Съседите над нас....

  • 9 476
  • 147
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 901
Абе чували ли сте за хиперактивност с дефицит на концентрация?
С такива деца трябва да работят специалисти, след два месеца като
постигнат детето да стои двадесет минути на столче, родителите черпят.
Ако ви е интересно, да ви дам линк към темата.
Щом не сте чували за нещо, това не значи, че не съществува.

Чували сме. Ама не е възможно във всеки софийски (варненски, бургаски, дупнишки и т.н.) блок да има по няколко такива деца. Все пак не е толкова често срещан проблем. За 15 години преподаване на деца съм попадала на не повече от 5 хиперактивни.

# 106
  • Мнения: 851
Ох, като четох тази тема и ми става едно гузнооо. Малката /1,9м./ е сравнително добро дете, но от малка пищи много силно и сега като иска нещо пак така. А на съседите под нас скоро им се роди бебече и то спи в хола, а тя си играе там. Сложих дебел килим та поне малко да намалява шума, но това не е решение. Карам й се като скача и я наказвам като пищи. Между 2-5 часа на обяд тя спи, а вечер в 10 е в леглото и спи до 7-7,30. Но все ми е неудобно от хората. Сигурна съм, че сме шумни въпреки всичко. Така, че съчувствам на авторката и просто недоумявам как на съседите й не им е неудобно.

# 107
  • София
  • Мнения: 7 191
А даде ли вече някой съвет да си сложите окачен таван с минерална вата?
Това е решението.
По принцип съм нетърпима към шумове от съседите, но не и когато става въпрос за малки деца.

# 108
  • Мнения: 901
Ох, като четох тази тема и ми става едно гузнооо. Малката /1,9м./ е сравнително добро дете, но от малка пищи много силно и сега като иска нещо пак така. А на съседите под нас скоро им се роди бебече и то спи в хола, а тя си играе там. Сложих дебел килим та поне малко да намалява шума, но това не е решение. Карам й се като скача и я наказвам като пищи. Между 2-5 часа на обяд тя спи, а вечер в 10 е в леглото и спи до 7-7,30. Но все ми е неудобно от хората. Сигурна съм, че сме шумни въпреки всичко. Така, че съчувствам на авторката и просто недоумявам как на съседите й не им е неудобно.

Понеже тук става дума за общоприетото време, в което да се пази тишина, мисля, че няма защо да ти е неудобно. Няма как да е абсолютно тихо дете, което няма и 2 години.

# 109
  • на село
  • Мнения: 3 928
А даде ли вече някой съвет да си сложите окачен таван с минерална вата?
Това е решението.


 Peace А това за изолация го споменах още на първа страница  Wink.

И продължавам да се чудя, как в този форум са се събрали все перфектните и идеални майки...

# 110
  • София
  • Мнения: 7 191
И продължавам да се чудя, как в този форум са се събрали все перфектните и идеални майки...
Меко казано странно е, наистина.
Все едно се е събрал отбор пенсионерки, дълбоко забравили що е то да имаш бебе или малко дете.
Всички писания са абсолютно излишни.
Просто се слага изолация, или се сменя апартамента.

# 111
  • Мнения: 2 099
Мойто дете(каката) е с хиперактивност и дефицит на концентрация.Знаете ли какво е вкъщи?Знаете ли че не я искат на ДГ?Просто е буйно,палаво дете и сега съм и с бебе и двете са у дома.В жегите немога да помъкна децата навън.За 3 години никой не направи забележка.Никой!Обясних човешки какво е положението с детето и така.Тропа,чука,вика,немога да съм спокойна даже като храня бебето.Работим с психолог,но напредъка е бавен и труден.Знаете ли какво е да затваряш едното дете в стаята му,със заключени прозорци и всичко опасно да е вдигнато на високи шкафове,да следиш да няма ножове,ножици и др опасни предмети и да гледаш да нахраниш възможно най-бързо бебе?
Само може да се радвате че децата ви са кротки.
Ти поговори ли със съседката?Може и нейното дете да е с подобен проблем?Веднъж видя ли се с тази жена ,да я попиташ тихо и кротко какъв е проблема,защо детето й е все буйно?Много лесно е да се сложи етикет невъзпитано дете!Направо ми е писнало от коне с капаци като повечето майки!Винаги първото впечатление е, че моето дете е невъзпитано.Никоя пък не си направи труда да се постави на мое място нали?Много е лесно отстрани.Боже колко е невъзпитана,като чуя подобен коментар ми идва да се разкрещя.Аман от перфектните майки с перфектни дечица.Моето не е такова,моето е бяс,но аз си го обичам.И да майната Ви,не приемате болните деца,не приемате буйните,не приемате недъгавите.Всички да са като вас ,да ви пазят тишина,е света не се върти около вас.

# 112
  • Мнения: 4 668
И да майната Ви,не приемате болните деца,не приемате буйните,не приемате недъгавите.Всички да са като вас ,да ви пазят тишина,е света не се върти около вас.

Мдааа  Thinking Майната ви на всички , които искате малко спокойствие в дома си ... Що за наглост да искате бебето ви да спи  Confused

Това ли искаше да кажеш ?
И убеждаваш някой , че във всеки блок в София има по едно дете с хиперактивност ?
И да ти кажа честно , с такова отношение е трудно да бъдеш приет ... Разбирам ядът ни , но все пак никой не е виновен за състоянието на детето ти ...А и защо си толкова озлобена ? Сама казваш , че за три години никой не ти е направил забележка ? Какво искаш от хората тогава ?


И продължавам да се чудя, как в този форум са се събрали все перфектните и идеални майки...

Перфектните не са тези , които искат тишина ! Напротив !
Перфектните са тези на които нищо не им пречи - нито бормашината в 15ч. , докато бебето спи , нито тряскането от съседният строеж , нито добермана на съседите , нито крещящите денонощно деца . Тези , които обичат свекървите си , прощават изневери и т.н. Пълен е с такива този форум ...

Но защо по дяволите , не ги виждам никъде другаде , освен тук - де си чешат кравиатурите във виртуалното пространство  Rolling Eyes

# 113
  • Мнения: 804
Мдааа  Thinking Майната ви на всички , които искате малко спокойствие в дома си ... Що за наглост да искате бебето ви да спи  Confused

Това ли искаше да кажеш ?
И убеждаваш някой , че във всеки блок в София има по едно дете с хиперактивност ?
И да ти кажа честно , с такова отношение е трудно да бъдеш приет ... [b]Разбирам ядът ни , но все пак никой не е виновен за състоянието на детето ти ...[/b]А и защо си толкова озлобена ? Сама казваш , че за три години никой не ти е направил забележка ? Какво искаш от хората тогава ?
Понякога, макар и така перфектни, губите чувството си за мярка.

# 114
  • Мнения: 289
Прочетох ВСИЧКИ мнения в темата, защото аз съм в ролята на "съседката отгоре с шумното дете"  Wink - когато въпросният "нарушител на обществения ред" гостува на родителите ми. Възмутените съседи са роднини.. много близки. /В нашето жилище, където живеят съвсем случайни "чужди" хора оплаквания не е имало никога-а шумът е същият/ Оплакаха се и в полицията, че не се търпи.. и ако може, поне в неделя до 9 часа да е тихо - честно казано, ако става с жалба в полицията, ще отида и аз да се оплача, и на мен ми се спи до 9, ама на... Тъй като полицията задължително трябва да вземе отношение по подадена жалба, естествено, поговори с нас, като разговорът мина в стил "тези ваши роднини нормални ли са да се оплакват от дете на 2 години?? денонощно ли шуми, или те са мръднали??" което изненада и мен самата. Не че се гордея с това, явно просто извадих късмет да не ме арестуват че не мога да си възпитам детето  Mr. Green
Не искам да се изказвам крайно, естествено, неудобно ми е, че шуми и че притесняваме хората. НО, какво наистина да направя?? Опитвам се да се съобразя, като го извеждам рано навън, но само докато минем през стълбището, предполагам всички вече са будни.. и отново го няма търсения ефект. В момента, в който детето изтича до коридора, се пуска музика докрай и се почва тропане по радиаторите.
За себе си съм решила проблема - явно на този етап няма шанс да се вместим в изискванията, колкото и да се опитваме. Тъй че, спрях да опитвам.
А, и съвсем сериозно работим по въпроса за самостоятелна къща, тъй като, като гледам как вървят нещата, по-тихо определено няма да става с напредване на възрастта на младежа  Wink а не ми се ще да прекарам близките десетина години в приемане на оплаквания...

# 115
  • Мнения: 738
Пипинка, моето мнение се покрива напълно с твоето!

# 116
  • Мнения: 2 099
Знаеш ли Пипинка,защо съм толкова озлобена.Защото колкото сте перфектни из форума ,толкова по-големи лайна сте в действителност затова.Защото повечето не виждат по-далече от носа си.Нали сте масово много толерантни и широкоскроени?Защо тогава на дет.площадка само моето и още едно детенце играят с Мария.Знаеш ли че Мария е с ДЦП и неможе да говори,знаеш ли че майките на перфектните дечица ги дърпат щом видят Мария да се приближава до тях?Вероятно Мария щв ги ухапе,или моето дете ще ги ухапе?
Никой не е виновен че детето ми е с хиперактивност, да права си.Обаче защо като кажа че детето е хиперактивно масово не пускат децата си да играят с мойто.Това не е заразна болест.Или просто разваля гледката.
Затова съм озлобена,обезверена съм и ме е яд че се върнах в БГ.
Никой не ми е направил забележка,имах съседка която постоянно идваше да прави забележки от детето.Казах й какъв е проблема.Веднъж детето й дойде да играе с мойто и тя викна дръпни се бе,тя е болна.Защото масово сте толерантни и перфектни,а истината е съвсем друга и смърди!

# 117
  • Мнения: 738
Разбирам яда ти...Въпреки грубото отношение... Явно не си попаднала на среда. В класа на сестричката ми има момченце с ДЦП - мога да ти кажа, че дори аз съм изненадана от отношенията между децата - няма изолация, няма подигравки, има нормално отношение. Но и майката е много слънчев човек. Помисли си върху причините за отношението към твоето дете...Само един въпрос - голямото ти детенце е хиперактивно, а малкото е с ДЦП, така ли?
Мога само да ти пожелая подобрение и нормален живот и вярвам, че ще стане!

# 118
  • Мнения: 2 099
Голямото е с хиперактивност,малкото е бебе на 2 месеца и засега е добре.Каквото й да е аз винаги ще ги обичам и двете.Мария е едно приятелче на голямото.Само не ми казвай че майката е виновна .Тя е един безкрайно борбен,силен и усмихнат човек.Просто обществото не е дорасло да приема различните.Не говоря за София,говоря за средно голям провинциален град.На хората с увреждания в Бг не се дава почти никакъв шанс.Като тръгне от ясла и се стигне даже до това да си направиш една разходка.Просто се огледай колко рампи или колко скосения за инвалиди има примерно.Колко лекари и учители могат да работят с дете с увреждане.Даже и ако щеш колко съседи биха разбрали че детето ти има проблем и затова е шумно.
Както й да е,повече няма да пиша в тази тема,няма смисъл.
Пожелавам ви перфектен ден в Барбиландия,страната на перфектните Sunglasses

# 119
  • Мнения: 4 668
Знаеш ли Пипинка,защо съм толкова озлобена.Защото колкото сте перфектни из форума ,толкова по-големи лайна сте в действителност затова.
Прекалено лично нападаш ... освен това си противоречиш .
Кои сме тези , които сме големи лайна ?
Ела ми го кажи в очите , след като се запознаеш с мен  Confused .

Аз не съм перфектна , разбира се . Точно затова би ме дразнил непрекъснатият шум отгоре .
Но пак повтарям - ти сама казваш , че никой не ти прави забележка !
Какво искаш тогава , че сипеш обиди наляво и надясно ?
Ако не можеш да приемеш с достойнство състоянието на детето си , едва ли ще му помогнеш , като съскаш тук .
Освен това детето ти не е болно ...

А че България се напълни с много злобни и много обезверени хора си права ...
Голяма част от тях , явно са се върнали отнякъде  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт