Освен Мария....

  • 8 688
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 143
 То си има история, но накратко: малкия ми син с диагноза Детска церебрална парализа, лекарства и физиотерапия, неизвестост как е умствено. Отидохме на гости на майка в Гърция за първия му рожден ден. Отидохме в една църква, където стават чудеса, посветена на Св. Рафаил и Св. Ефрем. Попа ни чете и попита само с движенията ли има проблем или и умствено- аз се шашнах. Даде му кръстче да носи и светена вода, каза пак да го заведем. Следващата седмица му чете и каза, че ще се оправи, ще ходи и ще е добре. Подаде му две иконки да си избере и той взе тази със Св. Ефрем. След седмица малкия започна да пълзи. Минахме през много перипетии, но сега си ми е нормално дете, което ако не знаеш, не можеш да кажеш, че е било с такава диагноза. А аз в трудни моменти съм се обръщала за помощ, освен към Богородичка и към Св. Ефрем.
 А за името: вече съм направила теста, знам че съм бременна и вече си мисля за Марио( който стана Мария) Laughing Както си лежа, поглеждам към иконата на Св. Ефрем и си мисля: " Свети Ефрем, толкова си ни помагал, жалко,че няма да се реша за друго дете, което пък да кръстя на теб."
 След 2 седмици на ехографа се оказа, че са близнаци. И така- свещеника каза, че в женски род е Ефремия, та това е, Мимина, другото име. Главно за него спорим.

# 31
  • Мнения: 399
То си има история, но накратко: малкия ми син с диагноза Детска церебрална парализа, лекарства и физиотерапия, неизвестост как е умствено. Отидохме на гости на майка в Гърция за първия му рожден ден. Отидохме в една църква, където стават чудеса, посветена на Св. Рафаил и Св. Ефрем. Попа ни чете и попита само с движенията ли има проблем или и умствено- аз се шашнах. Даде му кръстче да носи и светена вода, каза пак да го заведем. Следващата седмица му чете и каза, че ще се оправи, ще ходи и ще е добре. Подаде му две иконки да си избере и той взе тази със Св. Ефрем. След седмица малкия започна да пълзи. Минахме през много перипетии, но сега си ми е нормално дете, което ако не знаеш, не можеш да кажеш, че е било с такава диагноза. А аз в трудни моменти съм се обръщала за помощ, освен към Богородичка и към Св. Ефрем.
 А за името: вече съм направила теста, знам че съм бременна и вече си мисля за Марио( който стана Мария) Laughing Както си лежа, поглеждам към иконата на Св. Ефрем и си мисля: " Свети Ефрем, толкова си ни помагал, жалко,че няма да се реша за друго дете, което пък да кръстя на теб."
 След 2 седмици на ехографа се оказа, че са близнаци. И така- свещеника каза, че в женски род е Ефремия, та това е, Мимина, другото име. Главно за него спорим.
Маги,тази история е достойна за филм!  Hug Натъжи ме,разсмя ме...чудесно е ,че момченцето ти е такъв късметлия!  Hug Да са ти живи и здрави!  Grinning

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 364
Мила, аз също бях пред дилемата дали да бъде Мария. Но не защото исках аз, напротив - името не ми харесва, а защото мъжът ми настояваше детето да носи името на майка му - тя се казва Мария. Аз също имам такова чувство - жените, които познавам с това име имат тежки съдби и интуитивно усещах, че дъщеря ми не бива да се казва така. Да не говорим, че всяко второ момиченце е Мими (че и съкращението не ми харесва). В никакъв случай не го свързвам с Богородица - говоря за самото име като звучене и заряд лично за мен.
В крайна сметка след дълги перипетии дъщеря ми се казва Марина и свързвам името изцяло и само с красотата и силата на морето. Марина означава морска и както по-назад в темата споменаха - има имен ден на 17 юли (Света Марина).
Иначе варианти на името на Богородица - Мари, Мери, Мариам, Мериам, Мара (не е лошо).
На мен много ми харесват Мона и Мира.

# 33
  • Мнения: 342
Мария е чудесно име Simple Smile
С тази буква ми харесва и Миряна.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Мария. Peace

# 35
  • Мнения: 1 322
Моето предложение е Марая

# 36
  • Мнения: 387
здравей...аз съм Мария и да ти кажа това за нелеката съдба е глупост...аз и моя късмет сме неразделни...дано и занапред да е така...и много си харесвам името....а след като искаш да е на Богородица нямаш избор...освен Мария....но вие си решавате...важното е да здраво....успех

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 512
Мария задължително

# 38
  • Мнения: 4 292
Моето предложение е Марая
Марая и на мен ми харесва. Много нежно звучи.  Peace

# 39
  • Мнения: 4 447
И аЗ съм за Мария и Магдалена.  Peace

# 40
  • Мнения: 4 447
Моето предложение е Марая
Марая и на мен ми харесва. Много нежно звучи.  Peace

На мен лично ми напомня на имена на заведения.
Има две в София май.  Confused

# 41
  • София
  • Мнения: 1 529
Мария е името на Богородица и друга алтернатива просто няма. Много красиво име и нежно,а на галено Мия.

# 42
  • Мнения: 440
Аз пък много исках да кръстя дъщеря си Мария! Но когато разбрах, че очаквам пак момиченце, се чудех как да го кръстя, като не може пак Мария. И ето я Яна. Мисля, че каквото и име да избереш на децата си, важното е да им го казваш с много любов, те ще си обикнат името, а за съдбата им - незнам, това си е Божа работа Hug

# 43
  • Мнения: 116
.... Едното, разбира се, както съм си нарекла трябва да е на Богородица, но някак си не ми се иска да е Мария- забелязала съм, че на жените с това име не им е много лека съдбата. Попитах един свещеник и той ми каза, че може и Мари да бъде, но ми се иска да ми кажете и вашето мнение- грешни ли са предубежденията ми относно Мария и какво друго име ще ми предложите, пак свързано с Божията Майка.
Не съм забелязала този факт със живота на жените носещи името Мария. Но така или иначе явно не го искаш. Дъщеря ми я записахме на 15 август и решихме да носи името на Дева Мария. Кръстена е Мира - име, което на мен лично много ми харесва  Grinning Смятам, че Магдалена също е много добро предложение.
Засега ти желая лека бременност, а другото в подходящиятмомент ще се нареди  Hug

# 44
  • Мнения: 579
Аз се казвам Мирела и съм кръстена на баба ми Мария
Видях в линийката,че вече си имаш бебенца. Честито! Hug
И поздравления за хубавите имена! Лора е едно от любимите ми имена за момиче.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт