Хранене, спорт и отслабване по време на кърмене

  • 74 663
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 695
Здравейте! Качих доста килограми по време на бременността - 26 Embarassed. Не че си промених толкова режима на хранене, по-скоро се отрази спирането на упражненията, които правех всяка сутрин преди да забременея. Имах някои проблеми в началото и реших да не рискувам с физическото натоварване. След като родих постепенно започнах да правя леки упражнения за възстановяване. Няколко пъти правех и упражнения за гърди. Малко след това се появи запушване на каналите на едната гърда, което стигна и до мастит... Възможно ли е да е от упражненията? Не смея да ги правя вече. Всички ми казват да не тренирам докато кърмя, щяло да ми намалее кърмата... Искам да тренирам по-скоро за тонус, но и се притеснявам да не се получи пак някое запушване, че си беше голяма мъка. Как мислите, има ли връзка?
Здравей, Aida,
Честито бебче:)
Леките упражнения допринасят много за възстановяване на формата след раждане и ако са съчетани със здравословно хранене едва ли ще се отразят на количеството кърма, което гърдите произвеждат. Добре е да имаш предвид, че като кърмеща майка имаш нужда от около 500 калории повече дневно в сравнение с периода преди бременността. Това се равнява на . Много кърмещи майки спортуват и това се отразява чудесно на тонуса и самочувствието им, без да ощетява бебчето по никакъв начин. Важно е да се храниш когато си гладна и да приемаш достатъчно течности.   
Колкото до запушването на канали, то е един от често срещаните проблеми в началото на кърменето. Често запушването е свързано с начина, по който е организирано кърменето. Много малко вероятно е да има връзка между запушването и упражненията, но все пак ако искаш кажи какви точно упражнения за гърди си правила.

# 31
  • IT
  • Мнения: 3 704
При мен не се забелязва връзка с кърмата и ядене. Какво ли не ядох и пих да ми се увеличи кърмата и резултат няма. Храни се смесено, но аз от кърменето не се отказвам особенно от нощното. Но въпреки доскорошните ми набези към хладилника нямам увеличение на килограмите. Сега почнах да се храня доста по-малко като количество, течностите останаха повече, а и тръгвам на фитнес съвсем скоро.
Още преди доста години, когато бях ученичка  Embarassed, четох една статия във вестник за културизъм историята на една американка, занимавала се активно с фитнес и състезателка преди да забременее-това което си спомням много ясно от статията беше, че тя отивала на фитнес след като е накърмила бебето и желанието да докаже, че жена която кърми може да изглежда добре.

# 32
  • Мнения: 155
Почнах да тренирам февруари - 2 месеца след раждането, което беше секцио. Правих упражненията на Синди Крофорд. Имах много упражнения с гирички. Не се отрази въобще на кърменето - т.е. имах си кърма в изобилие. Тренирах около 4 месеца всеки ден без събота и неделя, после през лятото спрях, защото ми беше много горещо, а и дъщеря ми като порастна спеше по-малко и изискваше повече внимание, така че нещо взе да не ми достига време. Тренирах след кърмене сутрин, тъй като с пълни гърди не ми беше комфортно.

Ядях нормално (без да преяждам, но и без да гладувам), хапвах си сладко, пиех много вода и слабеех. Преполагам, че беше от кърменето. Качих общо 14 или 16кг за цялата бременност, в болницата оставих само 5.  До лятото ги бях свалила всички. Мисля, че не е от спорта, защото упражненията ми бяха предимно силови и за стягане, а не за отслабване.

# 33
  • Мнения: 51
Много хубава статия! Едва ли нещо може да се добави. Simple Smile Особено ми хареса това за мнителността на майките - нкак си мислят, че те и тяхното хранене непременно са причина за каквото и да е - плач, лошо настроение, газове... Чувството на вина е всесилен деспот. Simple Smile

# 34
  • Мнения: 78
Аз започнах 90-дневната, за сега с кърмата нямам проблем.

# 35
  • Мнения: 298
А има ли специални упражнения за след раждане или пък такива които да се избягват ?

# 36
  • Мнения: 2 214
Много интересна и полезна тема, още съм бремена и засега за диети и спорт само мисля.
По принцип се гордея с това че се храня доста здравословно (с много малки изключения) след първото раждане много бързо се възтанових, но тогава не кърмих (за съжаление). Помошниците ми за възтановяването бяха чичко Дюкан (без първия протал), финтнеса и сауната.
Сега съм решена да кърмя и ще приложа максимум усилия за това, имам само едно нещо което съм чела чула и нещо подобно, което не ми изглежда реално но все пак ще ви го споделя а знаещите да си дадът мнението.
Ето и тезата:
По време на кърмене не трябва да се спазват диети и да са отслабва защото при отслабването организма произвеждал някакъв токсин (не започних точно) който минава в кърмата и по този начин тровим детето.
Знам че звучи глупаво, но имам една позната която по тази причина не иска да отслабва щото да не си тровила детето. Embarassed

# 37
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Г-жо Стихийно бедствие, този път ще е различно Simple Smile
Токсини се отделят по различно време в тялото ни Simple Smile както и в телата на всички живи организми. Въпросът е в какво количество - защото до определено ниво организмът ни е напълно способен да се справи сам, да отдели, преработи и изхвърли токсините (затова имаме бъбреци, например, както и черен дроб). Приема се, че при отслабване с повече от 0,5 кг на седмица (2 кг на месец) се отделят повече токсини от "доброто" количество. Повечето кърмещи майки предпочитат да свалят с темпо от 2 до 3 кг на месец - ако човек е качил повечко килограми, може да изглежда незначително в началото, но и все пак не е реалистично да се очаква килограми, качвани 9 месеца, да изчезнат за седмици Simple Smile Тялото има нужда от възстановяване, уравновесяване и чак тогава може да почне да сваля постепенно.

# 38
  • Мнения: 2 214
Бу, благодаря ти за отговора, това ще го спазя 2 кг на месец не е малко, за една години даже и по малко ще се възстановя.

Последна редакция: ср, 16 фев 2011, 22:21 от г-жа Стихийно бедствие

# 39
  • Мнения: 7
здрасти на всички много интересна статия  Simple Smileискам само да попитам каква е тази 90-дневна диета бих искала и аз да я направя Simple Smile

# 40
  • Мнения: 20
Аз започнах да ходя на спорт на 6ия мсец след като родих. Все още кърмех, но не съм имала проблеми. Кърмих до 2та година. От години си ходя на аеробика и много ми липсваше. Сега се опитвам да ходя поне 1 в седмицата и ми се отразява доста добре.

# 41
  • Мнения: 234
Чудесна статия! Записвам се да следя темата и да се включвам.

Общи условия

Активация на акаунт