Получихте ли адекватна подкрепа и информация за кърменето в ЖК и болницата?

  • 7 391
  • 204
  •   1
Отговори
# 195
  • Русе
  • Мнения: 2 354
В Родилния дом само бегло показаха долу-горе как става и толкоз.
Бебка в първите 20 дни беше наддала само 100 гр и педиатърката й ме посъветва да давам АМ  Tired
Смело твърдя, че съвети за това не съм получила от никой

# 196
  • Варна
  • Мнения: 336
Eli pate аз също раждах в окръжна болница Варна, но бебета изобщо не стоят при майките си! дават ги само когато дойде време за ядене, незнам как така твоето е било при тебе. На мен в окръжна болница НИКОЙ НЕ ми помогна с нищо за кърменето, дават ти бебето да го сложиш да суче и от там нататък се оправяй сама! сина ми не пожела да засуче, непрекъснато се дърпаше, в последствие разбрах че ако имаше кой да ми помогне, детето щеше да суче!

# 197
  • Мнения: 1 427
Eli pate аз също раждах в окръжна болница Варна, но бебета изобщо не стоят при майките си! дават ги само когато дойде време за ядене, незнам как така твоето е било при тебе. На мен в окръжна болница НИКОЙ НЕ ми помогна с нищо за кърменето, дават ти бебето да го сложиш да суче и от там нататък се оправяй сама! сина ми не пожела да засуче, непрекъснато се дърпаше, в последствие разбрах че ако имаше кой да ми помогне, детето щеше да суче!
Разбрах,че тази практика е от няколко месеца-за мой късмет. Носят ги в 6 сутринта,вземат ги за визитацията от 8 до 9,после цял ден са при майките до 12 вечерта.От време на време ги вземат да им сменят пампито,но аз си го сменях и сама. А за кърменето - аз"нахално"ходих и си питах,но всички ми отговаряха и ми обясняваха и никой не ми отказа помощ.

# 198
  • Мнения: 1 170
Абсолютно от никой лекар не съм получила абсолютно никаква помощ, подкрепа (пък камо ли адекватна), информация, поощрение, стимул, разяснение или каквото и да е друго напътствие по отношение на кърменето.... направо не мога да повярвам (не се бях замисляла).
Адски тъжна работа Tired ....

# 199
  • Мнения: 3 743
Eli pate аз също раждах в окръжна болница Варна, но бебета изобщо не стоят при майките си! дават ги само когато дойде време за ядене, незнам как така твоето е било при тебе. На мен в окръжна болница НИКОЙ НЕ ми помогна с нищо за кърменето, дават ти бебето да го сложиш да суче и от там нататък се оправяй сама! сина ми не пожела да засуче, непрекъснато се дърпаше, в последствие разбрах че ако имаше кой да ми помогне, детето щеше да суче!

Рафаела и аз раждах в Окръжна Варна и смея да твърдя, че е точно, както пише Ели Пате. Не знам дали дават някакви насоки, ако не бебето не ще да засучи. Моята щерка я бяха държали 12 часа гладна, защото аз бях много отпаднала след нормалното раждане и ми се виеше свят, а тя се плюнчеше. Когато ми я донесаха, тя беше отворила огромна уста и само чакаше за засуче. Никога няма да забравя този момент. Пожелавам го на всяка Heart Eyes. Когато засука, педиатърката ми обясни правилната поза и да чукна на дърво, не съм имала проблеми с гърдите оттогава.

# 200
  • София
  • Мнения: 1 185
Раждах в 1ва АГ, там ми следиха и бременността. Никой не ме подкрепи в кърменето, никой не ми показа как да сложа сина си на гърда, как да засуче... Той се дърпаше и не искаше от едната гърда, ходех с бучки и мокра нощница и никой не ми съдейства...  Sad

# 201
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
В болницата след раждането получих подкрепа и информация от персонала.  Peace

# 202
  • Мнения: 875
лекарката следяща бременността ми не спомена кърменето нито веднъж по време на ежемесечните ни консултации. после като ме видя, след като бях родила, подигравателно ме попита до къде сме стигнали с това безразборно хранене.

болницата, в която родих, мбал христо ботев във враца, подкрепя кърменето. бебетата стоят при майките, показват ти как се поставя детето на гърда и после само ти повтарят 'като заплаче, му давай да суче', НО няма абсолютно никаква информация за ползите от кърменето, нито пък каквато и да е следболнична подкрепа в тази насока.

педиатърката ме гледаше като полезно изкопаемо и много 'ми се радваше', но от устата и не излезе нито една полезна реплика във връзка с кърменето. поне не ми пречеше.

единственото място, от което съм черпила и черпя информация за кърменето е форумът, така че, едно огромно благодаря! 

# 203
  • Мнения: 8 999
Информация получих в болницата, след като родих. Педиатърът също ме наставляваше и съветваше.

# 204
  • Мнения: 179
 Никога, докато бях бременна, на консултациите при акушер-гинеколога не е ставало въпрос за кърмене.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
 В родилния дом ни агитираха да кърмим само с думата "кърмете". Ама как, колко, защо, ползи, проблеми- информация никаква.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
 При първото посещение в къщи на педиатъра(на петия ден от раждането), констатацията беше следната:" Кърмата не ви стига. Започнете да давате добавка"  #Cussing out и аз - Misc Baby Bottle.

 Така моето кърмене приключи три месеца след раждането. За което ме е яд, яд, яд.... doh Banghead  По стечение на обстоятелствата, тогава нямах достъп до интернет и до този форум(което не ме оправдава, че не съм потърсила начин за това)  smile3547. В противен случай сигурно все още щях да кърмя Joy.

Общи условия

Активация на акаунт