Отговори
# 135
  • Мнения: 1 733
Ще ви покажа една снимка на сина ми - http://bgphoto.net/photos/21142/o633525751653420000.JPG
Според вас това дете откога не е мито и откога не му е прана блузката?

# 136
  • Мнения: 8 999
Ще ви покажа една снимка на сина ми - http://bgphoto.net/photos/21142/o633525751653420000.JPG
Според вас това дете откога не е мито и откога не му е прана блузката?

Честно казано, детето ти е направо стерилно. Жалко, че не мога да покажа моите деца на морето по бански след като са яли диня или праскова.

А че има неприятно мърляви деца, има. За съжаление. Но и другата крайност не ми е понятна - имам две приятелки, които не мога да разбера защо си водят децата в градинката. На пясъка не може, на тревата не може, до локвата не може. Тези деца стоят по цял ден до майките си на пейките и изпадат в истерия, ако случайно си изцапат дрешката или обувката. Реват със сълзи и глас. Неутешимо и дълго.

# 137
  • Мнения: 2 149
Когато си учителка и ти водят едно дете несресано, просто му оправяш косата, сплиташ го и така го връщаш на родителите.
Като му правиш всеки ден прическа, те само ще се сетят, че нещо не го водят в приличен вид.

И наистина, понякога има много фактори, които влияят в/у вида на децата - ето, майката която пише за подписката и детенцето е права!Ако го отстранят от градина дали ще помогнат, или по-скоро ще прецакат съвсем дните на малкото?! Един вид си избърсват ръцете с невинно дете! Naughty

# 138
  • Мнения: 7 723
Ще ви покажа една снимка на сина ми - http://bgphoto.net/photos/21142/o633525751653420000.JPG
Според вас това дете откога не е мито и откога не му е прана блузката?
Всичко е ген. на майка си се е метнало Crazy
...само й вижте черната муцуна! ooooh!
...кой знае от кога не е имала допир с вода ooooh! Wink Joy

....имам две приятелки, които не мога да разбера защо си водят децата в градинката. На пясъка не може, на тревата не може, до локвата не може. Тези деца стоят по цял ден до майките си на пейките и изпадат в истерия, ако случайно си изцапат дрешката или обувката. Реват със сълзи и глас. Неутешимо и дълго.
То и на майките сигурно им се реве
като джопнат с новия си Геокс в кучешко аки...за тва... Thinking

# 139
  • Мнения: 4 195
И аз съм имала случаите на Sunnily* , да не говорим, че сина ми редовно влиза във фаза - ще нося само този потник и тези панталонки и край Crossing Arms
Но мисля, че авторката има друго предвид. В нашата детска има дете, което определено е лишено от всякаква хигиена, а майката е винаги много .......натруфена, напарфюмирана и тн. Малкия обаче е винаги с черни дълги нокти, с мръсна косичка, с мръсни дрехи.....Госпожите се заеха, обясниха на майката, че така не може, да изкъпе детето, да му донесе раничка с чисти дрехи и всеки ден да е с нормален външен вид. Е, майката явно разбра какво искаха да и кажат, сега детето си е спретнато, чисто, сладур. Разбира се, след 30 минути игра в двора на детската стават мърляви всичките и то е нормално, но едно е мърляво дете от игри, съвсем друго е липса на хигиена и грижа, и всички тук много добре знаем това Peace

# 140
  • Мнения: 2 448
Честно казано за частна детска градина, ако това не е единичен случай ми се струва преувеличено.

# 141
  • София
  • Мнения: 3 423
Знаете ли, наистина има разлика между занемарена хигиена и ежедневните цапаници, които са обичайни за едно нормално дете.
Не приемам, че бельото може да не бъде сменяно с дни, но и не смятам, че едно дете трябва да бъде лишавано от игра, за да поддържа стерилен вид и прави добро впеачатление.
Честно казано, ниската лична хигиена особено при децата ми прави много неприятно впечатление, но все пак това са лични, за да не кажа интимни въпроси и не считам за редно да се меся.

# 142
  • София
  • Мнения: 62 595
Ох, вече ме сърбят ръцете да направя препратка към темите за къпането.
Много тъпо ми изглежда. Ако толкова са притеснени родителите на другите деца нека да се обадят на социалните. Служителите поне ще направят проверка. Ама няма да смеят, нали!

# 143
  • Мнения: 14 654
но и не смятам, че едно дете трябва да бъде лишавано от игра, за да поддържа стерилен вид и прави добро впеачатление.
Какво е стерилен вид?
С такава подписка за изключване се цели родителите да направят малко усилие и да се погрижат за детето си.
Създавамето на хигиенни навици е грижа на родителите и ако те са занемарили това свое задължение, не виждам нищо лошо в това да им бъде припомнено. Учителките не са длъжни да сплитат мазни и спластени коси или да изрязват черни нокти.

# 144
  • Мнения: 2 149
Учителките не са длъжни да сплитат мазни коси, да, така е. Но аз като учителка съм си позволявала да измия гурливи очички, да почистя нечии нокти, да среща чорлава глава. И не са ми окапали ръцете. Някой ден детето ако не прихване от родителите си, че трябва да е чисто и спретнато, ще прихване от мен.
Моят син редовно е с черни нокти и това ме кара доста да се срамувам. Сядаме някъде, преди обед е играл, прибираме се, и да речем му поглеждам ръцете  Sick Затова съм решила вече плитко изразани нокти, за да няма пясък и бацили под тях. Вчер като го къпя се киснем, играем, тогава има шанс да ги изчистя, но само с един душ и сапун не пада тази мърсотия.
Важно е в сополивите периоди да имат кърпички и да бъдат учени да си чистят нослетата редовно, а не да подсмърчат.
Не знам как е в държавните градини - там дали всеки месец събират сухи кърпички за нос и мокри от всички родители? Тази практика е доста добра - всеки родител оставя по стек сухи кърпички 1,30 лв, мокри кърпички 2,00 лв /някакви обикновени/ и така учителките имат винаги с какво да бършат нослета и да почистват ръчички и устички.

Общи условия

Активация на акаунт