Съседите над нас....

  • 9 477
  • 147
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 186
...Неудобството го изпитвам аз в този случай.9 месеца ми беше неудобно да ги помоля за тишина.Мислех си,че ще се усетят,та отдолу също има дете.Е,уви.
Може да са се усетили, мила. Поне за момент си го представи. Недей да си мислиш, че родителите задължително не правят забележки, може просто да не съумяват да са достатъчно авторитетни. Може децата да са от по-буйните. Може да са много причините.
И наистина детето ти е малко, чукай на дърво да не стане и то като тези деца, от които толкова се възмущаваш. Не казвай голяма дума, защото човек никога не може да бъде сигурен в нищо. Чисто приятелски ти го казвам - не се върти целия свят около теб и твоето дете.  Wink

Точно за това става дума.Точно,защото и аз смятам,че целия свят не се върти около нас,ми беше съвестно да направя забележка.Повярвай ми,за половин час не спира шума.Те цяла седмица ги оставят на гледачка,на нея едва ли и пука толкова.Стига да не се занимава ги оставя на самотек.След,като си дойдат родителите е същото.Е какво е това дете,което на 3 години не може никой нищо да му каже?

# 91
  • Мнения: 14
Прочетох вичко дотук.И разбирам и авторката, и съседите отгоре.Имам две момчета- на 9г и и на 5г.Старая се максимално да сме навън, защото, когато сме вътре, дори четенето на комикси е шумно/дори за мен/.Правя им забележка, говоря им... не е като да съм ги оставила да си правят каквото си искат, но са шумни.Какво беше учудването ми, когато тази година / за първи път/отидохме на почивка с тях в един хотел в Турция...Имаше предимно белгийски и холандски семейства, естествено с децата си.Значи аз се съсипах от притеснения дали децата не вдигат много шум на басейна, а хората може би искат да почиват, карах ги да спят от 14-16 ч пак поради същата причина, а пък за ресторанта не ми се говори-непрекъснато бях зад тях:Не тичай, за да не изпуснеш чинията!Не тичай, за да не бутнеш стола на някой!Е, никой чужденец не направи забележка на децата си...Така викаха, тичаха и крещяха/особено в часовете за почивка/!!!Малко дълго стана и може би не точно по темата, но исках да споделя какво ми направи впечетление.

# 92
  • Мнения: 804
Не знам кое е толкова смешно,е интелигентно те помолих да не пишеш повече тук ли?Може би трябваше да те нападна както ти го направи.Тогава нямаше да ти е смешно повярвай ми.Явно на човешко отношение реагираш  като простак.Не ме учудва начина ти на разсъждение тогава.Нормално е да защитаваш хора ,с които си приличаш.
smile3505

# 93
  • Мнения: 524
Да, тези колички дори и отвън вдигат много шум, защото колелцата са им пластмасови.

Значи няма да е невъзможно мама да забрани карането им вкъщи в определени часове, за което става дума - да се "възпира излишната патаклама".
Разбира се. Такова колело би изнервило мен самата и бих го прибрала.

# 94
  • UK
  • Мнения: 1 351
Не знам кое е толкова смешно,е интелигентно те помолих да не пишеш повече тук ли?Може би трябваше да те нападна както ти го направи.Тогава нямаше да ти е смешно повярвай ми.Явно на човешко отношение реагираш  като простак.Не ме учудва начина ти на разсъждение тогава.Нормално е да защитаваш хора ,с които си приличаш.
smile3505

smile3505 за теб бабче

# 95
  • Мнения: 4 916
Очаквам скоро тема "Съседското дете одра жива котка, майка му казва, че нищо не може да направи" и десетки коментари "Ами, така е, тя не може да го завърже все пак...", "Какво толкова..." и "Хубаво е, че е палаво детето..."

# 96
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Постави се в тяхното положение, ако ти си на нейно място, какво ще направиш, когато комшията на долният етаж дойде да ти направи забележка, как ще реагираш. Деца и съобразяване, са две думи, които не виреят заедно. Аз съм в положението на твоята комшийка, с две деца, енергични, тичат, падат, крещят и т.н. Е, не стават в 7 часа и не карат колела в къщи, но са шумни, след като ми направиха забележка, стресирах децата си и себе си, и положението си е същото. Утре може ти да си в положението на комшийката си. Не е лесно.
Аз се поставям,но как да обясня на моето дете:"Нищо мамо,ти няма да спиш,защото не искам детенцето отгоре де се стресира."?Ние ще ставаме,когато то стане и ще си лягаме,когато то благоволи да заспи.Нещо не ми се връзва.А на мен няма кой да ми направи забележка,защото моето дете се държи като човек в къщи.Питала съм хората под нас,дали ги притесняваме с нещо и отговора беше отрицателен.
Ами слез долу с един пистолет и ги застреляй Rolling Eyes Какво друго можеш да направиш според теб? Дала си да се разбере, че шумът те притеснява. Ако не ти изнася отиди си купи място и си построй спретната къщурка и си живей на спокойствие, никой няма да ти пречи.
Това, че детето ти е кротко и не притеснява нито теб, нито комшиите си е късмет, радвай се. Я роди още едно и го възпитавай по същия начин, да видиш разликата. Никой не ти шуми нарочно, жената ти е отговорила, че не може да го върже и е права. Това е неудобството, когато живееш в блок със съседи, другия начин ти го казах.
Ако ставаше въпрос за пиянски шумотевици или други простотии - да, съгласна съм, но в случая...

# 97
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Любима, не съм съгласна с разсъжденията ти. Има писани правила за спазване на общоприети норми. Живеем в общество и трябва да се съобразяваме. Липстик може да не си купи пистолет, но ако не викне полицията, може мъжът й да си пада малко луд- ако не, да си търпи ли какво?

Аз какво бих направила- просто бих поканила съседката на кафе с цялата и челяд. Все ще намерим обща приказка или поне ще я разбера що за човек е, та да знам как да нормализирам положението за напред. Сега, както разсъждавам. Но преди беше друго:

Когато бях бременна, съседите отгоре си избиваха стените, после си правиха джакузи, после аз родих, после решиха, че джакузито не ги кефи така, разбиха го и си направиха ново. Е не ми беше гот, нито на бебето. Направих само веднъж забележка- шума се спря до следващите майстори. И взех да ги търпя- само няколко месеца.
Сега детенцето на комшиите идва вкъщи, моите ходят у тях, с комшийката сме в нормални отношения- няма драма.

# 98
  • Мнения: 738
Очаквам скоро тема "Съседското дете одра жива котка, майка му казва, че нищо не може да направи" и десетки коментари "Ами, така е, тя не може да го завърже все пак...", "Какво толкова..." и "Хубаво е, че е палаво детето..."


 hahaha hahaha

Ами слез долу с един пистолет и ги застреляй Rolling Eyes Какво друго можеш да направиш според теб? Дала си да се разбере, че шумът те притеснява. Ако не ти изнася отиди си купи място и си построй спретната къщурка и си живей на спокойствие, никой няма да ти пречи.Това, че детето ти е кротко и не притеснява нито теб, нито комшиите си е късмет, радвай се. Я роди още едно и го възпитавай по същия начин, да видиш разликата. Никой не ти шуми нарочно, жената ти е отговорила, че не може да го върже и е права. Това е неудобството, когато живееш в блок със съседи, другия начин ти го казах.
Ако ставаше въпрос за пиянски шумотевици или други простотии - да, съгласна съм, но в случая...

 ooooh!  

# 99
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
в момента тук е племенницата ,която е 3 годишна ,сина ми е също толкова ,къщата гърми от двамата ,но каквото и да направя немога да ги удържа ,  #Crazyа цял ден са на детски градини и имат още много енергия за изразходване  ooooh! но не мисля да ги връзвам  Peace

# 100
  • Мнения: 4 585

Абе като й казвате да го застреля, не допускате ли вероятността да го застреля?

# 101
  • Мнения: 901

Абе като й казвате да го застреля, не допускате ли вероятността да го застреля?


Всъщност не допускаме.
Обаче - 6.30, неделна зимна сутрин, и всяка друга неделна сутрин, душата ми спи, а ангелчето отгоре жизнерадостно млати с нещо по теракотата. Детето ми, изтощена от учене тийнка мрънка, а татко й псува като за последно.
Е, как е жива мамата не зная.

Последна редакция: вт, 15 юли 2008, 08:46 от schreier

# 102
  • Мнения: 308
   Някоя от тези мами, които казват, че детето не може да се "връзва" и според тях редното е да се остави да прави каквото си иска и когато си иска, обърнала ли е достатъчно внимание на темата, за да види, че става въпрос за няколко часа в деня (които по принцип са определени за почивка), а не за целия ден. Е ако не можеш да си усмириш детето за няколко часа и то разпръснати в деня, не знам за какво говорим.

# 103
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Tincheto 78 недей да говориш така Peace ,имам една съседка ,която разсъждаваше по същия начин ,имаше едно кротко внуче мушичка където го сложиш там си седи с часове,но тази същата баба сега има второ внуче ,за което нямам думи ,ръце са вдигнали от него майка му една минутка неможе да седне милата  ooooh! сега бабата пее друга песен, и обяснява, как сега няма да сади цветя докато не порасне внучето ,как няма да прави ремонт докато не порасне внучето и.т.н.   Peace

# 104
  • Мнения: 4 585
Абе чували ли сте за хиперактивност с дефицит на концентрация?
С такива деца трябва да работят специалисти, след два месеца като
постигнат детето да стои двадесет минути на столче, родителите черпят.
Ако ви е интересно, да ви дам линк към темата.
Щом не сте чували за нещо, това не значи, че не съществува.

Общи условия

Активация на акаунт