Възраст, на която станахте мама?

  • 4 893
  • 85
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 252
Родих на 28, с мъжа ми сме заедно от 10 години, но решихме че сега му е врмето. ако се чувстваш готова, давай но ако и двамата не сте узрели още за тази отговорност по- добре е да изчакате. И не не е късно, това все пак не е състезание, а много отговорно решение. Peace

# 61
  • Мнения: 4
Навърших 36 години и след 1 месец се роди синът ми. По мои наблюдения сега има такава тенденция за раждане на по-късна възраст.
Моя съвет е да не бързаш, да си поживееш, пък когато му дойде времето (е, не чак като мене) Имай предвид, че след раждането на детето отговорностите стават големи, променя се драстично начина на живот и т.н.

# 62
  • Мнения: 654
На 25. Той беше на 29. Бяхме заедно от 6 години. Опитвахме от 2. Той винаги се е дърпал, аз прецених, 4е ве4е сме готови. Сега сме по- щастливи от всякога.
Да имаш дете променя не само целият ти живот, но и целия ти мироглед. Най- важното за мен е с мъжа до теб да имате здрава връзка, устояла на живота, да сте се нау4или да раз4итате един на друг- тоест, да сте станали семейство. Тогава ве4е сте готови за дете.
и последен съвет- ако си решила въобще да имап деца, направи го колкото се може по- рано  от 4исто прагмати4на гледна то4ка- колкото си по- млада, толкова по-лесно ще ставаш по нощите. Laughing
Късмет с решението и да се похвалиш Grinning!

# 63
  • Мнения: 1 477
На 21.Той на 28.

# 64
  • Видин
  • Мнения: 961
На 23 год. станах за първи път.

# 65
  • Мнения: 54
на една и съща дата с бебо празнуваме - 40години и 40дни ха,ха-ха

# 66
  • Мнения: 2 807
За първи път станах мама на почти 25 години.
Съпругът ми е с 2 месеца по-голям от мен  Wink


# 67
# 68
  • Мнения: 14 133
На 33год.  Wink Когато си готова , тогава започнете да действате.  Wink

# 69
  • Мнения: 2 723
На 28 първия път.
На 30 втория.
Чувствам се добре, а и децата имат добра разлика.

# 70
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Първото родих на 22 а сега чакам второ на 30. Но мисля че всяка жена сама усеща кога е най-добре за нея да стане мама.

# 71
  • Мнения: 592
Здравейте, на 25год. съм и се чудя дали не закъснявам с децата:(. С приятели ми се обичаме ужасно много( да не чува дявола), живеем заедно, но сякаш ми се иска да поживея още 1-2 год.така, да поработя....Искам деца, но като че ли не се чувствам готова, а от друга страна ме е страх да не стане прекалено късно...Вие какво ще кажете?
на 25 и аз се чувствах точно така Peace, но на 27 се замислих, а на 28 имах щастието да стана мама, въпреки че дефакто след 1 седмица навърших 29 Wink

# 72
На 28 години, исках първо да си поживея.
Мъжът ми беше на 24 и най-вече той настояваше. Възрастта както виждате няма голямо значение, важното е човек да се чувства готов и да има поткрепата на човека до себе си.
Тенденцията при мойте приятели е да имат деца на околко 30 години, раждат по две-три с много малка разлика.
Имам и съученички, който се изпожениха и родиха деца много рано, на по 19 години.
Всеки си решава сам за себе си, не мисля, че трябва да се влияем от другите точно по този въпрос.

# 73
  • Мнения: 158
На 21-родих първото си дете,на 29 второто.Много лесно се гледат деца с голяма разлика.

# 74
  • Мнения: 6 713
На 26 г. Party (2 месеца след това навърших 27 г.) Според мен няма особено голямо значение възрастта, стига да се усетиш готова, някакси да го поискаш вече Peace

Общи условия

Активация на акаунт