Въпрос към некърмаящите чуждоземни мами пътуващи към БГ!

  • 1 162
  • 20
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 3 634
С какво смятате да храните бебетата си по време на престоя си в България? Сиреч, след бурно размисляне измислих, че много ми се ходи до БГ и трябва да ида на всяка цена и сега след първата еуфория която ме обзе ме обзе и паниката, че ако се дигна да тръгна и пристигна и какво ще му давам на бебето си да яде? Кърма нямам вече 3ти месец, бебата ще е на 5 месеца, а от тук не мога да повлека огромни количества млека.

Та какво има в БГ за тази цел? Безопасно ли е да се дава на бебето? Как ще го приеме то? Какви детски храни имат там????

Мамо Веси, ти като най-прясно пристигнала в родината, от теб чакам най-много инфо... че аз уж отидох да спя, па се хванах с туй и сега съм бодра като кукуряк.

Хайде мами, помагайте ми. Всяка информация е добре дошла...

# 1
  • Мнения: 2 452
С какво смятате да храните бебетата си по време на престоя си в България? Сиреч, след бурно размисляне измислих, че много ми се ходи до БГ и трябва да ида на всяка цена и сега след първата еуфория която ме обзе ме обзе и паниката, че ако се дигна да тръгна и пристигна и какво ще му давам на бебето си да яде? Кърма нямам вече 3ти месец, бебата ще е на 5 месеца, а от тук не мога да повлека огромни количества млека.

Та какво има в БГ за тази цел? Безопасно ли е да се дава на бебето? Как ще го приеме то? Какви детски храни имат там????

Мамо Веси, ти като най-прясно пристигнала в родината, от теб чакам най-много инфо... че аз уж отидох да спя, па се хванах с туй и сега съм бодра като кукуряк.

Хайде мами, помагайте ми. Всяка информация е добре дошла...



Аз бях за по-дълго време в България когато Изабела бе на 18 месеца и се впечатлих от разнообразието на храни за бебета и деца, което го има там. Има всичко! Аз стоях 1 месец и си купих всичко, което ми трябваше - ваничка, чашки, чинийки, защото не ми се носеха от Канада. А от детските храни наистина има огромно разнообразие - трябва обаче да си вземеш поне 1 голяма кутия мляко, за да може да направиш прехода към новото мляко постепенно. Иначе може да предизвикаш гастро-интестинални смущения у беба. Това, което ми направи впечатление бе, че е по-скъпо отколкото тук, но вероятно на теб няма да ти се стори така. Европа си е по-скъпа по принцип.
Единствено имам оплакване за памперсите - дори в центъра на Варна трудно намирах Памперс (с които бяхме свикнали), но има разни други марки с които не съм запозната. За това трябва да питаш в другите форуми.
Ти май наистина се реши и тръгна. Браво на теб!

# 2
  • Мнения: 456
Ами  ние скоро се върнахме от БГ. Трябва да отбележа, че наистина разнообразието на детски храни е доста голямо. Моят бебок най-много хареса пюретата на Ганчев, не толкова на Хип. Дори сега като се върнахме, имаме малко проблем с тукашните храни - нали свикна на онзи вкус (стояхме почти 2 месеца). Иначе наистина е по-скъпо от тук, но за малко не е проблем..Млека има много видове, препоръчвам тези на Милупа (поне Марк много ги харесваше). Кашите, които ние опитахме бяха на Ордеса (испански), а памперсите бяха, каквито си ползваме тук - Huggies. Но наистина разнообразието е голямо. Има много видове както каши, така и млека, памперси, пюрета и всичко необходимо.  Ами това е . Дано съм била полезна. Лек път!! Grinning Grinning Grinning

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
МОФ, я по-добре кажи какво ядете, за да ти кажа дали случайно го няма Grinning
За София мога да ти кажа и откаде да купуваш, за Варна някоя друга мама.

# 4
  • Мнения: 3 634
Благодарско за ответите...

Елси, ми ъъъ... то не мога да ти отговоря, защото млякото е финско (финска марка), пюретата и те... та в БГ със сигурност знам, че ги няма.
Иначе видях тука из магазините пюрета на ХИПП... ама боже на какви цени... 2 фински мога да купя за цената на 1 ХИПП... та май ще ги опитаме в БГ...

Ако имате още впечатления по темата, моля, пишете!!!

# 5
  • Мнения: 1 909
Сара тук яде Beba 1 на Нестле, в България и купувах NAN, също на Nestle и нямах проблем.
Иначе Сара е яла и Хумана, но дозировката (3,5 лъжици) с тия половинки ме дразни, затова минахме на Беба. Хумана има и в България... изборът е голям, не се притеснявай.  Wink
Приятно прекарване.  Simple Smile

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
 Rolling Eyes мда, точно фински няма, ама има Semper - те географски са ви най-близки Grinning, има разкошни испански и немските ги знаеш...
Адаптирани млека бол...най-модерен е Аптамила и Милумила на Милупа и ние още го пиеме...
 ooooh!а за цифрите...нямам коментар #Crazy, досега сме инвестирали сигурно колкото в S класа, че лигльото не прояде Ганчев, добре че почна да рупа сурово...

# 7
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Мамо Фин, аz не ти отговарям да въпроса, но много се zарадвах, когато видях, че и ти най накрая ще прескочиш до БГ. Simple Smile Най сетне отново да хапнеш луканка на корем Wink
Приятно прекарване.
Коаг zаминавате?

# 8
  • Мнения: 508
Аз отново се включвам в дискусията-сестрата на Арлийн,за да отоворя на въпроса,относно храните в България.Управител съм на точно такъв магазин в Бургас.Разнообразието от адаптирани млека е голямо.Като се започне от нормалните млека и се стигне до млеката,които са за деца с разни проблеми,ще се опитам да ги изредя:1.BLEVIT-има от тази серия,която е испанска,против запек,за деца,които повръщат,и при диарии.От тази серия има и каши,които са много хубави и добре се възриемат от бебенцата.Да не забравя да спомена и за чайовете-лаксантен,против колики и за сън,които се дават от първият ден.2.NAN-продукти на NESTLE,освен НАН1 и НАН2,има безлактозно мляко,против повръщане,и за деца с алергии,и за над 1 годинка също.3.ФРИЗОЛАК,ФРИЗОМЕЛ,ФРИЗОВОМ.4.НУТРИЛОН 1 И 2   5.СЕЛИЯ-сравнително ново мляко на пазара-френско,което също добре се приема.6.АПТАМИЛ 1,2 И 3    7.МИЛУМИЛ 1,2 И 3....8.ХИП....9.ХУМАНА,както  и лечебна Хумана,и лечебна Милупа.
А за захранване с пюретата не се притеснявайте също-Ганчев,Мандев,Хип,Гербер/ползват се от алергични деца много/,Семпер,Нестле,Ам-ам....Различни сокчета от 9 седмица,до след 1 годинка.Каши много и различни видове-Blevit,Nestle,Frisokrem,Hipp,Milupa,Humana,Бебе,Слънчо...
Бях шокирана,като видях в Англия,поне тука при сестра ми,че от храните,които продавам има само ХИП,съветвам ви да си купите от там където сте една кутия от храната,която консумира детенцето ви и тука постепенно да минете на друга,ако вашата я няма на БГ пазара.Що се отнася до аксесоарите и козметиката мисля,че ще намерите хубави и качествени продукти,не само чужди,но и български.
Дано съм ви била полезна,ако имате въпроси пишете Simple Smile

# 9
Ихаааа, Геринце. Браво на тебе. Голям герой си! Кога мислите да летите, и колко ще постоите. Ти от София ли беше Embarassed? (кръстосан разспит Embarassed Laughing)

# 10
  • Мнения: 3 634
На въпросите на Хонда и Роза... Мисля да летим на 29 юли, а се връщаме на 29 август. Един месец престой... ехааа...

Не съм от София, от Пазарджик съм, но там смятам да сме само една седмица, че дори и по-малко. Не бих отишла там изобщо, но гроба на дядо ми е там, а той за мен е бил като собствен баща и ще е срамота ако не мога да ида да го посетя. Иначе ще сме във Варна, на моренцето... при вуйчо, вуйна и братчедите... и естествено варненските мами.

Живот и здраве, до други ден ще знам дали ще можем да заминем (заради отново клюмналата глава на госпожицата) и в сряда ако всичко е добре ще купя билетите.

Иначе за храните... ясно, на место ще се опътвам за какви пюрета да купя... а за млеката... аз съм си свикнала тука да ми е лесно... Има млека готви в кутийки по 200 грама, отваряш, изсипваш в биберона и даваш (може и да затоплиш). А до колкото разбирам, там такъв лукс няма... как не се е сетил някой? Но НАН и СЕМПЕР ги знам... та ще сме с тях, явно. От другата седмица я слагам бебината на НАН да свиква още от тука.

# 11
Ах, морето....ах, морето.....
Гери, пожелавам ти най-прекрасните мигове, малко ядове и чакаме мнооого снимки от срещите с мамите.
Попечете кълки и после ще ни разкаваш Grinning  grinning039

# 12
  • Мнения: 1 909
МОФ, много са ти сладки дечицата  Simple Smile Heart Eyes Пу, да не им е уроки  Simple Smile

# 13
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Ей МОФ4е така се радвам за вас  Hug Пожелавам ти да разпуснеШ колкото мовеШ пове4е и да си изкарате супер (цопнете се в морето веднъж и за нас,4е ние тая година както е тръгнало май Ще минем покрай Бегето Confused)
Не се коси хи4 за бебеШките храните в Бг:има вси4ко  Wink
Сами ли Ще си пътувате или и баба ви Ще си идва с вас?
Онзи елемент (Финьо #Cussing out) все пак ви е подписал ,4е е съгласен  Hug
Исках да те питам:Оливер и Неа само финско гражданство ли имат Thinking

# 14
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Браво. Да си починеш хубаво и да събереш достатъчно слънце zа студените фински дни. Party

# 15
  • Мнения: 3 634
Сами ли Ще си пътувате или и баба ви Ще си идва с вас?
Онзи елемент (Финьо #Cussing out) все пак ви е подписал ,4е е съгласен Hug
Исках да те питам:Оливер и Неа само финско гражданство ли имат Thinking

Под "баба ви" да разбирам майка ми ли? Те в момента са там с брат ми. 5 седмици на хотел на Златните (1500 евро общо с летенето... представа нямам от де мъжа на майка ми го е изровил туй). Пращат СМСи, дразнят ме... и аз искам да съм там с тях... ама да се бях сетила по-рано... Карай... до година.
Иначе снощи се чух с братчеда, майка ми, брат ми и баба ми. Та баба ми веднага се глави за главен детегледач... ама не я виждам на 73 години как ще хукне след Оливер... а той спиране няма... и на какъв език ще му вика да спре и да се върне... той български уж разбира де... Та сами ще пътуваме... И май ще пусна друга тема... дааа... ще....

Anyways...

И Оливер и Неа (петела и кокошката... тъй им викам, ама ми казаха да не съм ги наричала така като съм в БГ... що?) са само с финско гражданство. Нещо нямам сили да се разправям с това да ги правя български граждани... аз самата след като си взема шофьорската книжка и готовите паспорти на децата и се върна от БГ и почвам да се занимавам с подаването на документи за финско гражданство.

А Финския... ми ъъъ... като дойде да подпиша за развода и се скарахме за попечителството над децата. Той искаше общо, аз исках само за мене... та той след като заяви, че на кукуво лято ще ми даде попечителство само на мене, аз му казах, че общо, но само да смее да ми откаже паспорти за децата или да предотврати излизането ни от страната с цел посещаване на България. Та изпълнява си думата човека... ама как се вбеси... олеле... В събота му се обадих да му кажа... като настръхна целия и като почна да ме обвинява, че съм заминавала точно когато той има отпуска и смята да види децата... Аз да не му остана длъжна му казах: Виж кво, отпуската ти почва на 13 юли, ние заминаваме на 29 юли... имаш цели 2 седмици да ги видиш... Оня мисли мисли... вика: Ми нямам пари!
Е па моя ли е вината бе???

А днес ми се обади да се хвали, че бил платил издръжката... въх... голяма работа... аз смятам с нея да си платя билета до родината.
Ама се отнесох де... сори!

# 16
  • Мнения: 4 244
И Оливер и Неа (петела и кокошката... тъй им викам, ама ми казаха да не съм ги наричала така като съм в БГ... що?) са само с финско гражданство.
Хихи, накара ме да се смея за петела и кокошката и ме подсети за моите обръщения
Аз например имам забрана да наричам докато сме на българска територия сина си "пич мръсен" като съм ядосана, щото щерката повтаря след мен и ставало мноооооого неудобно за слушащите Thinking
Ми да не слушат слушащите - да не би да са ми в къщата.
Та на тебе МОФче - хич да не ти пука как ги наричаш. Нали са си твои, гледаш си ги сама - няма да плащаш данък обществено мнение, я!

# 17
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Браво Моф4е,само така няма да му се даваШ на Финеца:ти трябва да командваШ парада,не той. Наистина много се радвам за вас:имате нужда и ти и де4ица да разпуснете малко. А тази оферта дето са набарали ваШте на Златните е меко казано супер PeaceИскам и аааааааааааз Cry Wink
Не се коси за баба ти:по незнайно какъв на4ин бабите и вну4етата имат странното умение да се сработват Wink Моята баба и тя е на по4ти 73г ама ела да видиШ миналата година как се набираШе след дребното  Wink

# 18
  • Мнения: 3 634
Тя моята баба от как разбра, че съм самичка и жива ме оплаква. Все ми подмята, как би ми помагала ако дойде тука... ама аз да не чуя за това, че няма да има форум нон стоп и няма да има висене до 2 часа посред нощ и няма да има сума ти и други неща. Помня как едно време, аз жена на 20 години... та бабата ми вика в 22:00: Хайде, изгасяй лампите и заспивай. Стига си чела!... Та такъв кошмар, ноу тенкю.

# 19
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Тя моята баба от как разбра, че съм самичка и жива ме оплаква. Все ми подмята, как би ми помагала ако дойде тука... ама аз да не чуя за това, че няма да има форум нон стоп и няма да има висене до 2 часа посред нощ и няма да има сума ти и други неща. Помня как едно време, аз жена на 20 години... та бабата ми вика в 22:00: Хайде, изгасяй лампите и заспивай. Стига си чела!... Та такъв кошмар, ноу тенкю.
Хе хе  Joy мойто бабе и то е 4еШит (бивШа даскалка Twisted Evil) ама 4ак така не е  Joy

# 20
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
информация за Пазарджик.
отиваш в БИЛЛА там има вси4ко-храна ,памперси, козметика- и български и на Нестле и Милупа.
аз си готвя вси4ки пюрета и купувам само каши, но не се притеснявай,има вси4ко дори в аптеките.

Общи условия

Активация на акаунт