мисля да прекратя договора по взаимно сагласие и да отида на борсата.Та въпросът ми е има ли срок за записване на борсата и колко е той?И срока за записване след последния превод на пари за майчинството ли е или след изтичане на майчинството?Дано ме разбрахте ,че както го написах...

# 653
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте на всички!На 14 ноември ми изтече майчинството,мисля да прекратя договора по взаимно сагласие и да отида на борсата.Та въпросът ми е има ли срок за записване на борсата и колко е той?И срока за записване след последния превод на пари за майчинството ли е или след изтичане на майчинството?Дано ме разбрахте ,че както го написах...

от датата на прекратяване на договора ти-до 3 месеца трябва да се регистрираш
ще взимаш 4 м по 120 лв

# 654
  • Мнения: 63
Здравейте!
Искам и аз да ви попитам нещо , свързано с изплащане на парите от борсата.Аз съм съкратена,записах се на борсата на 24.10.2010г. и от НОИ си взех разпоредбата на 15.11.2010 г. Кога трябва да започна да получавам парите??? newsm78

Последна редакция: пт, 03 дек 2010, 11:29 от Radincheto

# 655
  • Мнения: 280
Благодаря за отговорите   bouquet
Аз сама пожелах да прекратим трудовите си отношения. Натрупана отпуска най вероятно няма да ми я платят, те заплати не дават и никой копче не им казва, аз за отпуска да претендирам  Tired Както и да е! Така или иначе исакм да напусна фирмата, планувам да изкарам зимата на борсата, а живот и здраве дано на пролет мога да работя  Praynig
Вярно, че трябва д аси плащам сама осигуровките, ама....ще се справя някак си Simple Smile

# 656
  • Мнения: 534
Здравейте!
Искам и аз да ви попитам нещо , свързано с изплащане на парите от борсата.Аз съм съкратена,записах се на борсата на 24.10.2010г. и от НОИ си взех разпоредбата на 15.11.2010 г. Кога трябва да започна да получавам парите??? newsm78
Кога точно си освободена и на какво основание? Щом нямаш плащане през м. ноември, значи имаш обезщетение по чл. 222 и първите пари като обезщетение за безработица ще получиш сега декември.

# 657
  • Мнения: 63
Да имам платено обезщетение по чл.222 ,а съм освободена на 23.09.2010г.По мойте изчисления трябваше ноември да ми изплатят за 5-те работни дни от септември месец.А иначе има ли определена дата или да чакам през целия декември???Благодаря много!!! Thinking

# 658
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Да имам платено обезщетение по чл.222 ,а съм освободена на 23.09.2010г.По мойте изчисления трябваше ноември да ми изплатят за 5-те работни дни от септември месец.А иначе има ли определена дата или да чакам през целия декември???Благодаря много!!! Thinking
На 15-то число плащат и са много точни. Peace

# 659
  • Мнения: 534
Да имам платено обезщетение по чл.222 ,а съм освободена на 23.09.2010г.По мойте изчисления трябваше ноември да ми изплатят за 5-те работни дни от септември месец.А иначе има ли определена дата или да чакам през целия декември???Благодаря много!!! Thinking

Трябва да имаш превод за времето от 23.10. до 31.10 към 15.11. /нямам календар пред мен и не мога да преценя колко раб. дни са/ и понеже не са много пари направи справка в банката да не би да ти е взета някаква такса обслужване или нещо подобно. Така не можеш да разбереш, че имаш превод.

Общи условия

Активация на акаунт