Съседите над нас....

  • 9 478
  • 147
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 6 363
казваш, че твоето дете е на 2.5 години, а другото дете е на 3 - значи са почти връстници. замисли се дали ти би могла да накараш твоето дете след събуждане сутрин да мирува и да пази тишина - от 7 до 9 - когато се буди твоето дете... ако имаш способи да го накараш - посъветвай и съседите да ги приложат. защото, по твоите думи, хората явно имат желание да се съобразят, но не знаят как. дай им акъл.

но! ако ти не можеш да усмириш твоето дете, тогава не очаквай същото и от тях. моят син след ставане сутрин е най-активен. тича, вика, тропа... на 2 години е и става в 6 и 30. не мога да го изкарам навън толкова рано, за да не буди комшиите. нито мога да го вържа за 3 часа да стои мирен, докато стане време за разходка или се събуди и последното поспаливо дете в квартала.

правилно ти е казал някой - има си часове за пазене на тишина, но не и до 9 сутринта.


# 61
  • Мнения: 186
Днес сутринта пак всичко се повтори.Реших да ви послушам и се качих пак горе.На въпроса ми:"Докога?" ми беше отговорено:"Ми не мога да го вържа.Шумоизолирайте си апартамента.",след,което ми се затъшна вратата под носа.Май ще трябва да търся някакъв друг начин,че другия път няма и да ми отворят.

# 62
  • Мнения: 186
казваш, че твоето дете е на 2.5 години, а другото дете е на 3 - значи са почти връстници. замисли се дали ти би могла да накараш твоето дете след събуждане сутрин да мирува и да пази тишина - от 7 до 9 - когато се буди твоето дете... ако имаш способи да го накараш - посъветвай и съседите да ги приложат. защото, по твоите думи, хората явно имат желание да се съобразят, но не знаят как. дай им акъл.

но! ако ти не можеш да усмириш твоето дете, тогава не очаквай същото и от тях. моят син след ставане сутрин е най-активен. тича, вика, тропа... на 2 години е и става в 6 и 30. не мога да го изкарам навън толкова рано, за да не буди комшиите. нито мога да го вържа за 3 часа да стои мирен, докато стане време за разходка или се събуди и последното поспаливо дете в квартала.

правилно ти е казал някой - има си часове за пазене на тишина, но не и до 9 сутринта.



А до колко са тези часове бе мила?А моето дете като стане ходи,а не тича нон-стоп и не кара колело.Щом има закон,че се пази тишина до 10 значи не е случайно.Или го е измислил някой,който не обича да става рано?!

# 63
  • София
  • Мнения: 6 363
ами няма такъв закон, че се пази тишина до 10 сутринта, заблудила си се.
някой в темата ти го написа - от 22 вечерта до 8 сутринта и между 14 и 16 часа.

и пак да те питам - ти на твоето 2.5 годишно като му издадеш заповед какво точно да прави - то слуша ли те безпрекословно и изпълнява ли? за колко време успяваш?

това, което можеш да изискваш от тях, е да не разрешават каране на колело до 8 сутринта. макар че, едва ли колелото може да прави толкова шум. над нашия апартамент тропа денонощно едно 5 годишно момченце. моят син заспива много по-рано от него вечер, спи и следобед, за разлика от другото. е, не се буди от тропането. а и онова тича яко из апартамента, повярвай ми.

не се заяждам с теб, разбирам неудобството, но помисли, че реално не можеш да изискваш много в случая. просто не е възможно.
затова са те посъветвали умно да се шумоизолираш, ако проблемът е толкова сериозен.

# 64
  • Мнения: 804
Mirama, 
Не оправдавам никого. Просто на тази възраст е нормално децата да тичат и да вдигат шум. Нормално е и една жена с две деца да не може във всеки един миг да мисли за комшийката си от долния етаж. Но ще ти кажа какво за мен не е нормално.
Не е нормално една жена да слага обърнат палец на тема за шумно дете.
Не е нормално да се мятат квалификации за възпитание и липса на такова с лека ръка.
Не е нормално да сте се събрали толкова съвършени на едно място и все някой да ви е крив. Я дете което тича, я съсед който прави ремонт, я нещо друго.
Милион пъти съм го казвала и ще го кажа пак - да умееш да съжителстваш с хората и да поддържаш нормални отношения с тях е сложно. За съжаление в огромните кооперации има различни хора и волю неволю трябва да се научим да живеем с тях. На който не му изнася - се връща на село.

Виж сега,пуснах темата за да получа съвет как без да се карам с хората да ги накарам да са по-тихи.Благодаря ти за мненията.Моля просто не пиши повече в тази тема.
Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy

# 65
  • Мнения: 308
и пак да те питам - ти на твоето 2.5 годишно като му издадеш заповед какво точно да прави - то слуша ли те безпрекословно и изпълнява ли? за колко време успяваш?

   Ама то не трябва да се издават заповеди. Те водят до точно обратното. Нали нормалната комуникация е най-доброто, та било то и с две годишни деца. Остава сега да кажете, че те не разбират. Ината не им е чужд, но съм далеч от мисълта, че едно дете не разбира и не можеш да го прикоткаш за час-два и то всяка сутрин. Вярно е, че има дни, когато държат всичко да е на тяхното и е трудно за всяка майка, но всеки ден?

# 66
  • Мнения: 4 841
 ooooh! Не мога да повярвам, че има такава тема...
Подкрепям всяка казана дума от babche.

Има и друг момент - щом живеете заедно, след някоя и друга година децата ви ще играят заедно пред блока, може да се сприятелят, да общуват... Дали ще ти е приятно децата да избягват детето ти, защото родителите те имат за "оная майка, скандалджийката"? Толкова по-лесно е да се поддържат добри отношения във входа, отколкото непрекъснат конфликт...

# 67
  • Мнения: 14 133
ooooh! Не мога да повярвам, че има такава тема...
Подкрепям всяка казана дума от babche.

Има и друг момент - щом живеете заедно, след някоя и друга година децата ви ще играят заедно пред блока, може да се сприятелят, да общуват... Дали ще ти е приятно децата да избягват детето ти, защото родителите те имат за "оная майка, скандалджийката"? Толкова по-лесно е да се поддържат добри отношения във входа, отколкото непрекъснат конфликт...
Peace  Не можеш да вържеш на едно място 2-3 годишно дете за няколко часа. Колкото и кротко да му обясняваш, не винаги се получава. Като поизрастне ще спре да ви шуми толкова много.

# 68
  • Мнения: 901
На нашите съседи детето започва към 6.30 да удря с нещо дървено по пода. Е, не мога да приема, че няма начин майката да отнеме тоз инструмент от детето, да го гушне, да му поговори и въобще да го насочи към по-тихи занимания. Ако въобще й пука за това, че ние още спим - особено в неделя.

# 69
  • Мнения: 738
На нашите съседи детето започва към 6.30 да удря с нещо дървено по пода. Е, не мога да приема, че няма начин майката да отнеме тоз инструмент от детето, да го гушне, да му поговори и въобще да го насочи към по-тихи занимания. Ако въобще й пука за това, че ние още спим - особено в неделя.

Точно така! Нашите пък са с теракот и имам чувството, че ходят с дървени саба вкъщи ooooh! А майката е денонощно на някакъв фитнес уред, който издава супер изнервящ методичен шум Rolling Eyes
И понеже някой спомена, че децата нямало да си играят като пораснели...Сестричката ми са приятелки с детето отгоре, което за моя огромна изненада е много мило и възпитано дете. А майка й дори на "Добър ден" не отговаря Rolling Eyes Разни хора, разни идеали...

# 70
  • Мнения: 4 841
Точно така! Нашите пък са с теракот и имам чувството, че ходят с дървени саба вкъщи ooooh! А майката е денонощно на някакъв фитнес уред, който издава супер изнервящ методичен шум Rolling Eyes
И понеже някой спомена, че децата нямало да си играят като пораснели...Сестричката ми са приятелки с детето отгоре, което за моя огромна изненада е много мило и възпитано дете. А майка й дори на "Добър ден" не отговаря Rolling Eyes Разни хора, разни идеали...

Последно кой тропа - милото и възпитано дете, или високомерната му майка  newsm78

(Направете си шумоизолация. Не е скъпо. Peace)

# 71
  • Мнения: 738
Детето тропаше, когато беше по-малко. Тогава когато се направеше забележка на майката, тя напук започваше да тропа. А сега, когато детето е голямо, си тропа основно тя. За незнам кой път казвам, че не обвинявам децата, а майките им. Точка.
И без да ми даваш акъл да си правя шумоизолация! Що не им дадеш съвет на комшиите да си купят килим примерно? Не е ли по-лесно да има някаква коректност и съобразяване с другите? Много лесно раздавате съвети, еййй ooooh!

# 72
  • Мнения: 4 841
И без да ми даваш акъл да си правя шумоизолация! Що не им дадеш съвет на комшиите да си купят килим примерно? Не е ли по-лесно да има някаква коректност и съобразяване с другите? Много лесно раздавате съвети, еййй ooooh!

А, ако щеш си прави шумоизолация, проблема си е твой. Щом предпочиташ да си тровиш нервите и да се преизпълваш с отрицателни емоции, прави го  Hug

На мен обаче ми е странно защо апелираме за коректност и съобразяване с другите само когато сме потърпевши? И дали нашите собствени съседи ни смятат за най-коректните и тихи хора на света?
Не се заяждам, питам си просто...

# 73
  • Мнения: 738
Да, смея да твърдя, че сме коректни и тихи съседи. Питала съм. Нямало е случай, в който сестра ми да е ходила като кон или да е тропала и аз да не съм й се скарала, че не е сама в блока и че както на нас не ни е приятно да ни тропат на главата, така и на хората под нас. Е, разбира ме. Така е възпитана. Навън си беснее и си играят с децата, колкото искат, вкъщи е друго обаче.
Ние сме на предпоследен етаж, явно на тази отгоре не й прави впечатление, защото над тях няма никой. Да взема да купя таванското помещение над тях ли... Thinking Twisted Evil

# 74
  • UK
  • Мнения: 1 351
 
Да, смея да твърдя, че сме коректни и тихи съседи. Питала съм. Нямало е случай, в който сестра ми да е ходила като кон или да е тропала и аз да не съм й се скарала, че не е сама в блока и че както на нас не ни е приятно да ни тропат на главата, така и на хората под нас. Е, разбира ме. Така е възпитана. Навън си беснее и си играят с децата, колкото искат, вкъщи е друго обаче.
Ние сме на предпоследен етаж, явно на тази отгоре не й прави впечатление, защото над тях няма никой. Да взема да купя таванското помещение над тях ли... Thinking Twisted Evil

Купувай  Joy ще дойда да тропам с теб  Joy

Общи условия

Активация на акаунт