Как бихте реагирали на това?

  • 3 929
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 422
Твърдо съм "За" полицията.
При нас подобно нещо продължи близо половин година-всеки ден (вкл.събота и неделя) се 4укаше , тропаше и т.н. от 1 до 5 следобед  Shocked
През ден ходих да се моля да спрат, 4е детето спи. Просто от 2 до 4 да си намерят друга работа по-тиха...Разлепихме им в асансьора кат се возят да 4етат наредбата на столи4на община за вдигането на шум. Simple Smile
Между другото шум нямат право да вдигат от 14 до 16 и ве4ер след 20.А в по4ивни дни въобще нямат право, освен ако нямат съгласието на съседите.
И мъжа ми няколко пъти ходи, реакцията беше като при вас-ми тогава идвали майсторите, какво да правел и обиди към нас, абе.....
И да видиш като му казахме, 4е сме се уговорили с полицаите (наистина беше така), 4е само да бръмнат след 2 и пускаме жалба....Оттогава грам не са шумнали.....
Далеч съм от мисълта да правя компромиси,още повече че става въпрос за дете.

# 31
  • sofia
  • Мнения: 8 938
някой знае ли дали правилото важи и в квартали с къщи? питам, защото при майка ми съседът включи една резачка в неделя в 15.00ч и събуди детето ми, аз тръгнах да правя скандал, но майка ми твърди, че това важи само за блоковете newsm78
Мацка, сега е сезона на подготвока за зимата...............от три дни вие един циркуляр добре, че е през няколко двора и вътре не го чувам.

# 32
  • Мнения: 2 478
Разбира се веднаг бих се обадила в най-близкото районо полицейско управление.
Опитвам се да бъда солидарна със съседите,но когато са ме предупредили за шума предварително.
Ама ако отида да ги помоля и срещна такова отношение,доброто ми възпитание веднага ще изчезне.
А полицията идва дори и за обеден шум.
И няма как е БГ да се спазва тишина в зададените часове,ако хората си мълчат и не уведомяват нужните инстанции.
При повторна забележка за шум се прави акт.Така че,който иска нека не се съобразява.

# 33
  • Мнения: 378
Днес е тихо и спокойно  Grinning  До полиция не се стигна, но щях да извикам, ако отново се шумеше  Peace Всъщност може да чакат да стане 14 ч., за да започнат.   Смешно или не, това е правило, което трябва да се спазва и важи за всички.
Вече има глоби за това,ти ги извикай пък ако им се плаща всеки път,ще продължават.

# 34
  • Мнения: 6 164
Естествено, че ще дойде полиция, ако извикаш. При вас е поне седмица, а при нас вече трети месец е пробиване и къртене, половината апартаменти в блока правят ремонти, то не бяха изолации, сменяне на врати, закачане на климатици, плюс строежа пред блока ми, съсед отдолу с купони до 4 сутринта и пр. Свалях детето да спи долу в колата два пъти... Още не знам как имам търпение и разбиране и не съм извикала полиция. Но пък правя забележки и хората са разбрани, с изключение на изброените няколко случая, но все още съм търпелива.
А че идват - идват, на една приятелка баба й решила да си закове някаква дъска на спалнята в 22:30 и съседите викнали полиция отдолу. Joy Дошли полицаите, гледат сама женицата вкъщи и се изсмяли на съседите, че издребняват. Но ако ти къртят от 14 до 16ч. и детето ти не спи, не виждам нищо смешно.

# 35
  • София
  • Мнения: 383
Отговарям директно- викам полиция.
Но имам питане към по-запознатите. Случвало ми се е да извикам патрулка за вдиган шум от съседите, но докато дойде полицията шумът спира. Дали няма да ме санкционират по някакъв начин или пък например следващя път да не дойдат на мое обаждане?
Над нас съседче през зимата се учеше да свири на китара, но все започваше към 11 часа, дрънка , дрънка колкото да ме вбеси достатъчно, че да се разсъня или пък да ме събуди, ако вече съм заспала и после спре. Свири окло 10 минути.  За тези минути дори и да се обадя, когато веднага хване китарата, докато дойдат полицаите той ще е спрал. Имате ли виждане или опит по въпроса?

Общи условия

Активация на акаунт